PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261215}

Marzenia i koszmary

Nightmares and Dreamscapes: From the Stories of Stephen King
7,0 1 217
ocen
7,0 10 1 1217
Marzenia i koszmary
powrót do forum serialu Marzenia i koszmary

Proszę o radę!

ocenił(a) serial na 8

widziałam tylko ,,Pole walki'' i uważam, że jest świetne, oceniam 8/10,czy następne są równie dobre?

stefaniak

Dużo zależy od tego, jakie rzeczy Ci się podobają, ale moim zdaniem większość z nich jest warta obejrzenia. Nie wszystkie są straszne, ale za to pomysłowe;]

ocenił(a) serial na 3
stefaniak

,,Pole walki'' jest jedynym odcinkiem godnym uwagi.

ocenił(a) serial na 9
stefaniak

Pole Walki wrecz uznałbym za jeden z gorszych odcinków.

ocenił(a) serial na 6
Dealric

Dokładnie. Straszne było...

ocenił(a) serial na 8
Dealric

Co prawda wątek sprzed prawie roku, ale popieram Twoją wypowiedź - według mnie "Pole walki" to obok "Drogowy wirus zmierza na północ" jeden z najsłabszych odcinków serialu. Podchodziłam z dziesięć razy zanim udało mi się obejrzeć ten odcinek do końca ( taka nuuuda ), jednak domyślam się, że facetom może się podobać, stąd pewnie ma tak wysoką ocenę na FW. Dla mnie najlepszy odcinek to "Koniec całego bałaganu", a zaraz na drugim miejscu "Prosektorium numer 4". Ogólnie serial bardzo dobry, oczywiście jeśli ktoś, tak jak ja, lubi i rozumie Kinga oraz potrafi docenić taki właśnie typ opowiastek z dreszczykiem, przyprawionych szczyptą specyficznego humoru, bo wiadomo, że nie można oglądać tego, jak typowy horror, trzeba nieco dystansu ;-) Przy okazji miłośnikom gatunku polecam inne kingowskie historyjki z dreszczykiem: "Oko kota", "Koszmarne opowieści" / "Creepshow" i "Opowieści z ciemnej strony". Pozdrawiam :-)

ocenił(a) serial na 7
misery76

Pole Walki - znakomite.
Prosektorium i część o miasteczku gwiazd rocka - da się obejrzeć.
Cała reszta to d.n.o. Szczerze odradzam.

ocenił(a) serial na 8
astat_2

Odradzasz mi po tym, jak już obejrzałam i oceniłam na 8 ;-) Ja lubię takie opowiastki, tym bardziej, że wszystkie przed obejrzeniem czytałam, więc ten serial był dla mnie takim "przypominaczem" treści poszczególnych opowiadań po tych paru latach, które minęły od lektury. A tak na marginesie, skoro to dno, to dlaczego wystawiasz 7, czyli ocenę dobrą?

ocenił(a) serial na 7
misery76

Odradzam osobom, które jeszcze nie oglądały - moim zdaniem warto zobaczyć tylko te części, które wymieniłem.
Ocena 7, Pani Major, jest jak najbardziej uzasadniona. To właśnie dzięki Batterfield (Pole Walki) ze wspaniałą kreacją Williama Hurta i super efektami specjalnymi mogę całej serii przyznać siódemkę.
Tak na marginesie, nie wiedziałem, że istnieje książka. Ciekawe, jak wygląda Batterifeld w wersji pisanej, zwłaszcza, że w całym filmie nie ma ani jednego dialogu :)

ocenił(a) serial na 8
astat_2

Wszystkie odcinki serialu to ekranizacje opowiadań Stephena Kinga, ale nie pochodzą z jednego zbioru. Znaleźć je można w następujących zbiorkach: "Marzenia i koszmary", "Nocna zmiana" i "Wszystko jest względne". "Pole walki" znajdziesz w zbiorze "Nocna zmiana". Polecam lekturę :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones