PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Ja bym osobiscie wolał, żeby nakręcili od nowa ten serial - i to tym razem profesjonalnie !!!! Jestem wielkim fanem tej cudownej serii, ale nie podoba mi się, że aż tak bardzo zmienili fabułę w stosunku do powieści, że nie da się za bardzo nakręcić 3 sezonu !!! No chyba , że całkiem zmienią fabułę, a to już nie będzie to samo.. ;(
No i bym wolał, żeby rolę Kahlan zagrała, któraś z tych oto aktorek: Jamie Alexandra, Katie Beckinsale, Sienna Guillory albo Rhona Mitra. Według mnie, lepiej pasują do tej roli. Oczywiście nie każdy się ze mną zgodzi, ale takie moje zdanie ;)

UWAGA !!!
Kto z Was, czeka tak jak ja, na ponowną, profesjonalną ekranizację tej cudownej serii ?!!! Na przykład taką jak Hobbit, Władca, czy Harry ?!!
Piszcie, chętnie poznam Wasze opinie.
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 5
Shurtugal_Eragon

Zgodzę się z tobą, jeśli chodzi o ekranizację. Mogłoby to wyglądać tak jak WP, ale problemem mogłaby się okazać długość cyklu. Jeśli chodzi o aktorów to są moje sugestie:

Richard- Henry Cavill
Kahlan- Kate Beckensale/ Keira Knightley
Zedd- Bill Nighy/ Bruce Spence ( ten serialowy mi się podobał)
Jagang- Tom Hardy
Rahl Posępny- Cary Elwes
Nicci- Diane Kruger
Ann- Judie Dench
Nathan- Anthony Hopkins
Ulica- Meryl Streep
Człowiek Ptak- Jeremy Irons
Jensen- Amy Adams
Verna- Joanne Whalley
Drefan- François Arnaud
Micheal- Może być ten serialowy.
Denna- Może być ta serialowa
Cara- SERIALOWA<<<<
Rikka- Ann Hathawey
Meiffert- Ewan McGregor
Oba- Jude Law
Sebastian- Craig Parker (serialowy Rahl Posępny)
Brat Narev- Chrisopher Lee
Chase- Jason Statham
Dalton Chambell- Christian Bale
Trimack- Ed Harris
Reibish- Chuck Norris XD
Nicholas Slide- Mad Mikkelsen
Barat Neal- Craig Horner (Taki ukłon dla twórców serialu)
Victor Cascella- Gary Oldman
Tovi- Susan Flannery
Merrisa- Evangeline Lilly
Armina- Cate Blanchett
Demin Nass- David Hasselhoff
Tom- Hugh Dancy
Owen- Matthew Macfadyen
Fitch- Eddie Redmayne
DuChaliu- Hayley Atwell
Samuel- Brad Dourif
Shota- Angelina Jolie

Reżyseria- Peter Jackosn/ Christopher Nolan/ Zack Snyder/ ?????????

Oczywiście scenariusz musiałby być ściśle powiązany z książką, efekty specjalne i muzyka powinny być na skale Hobbita. Dla mnie taka obada byłaby idealna, piszcie co o tym myślicie :D

Mates19

Zgadzam się z Tobą w 100 % !!!. Ale się napisałeś ;) Jak będę miał chwilkę, to napiszę w tej sprawie na facebooku do Terrego Goodkinda. Może to coś da ? ;) Jak by tak mnóstwo ludzi do niego zaczęło pisać w tej sprawie, to myślę, że by coś z tym zrobił ;) W końcu jest dość wpływowym człowiekiem ;) Co o tym sądzicie ???

ocenił(a) serial na 5
Shurtugal_Eragon

Dzięki :D Może coś z tego będzie???

Mates19

Tak ;) Zobaczymy ;)

ocenił(a) serial na 5
Shurtugal_Eragon

Zapomniałem o paru postaciach, oto pozostałe pozycje:

Cyrilla- Helen Hunt
Harold- Russel Crowe
Adie- Maggie Smith
Rachel- Elle Fanning
Giller- Tom Lee Jones
Dziadek Jillian- Harrison Ford
Violet- Dakota Fanning
Cecilia- Kristin Scott Thomas
Pasha- Megan Fox ;D
Jeddidiah- Orlando Bloom
Neville Ranson- Elijah Wood
Brat Kronos- Dominic Monaghan
Riggs- Viggo Mortensen
Ishaq- Krzysztof Kowalewski :D ( Pasowałby idealnie, chyba zna angielski.)
Margaret- Natalie Portman
Teres Chambell- Liv Tyler
Suweren Anderithu- Ian Mckellen
Bruce- Richard Armitage
Johnrock- Sean Bean
Tobias Brogan- John Noble
Lunetta- Helen McCrory
Chandalen- Sylvester Stallone
Kedar Kardeef- Dwayne Johnson
Jebra- Bridget Ragan :D
Tom - joseph Gordon- Levvit ( zamiast Owena Wilsona).
Friedrich Gilder- Tobin Bell
Altea- Jodie Foster
Pridin- Matt Damon
Tossidin- David Oakes
Savidlin- Brad Pitt
Weselan- Halle Berry
Berdine- Mila Kunis
Raina- Scarlett Johansson
Nydia- Amber Heard
Nadine- Alexis Bledel
Jillian- Annasophia Robb
Kaarg- Ralph Fiennes
Kapitan Zimmer- Edward Norton
Six- Emily Watson
Nissel- Vicky Haughton
Królowa Milena- Geraldine Brophy
Konstancja- Tandi Wright
Warren- Gabriel Mann
Generał Baldwin- Clint Eastwood
Hindelmara Chanboor- Alison Bruce

Muzyka- Hans Zimmer XD

Mam nadzieję, że zamieściłem tu wszystkie istotne postaci. Jeśli macie inne propozycje piszcie :D




Mates19

Dwayne'a Johnsona jedynie bym dal do jakiejs pozytywnej postaci - bo go bardzo lubie i nie lubie jak gra kogos zlego ;) Poza tym widzalbym tez moja ulubiona Sienne Guillory tez w jakies z glownych rol - jako postac pozytywna oczywiscie, np.jako Jennsen ;)

Mates19

W roli Nicci bym widział bardziej Rhonę Mitra lub Jaime Alexandrę ;)

Mates19

Hehe, marzenia.

Wystarczy popatrzeć na efekty specialne tego serialu a ty chcesz aby grali tam aktorzy którzy za odegranie roli zażądali by niemożliwych pieniędzy, a serial nie cieszy się aż taka popularnością.

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

A czy są jakieś info dające nadzieje, że będą kręcić serial?
I faktycznie musi być kręcony od nowa w tamtym tygodniu skończyłem czytać książki i ni jak mają się do serialu :D
Cara i Zed mogli by zostać w obsadzie. Dobrze by było, żeby zadbali o szczegóły tj. zielone oczy Khalan itp...

xxforumowiczxx

Zgadzam się. Zawsze jest nadzieja...;) Wydaje mi sie, ze jedyne wyjscie jest takie, zeby kazdy z fanow osobiscie wyslal wiadomosc do Terrego Goodkinda na meila albo na facebooku. Jak dostalby mnostwo takich wiadomosci z prosba o wstawiennictwo w sprawie ponownej, profesjonalnej ekranizacji serii, to mysle, ze by cos z tym zrobil...;) Zreszta sam na pewno nie byl zachwycony tym serialem... bo do powiesci sie nie umywa ...;)
No bo co innego mozna by zrobic ? Jak masz jakas ciekawa propozycje, to pisz.
Pozdrawiam ;)

Shurtugal_Eragon

Tak, Cara i Zedd oraz tez Richard moga zostac ;)

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

Ale bzdury piszesz. Trzeba być ślepym żeby nie docenić dobrze dobranej obsady i wspaniałej gry aktorskiej w tym serialu. Bridget Regan w roli Kahlan jest niesamowita. Na żadne głupie zmiany aktorów się nie zgadzam. Anorektyczka Kira Knightley nie nadaje się na wojowniczkę. Nie uniosła by nawet miecza, chyba że byłby z papieru. Pod względem wyglądu i charyzmy nie umywa się do Bridget Regan.

ocenił(a) serial na 10
Shurtugal_Eragon

Bridget Regan pasuje najlepiej i nie cuduj, albo kup sobie okulary.

maurycio2

Spokojnie ;) Tak tylko sobie gadamy ;) To są gusta i guściki - nie ma powodu do sporów ;) Ja bym dodał do swoich propozycji w miejsce Kahlan - Gemme Arterton ;) Tez ja uwielbiam ;)
Pozdrawiam ;)

ocenił(a) serial na 9
Shurtugal_Eragon

ja bym sie cieszyl jakby odnowili serial albo zrobili od poczatku bo historia jest bardzo fajana :) juz nie bede wybrzydzal aby tylko zrobili...

Shurtugal_Eragon

Ja to bym liczyła , na filmy pełnometrażowe złożone ze 2 części książki ( skoro z cienkiego hobbita dało się zrobić 3 widowiskowe filmy, to z miecza prawdy da się zrobić jeszcze więcej)
Ps. Keira nie nadaje się - Kahlan musi mieć zielone oczy - Emma stone ?

LittleGatsby

słusznie ;) a co do obsady, to najmniejszy problem - na to przyjdzie czas później - można by przeprowadzić ankietę - kogo by ludzie chcieli w danej roli ;) -, rzecz w tym, by jacyś porządni twórcy filmów wzięli się w końcu za profesjonalna ekranizację tej cudnej powieści !!!

Shurtugal_Eragon

producenta obchodzi tylko kasa, a fani liczą na dobrą ekranizację i rozrywkę więc ekranizacja jest w interesie jednych i drugich :)

LittleGatsby

racja, więc powinni się w końcu za to wziąć - oby tak porządnie jak za Władcę Pierścieni ;) Pozdrawiam ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones