PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=786999}
8,2 1 997
ocen
8,2 10 1 1997
Made in Abyss
powrót do forum serialu Made in Abyss

Wiele już filmów, książek i seriali przerobiłem, wiele wzruszających i poruszających historii i wiele przerażających horrorów, ale już dawno nic nie zrobiło na mnie takiego wrażenia jak Made in Abyss. Twórca jakimś cudem zdołał połączyć ze sobą motywy przygody, dramatu, horroru, tragedii, straty, okrucieństwa, przyjaźni i stworzyć z tego rzecz niezwykła, angażującą i rozbrajającą. Jestem ponad 30-letnim facetem, jak pisałem wyżej wiele już widziałem i coraz mniej mnie rusza, tymczasem ostatnie odcinki obydwu sezonów Made in Abyss sprawiły, że ryczałem jak małe dziecko. W ciągu paru minut przeżywałem ogromny smutek, żal i po chwili przeradzał się on w nadzieję i napawał optymizmem. Przeżyłem podczas oglądania katharsis jakiego od lat nie miałem. Coś niesamowitego. Nie sądziłem, że kiedykolwiek obejrzę coś tak unikalnego i genialnie rozpisanego. A ta pozornie dziecinna forma animacji nie tylko nie przeszkadza, ale wręcz podbija te wszystkie emocje związane z pięknem i grozą w tym serialu. Dawno już nie miałem do czynienia z czymś co mogę określi jako genialne. Made in Abyss jest GENIALNE.

qolonel

Rudy Lis, Rudy Lis jeśli to przeczytałeś w ćiągu 12 h TWOJI rodzice umrą! A równo o 24.00 Rudy Lis przyjdzie do Ciebie z nożem i zabije! Nie wierzysz oto dowut 20 maja 2005r zginęli Miranda i Grzegorz a 12h później zginął ich syn aby tego uniknąć prześlij to do 10 komentarzy WOLĘ NIE Ryzykować

qolonel

Oglądałeś też film? Made in Abyss: Dawn of the Deep Soul? Podzielam twój zachwyt i to do tego stopnia, że czytam też mangę, a raczej oglądam, bo jest gość na YouTubie, który "animuje" panele mangi. Bohaterowie, złoczyńcy, cały świat - wszystko jest fantastycznie wykreowane. I ta muzyka! Też muszę przyznać, że stanęła mi gula w gardle przy niektórych scenach: Mitty, Prushka, Irumyuui.

ocenił(a) serial na 9
ink1313

Tak, film powalił mnie tak samo jak seria, to w sumie po prostu kontynuacja 1 sezonu i pomost między sezon 2. W swoim życiu oglądałem zaledwie kilka takich dzieł, które by mnie tak przerażały, zachwycały swoim pięknem i przesłaniem i jednocześnie kładły na łopatki emocjonalnie. A ta dziecinna forma animacji tylko potęguje to wszystko. Choć i bez tego byłoby to mocne jak cholera. Genialny świat, tajemnica, postacie. To niemal arcydzieło, nie tylko w obrębie anime, ale w ogóle jeśli chodzi o jakiekolwiek opowieści wymyślone przez człowieka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones