PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=648375}

Marco Polo

7,5 13 444
oceny
7,5 10 1 13444
Marco Polo
powrót do forum serialu Marco Polo

Niestety serial został skasowany. Wielka szkoda ponieważ wypadałoby zamknąć wszystkie wątki, zrobić chociaż ostatni finałowy sezon, no ale trudno. Zawsze można wrócić do 2 poprzednich sezonów :)

ocenił(a) serial na 8
LadyDark

tak czułem kuzwa tak czułem. Tak jak piszesz przydał by się chociaż 6 odcinkowy finał. No ale podobno serial im zajeb*ste staraty przynosił to i tak cud że się na drugi sezon zdecydowali

ocenił(a) serial na 8
mordarg

Tak, niby tak, choć 2 sezon skończył się w taki sposób jakby historia miała trwać dalej, a twórcy zapewne dobrze wiedzieli jak się sprawa z ich serialem ma, no chyba że liczyli na to, że oglądalność im w 2 sezonie skoczy lub mimo wszystko Netflix zamówi kolejny sezon. Teraz Marco Polo zostaje taki niezakończony, chociaż jakiś długi odcinek specjalny by się przydał.
No nic, może historia będzie kiedyś kontynuowana w formie komiksu czy coś, tak jak ma mieć to miejsce z Penny Dreadful o ile się nie mylę. I tak twórcom oraz obsadzie należą się podziękowania za 2 fajne sezony serialu :)

ocenił(a) serial na 8
LadyDark

Ciekawe, że naprawdę dobre seriale czasem "padają" w ten sposób. Chyba dość podobnie było z Rzymem, gdzie koszty znacznie przekraczały zyski i też na 2 sezonach poprzestali.

ocenił(a) serial na 8
vahu_waw

Wątek z papieżem był otwarty i ojcem Marco. Ni z tyłka Marco wrócił tak jakby dalej miał trwać przy Chanie. Jest film przyczajony tygrys ukryty smok miecz przeznaczenia produkcja Netfliksa ale to tylko podobny film dziejący się w chinach a nie jakieś pociągnięcie tematu z serialu Marco.

Mogli dać już mu odjechać do Wenecji a nie wkręcać widza na coś jeszcze.

ocenił(a) serial na 8
ChubakaCieLubi

II część "Przyczajonego tygrysa..." to jednak coś zupełnie innego, co więcej zdecydowanie gorsza niż nr I.

Co do otwartych wątków to było ich pełno, bo Imperium Mongolskie obejmowało sporą część świata i wiele tam się działo. Mogłoby powstać z 10 seriali, ale mi bardziej chodzi o to, że dobre seriale, z ciekawym scenariuszem, fajną grą aktorską, świetnymi zdjęciami przegrywają często z mniej wymagającymi "tasiemcami". No ale niestety, pieniądz rządzi światem.

ocenił(a) serial na 8
vahu_waw

Obejrzałem bo Netflix mi polecał w związku że oglądałem Marko Polo. Aktorka była ta sama więc myślałem że to odcinek poświęcony jej.

Szybko się zoriętowałem że jednak nie ale początek tak wyglądał jakby wracała do Chin od 100 okiego mnicha.

Jak na moje trochę za bardzo zagmatwali, np wątek z Ahmadem był już hardcorowy.

ChubakaCieLubi

Wątek z Ahmadem to wszak czysta niemal historia ;)

ocenił(a) serial na 7
vahu_waw

Dokładnie

vahu_waw

Ucięcia Rzymu nie mogę sobie darować do dziś !!!!

ocenił(a) serial na 4
piotrek78_filmweb

Nie no, ale Rzym się normalnie skończył i nie było tam już nic do roboty.

Migotka

Było, ale z drugiego sezonu zrobili kilka. Rzym miał mieć docelowo 5 sezonów. Trzeci miał mieć 6 odcinków. Szkoda, co dobre to często się kończy za szybko

ocenił(a) serial na 4
Wolfman_PL

I może lepiej, że miał 2 (dobre) sezony, a nie 5, które potem zrobiłyby sie kiepskie. Mało jest takich seriali, gdzie rzeczywiście jest materiał na 5 sezonów czy więcej i jest wszystko dobrze zrobione. Przeważnie ciągną, żeby tylko zarobić trochę kasy. A tak zakończenie było dobre, wątki podomykane i dobre wspomnienia.

Migotka

Materiału było dość i na więcej. Było po prostu za drogo przy tej oglądalności. Oglądający spodziewali się chyba spektakularnych bitew i pojedynków, coś co było wycinane by obciąć koszta. Ten serial przy większym budżecie przyćmił by wszelkie inne. Niestety potrzebowałby też trochę więcej (dużo) rozgarniętej publiczności ogarniającej wszystkie wątki.

Migotka

Migotka zgadzam się, że zakończenie drugiego sezonu było dobre, ale większość wątków była nie zamknięta, albo ja tego nie wiedzę. Nie wiem na przykładco się stało z Chanem i Marco po najeździe chrześcijan, i dlaczego w ogóle nagle Marco chciał wrócić do Wenecji i potem znowu wrócił do Chana.

ocenił(a) serial na 9
LadyDark

Szkoda ja cały czas czekałem w niewiedzy xd.

LadyDark

Oo, jaka szkoda... Dopiero teraz oglądam "Marco Polo"(kończę 2. serię) i właśnie się zastanawiałam, czy jest coś więcej. Pięknie zrobiona przygodówka i widać, że włożyli w to kupę kasy - prawdopodobnie dużo więcej niż HBO w Grę o tron - patrząc tylko na warstwę wizualną. Ciekawa fabuła, dobre tempo akcji, aktorzy też spoko(nie zauważyłam postaci, która jakoś by "odstawała").

Ysabel_1986

Sama jakoś długo zwlekałam, żeby obejrzeć ten serial, bo miałam obawy, że to taka tania "szmira" przygodowa. Może słaby marketing zawinił, że oglądalność była niska... Albo po prostu przesadzili z budżetem i nie opłacało się go robić w takiej formie. Takie moje przypuszczenia, ale osobiście bardzo żałuję, że tak dobrze zrobionych seriali kostiumowych(i filmów też) nie powstaje więcej, tylko tnie się koszty wszędzie, gdzie można.

ocenił(a) serial na 8
LadyDark

Co za kretyn wydał decyzje odnośnie skasowania tego serialu z produkcji Netfixa. Przecież oni takimi działaniami strzelają sobie w stopę. Serial jest bardzo dobry, moim zdaniem jeden z lepszych Netfixowych seriali. Boje sie teraz że z powodu dużego budżetu Wiedźmin też będzie zdjęty. Fanom należał się chociaż ostatni 3 sezon z dobrym zakończeniem.

ocenił(a) serial na 8
ostry119

Wiem co czujesz, też nie potrafię zrozumieć jak mogli skasować jeden z najlepszych seriali jaki mieli w swojej ofercie. Swoją drogą jestem ciekaw w jaki sposób liczą oni straty, skoro zarabiają na ilości subskrybentów a nie na oglądalności. Szkoda, naprawdę szkoda.

ostry119

jestem 5 min po zakończeniu 2 sezonu... wbijam na google by znaleźć info kiedy będzie kolejny sezon a tu... chlip chlip serial skasowany :( :( a był bardzo fajny, jedynym minusem były słabe sceny walk - mam na myśli bitwy armii bo same pojedynki były świetne.

Tak samo Rzym był świetny... i cóż ja mam teraz oglądać? ;(

Troje oglądałem i była taka sobie, za to Marco Polo mnie wciągnął. Szkoda, bardzo szkoda bo ciekawie się zapowiadał 3 sezon. Może kiedyś do niego wrócą #marzenia

ocenił(a) serial na 4
LadyDark

Ja się nie zdziwiłam, bo było wiele słabych stron, m.in fatalny aktor grający Marco, plus cała ta postać była denerwująca. W drugim sezonie była trochę taka Dynastia, z tą Błękitną Księżniczką, jej wątek był lekko bezsensowny i przerysowany, ale całe szczęście okroili Marco, więc jakoś się to dało przeżyć. Jeszcze jeden sezon rzeczywiście mogliby wycisnąć, żeby zakończenie jakoś miało ręce i nogi, a nie taka podpucha i koniec.

Migotka

Z kolei ja miałem inne odczucia co do tej roli. Według mnie wpasował się idealnie.

ocenił(a) serial na 4
MateuszP_filmweb

Jeśli miał być denerwujący, to rzeczywiście był idealnie dobrany i odegrany :) Mnie mierził ten bohater, w sumie to miałam ciągle nadzieję, ze dostanie po łapach, bo się wszędzie pchał, mimo, że nic nie wiedział.

LadyDark

Ja się w sumie cieszę - większość wątków została domknięta, a jestem pewien że Prezbiter Jan by już całkowicie odrealnił widowisko

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones