Ms. Marvel (2022)
Ms. Marvel: Sezon 1 Ms. Marvel sezon 1, odcinek 1
odcinek Ms. Marvel (2022)

Pokolenie Czemu

Generation Why 47m
6,5 868
ocen
6,5 10 1 868
Ms. Marvel
powrót do forum s1e1

Aktorzy grający jak drewno, dialogi sztywne, postaci i fabuła jak z komiksu Bravo, nie Marvela. Rozumiem, że z tą produkcją celują w nastolatki, ale oczekiwałam, że zrobią to w sposób przynajmniej oglądalny dla starszego fana. Wiele produkcji Disneya pokazuje, że da się to połączyć, więc co nie zagrało?

ocenił(a) serial na 6
Eliraelle

Odkryj w sobie dziecko. Ja mam prawie piedziesiąt lat a bawiłem się lepiej niż na moonknightcie, Falcon i Zimowy Żołnierz czy Hawkeye.

ocenił(a) serial na 4
lornemalwo

Ja mam 15 i nie dam rady tego oglądać

ocenił(a) serial na 6
Thrawn_fw

Mój syn ma czternaście i mu się podoba bardziej niż poprzednie seriale od Marvela. Także kwestia gustu. No ale może to dlatego że obaj nie należymy do mężczyzn traktujących siebie zbyt poważnie :)

ocenił(a) serial na 10
lornemalwo

Ja mam 13 i według mnie jeden z najlepszych

ocenił(a) serial na 6
Eliraelle

Ale nie ma nic złego w tym, że MCU będzie miało bardziej zróżnicowane produkcje. A dla "starszego" fana też się tu coś znajdzie, bo pod względem kreatywności twórców oraz aspektów wizualnych serial stoi na bardzo wysokim poziomie. I tak jeszcze od siebie dodam, że nie zgadzam się z tym, że aktorzy są słabi. Iman Vellani jako Kamala jest strzałem w dziesiątkę, jest pełna życia, charyzmy i odgrywa Kamalę tak, jak bohaterka była ukazana w komiksach.

Eliraelle

W skrócie: to jest po prostu marvel...Zapchaj dziurę. Za dużo tego, a najgorsze, że jak coś ominiesz to można się pogubić. Takie wymuszanie na widza. Wolałbym obejrzeć co roku jeden, a konkretny film/serial, a nie tyle produkcji z czego większość to po prostu zapychacz byle boxoffice się zgadzał...

ocenił(a) serial na 6
bandofbrothers

Feige cię zmusza do oglądania MCU? Jeśli nie chcesz oglądać, to nie oglądaj.

mQciek2

Czekałem na taką odpowiedź. Tak jest to swego rodzaju przymuszanie. Wyobraź sobie, że ktoś kto nie oglądał Falcona pójdzie do kina na czwartą część Kapitana Amerykę i będzie jedno wielkie zdziwienie WTF...Po za tym Marvel w ostatnim czasie nie kręci ostatnio nic ciekawego. Loki, Moon Knight, już nie mówiąc o What if to po prostu słabizny. Nie idą na jakość tylko na ilość. Mamona musi być i tyle...

ocenił(a) serial na 8
bandofbrothers

Słabe może dał ciebie nie dla fanów sorry ale mcu to angażujące uniwersum albo oglądasz wszystko albo „wypierdalaj” nie obrażając ale czego się spodziewasz po marvelu tym ze każdy film będzie czymś osobnym to 4 faza albo oglądasz wszystko albo nic proste xd

rys_dawid

Czyli telenowela hehe. Później człowiek słyszy tylko ile to zarobił. Boxoffice to boxoffice tamto hehe. No nic ja fanbojem nie jestem, ale ta ilość mnie zwyczajnie przeraża i człowiek ma prawo być tym wszystkim zmęczony. Odpuścić sobie oglądanie Marvela przez trzy lata to raczej ciężko będzie później to wszystko nadrobić.

ocenił(a) serial na 8
bandofbrothers

To nie oglądaj proste nikt nie karze ale zrób światu i jak nie oglądasz to nie oceniaj, bo bardzo to subiektywne i nie miarodajne. Box office dowiedzi ze ludzie to lubią i znaczy ze filmy są po porostu dobre także no

rys_dawid

"Box office dowiedzi ze ludzie to lubią i znaczy ze filmy są po porostu dobre". No chyba coś ci się mocno pomyliło, jak utożsamiasz jakość z popularnością. I nie piszę tego w kontekście nowego serialu, twoje zdanie jest po prostu całkowicie błędne.

rys_dawid

albo oglądasz wszystko, albo "wypierdalaj"? WTF?? to nie poziom fana tylko psycho-fana.
Prawdą jest, że za dużo tych seriali nasrali, niemniej Loki, WandaVision, MoonKnight są naprawdę dobrymi serialami (reszta jest znośna, a Ms. Marvel to tragedia) Inna kwestia, to seriale powinny być uzupełnieniem filmów kinowych, a nie obowiązkową produkcją z którą trzeba się zapoznać aby znać wątki w filmach kinowych. To już swego rodzaju przymuszanie.

ocenił(a) serial na 8
xsas

Po pierwsze jak sam przepisałeś sobie to masz cudzysłów co miało oznaczać ze nie masz się interesować tym co powiedziałem w sposób dosłowny tylko o sens ogólny sformułowanego zdania - czyli nikt ci nie każę oglądać tego wszystkiego wiec nie oglądaj jak masz jakiś problem i nie oceniaj jeśli nie lubisz bo to słabe i nieuczciwe wobec dobrych i kreatywnych produkcji. Po drugie to nie przymusznie bo ludzie którzy to oglądają nie są zmuszani xd, większość się cieszy że ma na bierząco nowe produkcje. trzecie nie oceniaj serialu na podstawie uprzedzeń i nie kompletnego serialu (ms marvel) ;)

ocenił(a) serial na 6
xsas

1. są uzupełnieniem, nie ma obowiązku oglądania
2. Loki? Najbardziej przegadany serial i zmarnowany potencjał.

ocenił(a) serial na 6
bandofbrothers

Loki i Moon Knight były imo świetne, to że tobie się nie podoba nie znaczy, że są słabe.

mQciek2

I na odwrót. To że tobie się podobało to nie znaczy, że są dobre. Taka imo bajeczka dla dzieci.

ocenił(a) serial na 6
bandofbrothers

Nie powiedziałem, że moja opinia = fakt

ocenił(a) serial na 3
bandofbrothers

What If... i Loki słabe? To ja nie wiem jak wygórowane oczekiwania masz naprawde... Zrob lepszy serial to obejrzymy i ocenimy :)

Barricade18

Dobrze tak zrobię mistrzu

ocenił(a) serial na 3
Barricade18

One nie były słabe, to były kupsztole! Zresztą ms marvel też.

ocenił(a) serial na 2
bandofbrothers

to, że ten serial to dno to się zgadzam, fajnie się na nim zasypia niestety...ale what if to najlepsze co wyszło jako serial

ocenił(a) serial na 6
Eliraelle

mam ponad 30 lat i bawię się dobrze na serialu, jak wielu innych znajomych
. Także nie sądzę że to wina złego pryzgotowania serialu

ocenił(a) serial na 4
Eliraelle

Zdecydowanie jedna z najgorszych produkcji marvela, a na chwilę obecną najsłabszy serial marvela. Czwarty odcinek tak mnie męczył, że nie dałem rady skończyć.

Eliraelle

No najgorszy badziew od Marvela. Takie seriale to się oglądało na Disney Channel do śniadania. Falcon to przy tym arcydzieło.

Vixen8

true story

Vixen8

True story

ocenił(a) serial na 2
Eliraelle

To prawda - wszystko , dosłownie wszystko tutaj leży , obejrzałem do końca ze względu na córy i to był 1 serial , który je znudził .... fatalny scenariusz , beznadziejne postacie, których nie da się lubić (Pakistańce) - drętwne , tandetne aktorstwo .
Nie wiem co Marvel sobie myślał - nie wyobrażam sobie Kamali w tym angażu obok reszty Avengersów.
2/10

ocenił(a) serial na 7
Maverick0069

Otóż niespodzianka, da się lubić. To, że z pochodzenia Pakistańczycy, bez znaczenia, a nawet dodaje kolorytu, bo przedstawia ich zwyczaje, które rzadko na ekranie można poznać. Aktorsko dobry. Scenariusz, poziomem trzyma się innych produkcji Marvela.
Skoro w obsadzie Avengers jest dziecinny Spider-Man, Ant-Man robiący za komedianta, czy Thor, z któergo to już zrobili totalnie komediową postać, to i na Kamalę znajdzie się miejsce.

truegod

też czekam, aż Spderman spoważnieje. Myślałam, że w ciągu tych kilku części trochę to nastąpi, tymczasem twórcy robią z tego chłopaka kompletnie niedojrzałą postać.

truegod

Gdzie ci filmowi mężczyźni, gdzie mężny i honorowy do bólu Kapitan Ameryka....Dawniej mężczyźni bronili swoje ukochane przed złym światem, teraz eh... wszystko na opak.

Maverick0069

Ja mam takie same odczucia. Ledwo dałam obejrzeć 1 odcinek- durne, dziecinne, drewniane.W ncizym nie przypomina początków Marvela. Jedno mnie ciekawi- czy obejrzenie tego serialu jest konieczne, by zrozumieć dalsze filmy universum? Jak wiemy na przykład WandaVision wypada obejrzeć, by zrozumieć wogóle Dr. Strange w Uniwersum Obłędu.Zastanawiam się, czy darować sobie tą całą panią Marvel....

ocenił(a) serial na 7
Stokrotka530

Kamala będzie zapewne w filmie The Marvels (czyli de facto Capitan Marvel 2), więc wypada poznać jej historię. Choć pewnie bez znajomości serialu też się obędzie. A jak już się ewidentnie nie chce, to chociaż scenę po napisach ostatniego odcinka...

Stokrotka530

Czego oczekujesz od historii o nastolatce - historii o dorosłości? Kamala to dzieciak. Pierwszy odcinek znacznie bardziej mi się podobał niż kolejny film o Thorze, z którego robią infantylnego błazna, o poziomie intelektualnym niższym od dowolnego dzieciaka. Dla mnie pierwszy odcinek nie był durny ani drewniany. Dziecinny, owszem, ale nie spodziewam się śmiertelnej powagi po serialu z szesnastolatką w roli głównej. Choć oczywiście bycie nastolatką nie musi oznaczać dziecinady, bo wiele nastolatków przeżyło rzeczy, których nie przeżyli dorośli.

Stokrotka530

Eee, trochę nie ten wiek, aby uprawiać motyw "damy w opałach" XD Kapitan Ameryka był najnudniejszą postacią w MCU - nawet jeśli miał ciekawą historię, to był jednowymiarowy do bólu. Miss Marvel celuje w inną grupę wiekową (nastolatki), więc narzekanie, że ci nie pasuje, bo należysz do innej grupy, jest co najmniej bez sensu. To też nie jest serial dla mnie, bo lubię poważne rzeczy, ale nie powiem, że serial był źle zrobiony, bo nie był.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones