PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329479}

Melancholia Haruhi Suzumiyi

Suzumiya Haruhi no Yūutsu
7,5 1 854
oceny
7,5 10 1 1854
Melancholia Haruhi Suzumiyi
powrót do forum serialu Melancholia Haruhi Suzumiyi

Straszna chała

ocenił(a) serial na 6

rozumiem, że można lubić GENKI Haruhi. rozumiem także, że można lubić Kyona, którego zachowanie dalece odbiega od normalności. także moe - Yuki i Kawaii-Asahine.
Ale poza tym, jest to 14 (a później drugie tyle) niesamowicie dziwnych odcinków, których oglądanie często jest bezcelowe (wątek Endless Eight). Fabuła - kompletnie się nie broni. oto mamy zwykłego ucznia liceum, 'niechciany harem' wokół niego i osoby obdarzone niesamowitą mocą... chwila, gdzieś to widziałem. tak, Tenchi Muyo! pod względem SF też bardzo słabo. wcześniej wymienione TM! jest znacznie bardziej innowacyjne. Postaci? praktycznie same kopio-wklejki. Haruhi to Excel, tylko że z brązowymi włosami i 'boskimi' mocami, które jednak nigdzie nie zostały udowodnione. Kyon = Tenchi. Yuki = Ayanami Rei bez niebieskich włosów, a Asahina to typowa 'głupia blondynka' (w tym przypadku ruda), występująca jako słodki element komediowy, NIEMAL WSZĘDZIE.
Motywy muzyczne całkiem niezłe... ALE TYLKO ze trzy (OP i End strasznie słabe). Jedynie Szostakowicz i Czajkowski delikatnie podnoszą poziom. Seyiu? Oprócz Ayi Hirano i Tomozaku Sugity aktorzy mówią niewiele, mało, bardzo mało, albo praktycznie nic nie mówią... ale jeżeli już otwierają usta, zazwyczaj mówią w taki sam sposób. Oprawa wizualna? Ujdzie, jednak projekt żeńskiego mundurku (a rzecz przecież dzieje się w liceum, więc ten element ma duże znaczenie) pozostawia bardzo wiele do życzenia. Postaci są niemal identyczne - przynajmniej żeńskie: różnią się wyłącznie włosami.

nie mam pojęcia, komu to może się podobać, jednak jeżeli nieszczęśliwcze oczekujesz od anime niebanalnego pomysłu, ciekawej fabuły i naturalnych postaci, to NIE OGLĄDAJ TEGO, bo tak jak ja, zmarnujesz tylko czas.

iron_marcin

Fabuła jest rzeczywiście opiera się na wątku 'haremiku z super mocami, a potem już tylko komedia'. Myślę jednak, ze nic innego nie było zamierzeniem autora. Seria powstała tylko do relaksacji niewymagającej myślenia.

Haruhi do Excel bym tu nie porównywał. Obie postacie mogą wydawać się z grubsza podobne do siebie ale szczegółowo znacznie się różnią. Nie chce mi się rozpisywać, powiem tylko, że najbardziej jeszcze mi pasuje porównanie Yuki = Ayanami Rei.
W ogóle mylisz się - wiadomo, że serii anime zrobiona wystarczająco dużo,by nie dało się uniknąć podobieństw. Jednak jak już ktoś coś przerysowuje to myślę, że inni ściągają z Melancholii.

Muzyce i oprawie wizualnej czepiać się niewolno. Klasyczna, bardzo płynna i ładna kreska taka jak w Melancholii to jedna z rzeczy, które w anime lubię najbardziej. Muzyka zaś jest świetna - soundtrack ładny i dobrze dobrany. OP i ED zależy już od gustu ale nawet jak się nie podoba to trudno powiedzieć ze nie pasuje.

ocenił(a) serial na 6
iron_marcin

to dlaczego oceniłeś pozytywnie XDD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones