PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=439861}

Miecz prawdy

Legend of the Seeker
7,3 12 770
ocen
7,3 10 1 12770
Miecz prawdy
powrót do forum serialu Miecz prawdy

Jaka jest kolejność czytania książek ? Przeczytałem Pierwsze prawo magii - kończące się w osadzie błotnych ludzi - i zacząłem kamień łez- który absolutnie nie pasuje mi fabularnie do kontynuacjii 1. części (w kamieniu łez rall nie żyje - dowiedziałem się po kilku stronach )

przerek

Lord Rahl ginie pod koniec Pierwszego parwa magii i dopiero wtedy Richard wraca na smoczycy do błotnych ludzi, dociera tam dopiero w drugim tomie, czyli w Kamieniu Łez, więc albo nie przeczytałeś uważnie, albo nie do końca. Pierwszy tom kończy się tym, że Zed jest głodny i planuje podróż z Pałacu Ludu do Wieży Czarodzieja :) Kamień Łez zaczyna się od wizyty Zeda, Chese'a i Rachel w Ogrodzie Życia (który znajduje się w Pałacu Ludu) :)
Kolejność:
- Pierwsze prawo magii
- Kamień Łez
- Bractwo Czystej Krwi
- Świątynia Wichrów
- Dusza ognia
- Nadzieja pokonanych
- Filary Świata
- Bezbronne imperium
- Pożoga
- Fantom
- Spowiedniczka
Następnie serię mówiącą o dalszych losach Richarda (podobno mają być trzy ksiażki):
- Wróżebna machina
- Trzecie królestwo
Dodatkowo wydano:
Dług wdzięczności - mówi o tym skąd się wzięły granice
Pierwsza Spowiedniczka - mówi o tym skąd są Spowiedniczki, warto przeczytać przed Wróżebną machiną i Trzecim królestwem :)

ocenił(a) serial na 10
Virja

Przyjacielu jestem fanem serialu i jak pewnie wiesz sezon 3 nigdy nie powstał czy możesz mi opowiedzieć jak się potoczyły potem losy fabyły i jak to sie wszystko zakończyło ? bardzo bym prosił i nie śpiesz sie z pisaniem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones