PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=329479}

Melancholia Haruhi Suzumiyi

Suzumiya Haruhi no Yūutsu
7,5 1 854
oceny
7,5 10 1 1854
Melancholia Haruhi Suzumiyi
powrót do forum serialu Melancholia Haruhi Suzumiyi

Kluby szkolne

ocenił(a) serial na 9

Temat przewinął się już w kilku anime, które widziałem i teraz po obejrzeniu Melancholii i przeczytaniu jak to wygląda w rzeczywistości ( http://www.miedzykulturowa.org.pl/cms/edukacja-w-japonii.html ) muszę stwierdzić, że strasznie żal że nie ma czegoś takiego w Polsce.

Fakt że zmiana obecnie wymagałaby reformy całego niższego szkolnictwa i w naszym kraju nie ma szans na to. Ale przypominając sobie te wszystkie popołudnia w gimnazjum/liceum kiedy się po powrocie zamulało w domu, to dochodzę do wniosku że, chciałbym cofnąć się w czasie i urodzić w Japonii.

Razqer

Z artykułu wynika głównie, że w Japonii większość czasu spędza się na nauce - O klubach mówi niewiele ;p nie chciałabym takiego systemu w Polsce. Ja nigdy "nie zamulałam w domu", bo jest sporo zajęć dodatkowych na które można chodzić, wystarczy mieć pomysł ....[Wiem, że może niekoniecznie w małych miastach czy wsiach, ale tam pewnie też znajdą się świetlice itp i garstka osób, którym będzie się chciało poprowadzić jakieś zajęcia dla dzieciaków/młodzieży]

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones