Lucyfer (2016-2021)
Lucyfer: Sezon 3 Lucyfer Sezon 3, Odcinek 10
Odcinek Lucyfer (2016-2021)

Zagroda grzechu

The Sin Bin 43m
8,6 1 346
ocen
8,6 10 1 1346
Lucyfer
powrót do forum s3e10

S03E10

ocenił(a) serial na 10

Sinnerman = Cane czyli Kain(ten z Bibli) po Polsku...ja cie jak nikt nie wpadł na to xD

Mówiłem, że to był od początku to jest por. Pierce vel Cane(Kain), choć to tylko były domysły. Ale, że Lucek tak późno wpadł na to, to ja nwm xD

Ciekawi mnie jeszce jedno...na co mu własna kartoteka w szufladzie?

ocenił(a) serial na 10
krychu9

Ale zastanawia mnie skąd on ma taką siłe nieśmiertelnosc i na dodatek zabiera diabelskie oblicze Lucyfera ?

ocenił(a) serial na 7
anka96_filmweb

Jest nieśmiertelny bo Bóg skazał go na na wieczną tułaczkę w samotności po ziemi za zamordowanie swojego brata, Abla. Wszyscy ludzie mieli go rozpoznać po znamieniu jakie bóg mu nadał. W mitologii żydowskiej Kain i Abel byli pierwszymi ludźmi spłodzonymi przez Adama i Ewę. Więc nasz Kain jest prawie tak stary jak początek czasów.

ocenił(a) serial na 8
duzyszef

Nigdzie w Biblii nie znajdziemy, że Kain był potomkiem Adama. Kain nie był potomkiem Adama, był potomkiem szatana (znaczy diabła znaczy Lucyfera), jak określono w Piśmie Świętym
Bibli jest napisane: " Kain wyglądał inaczej, był podobny do swojego ojca Lucyfera. Lucyfer - był głównym Serafinem (od słowa Saraf - spalić lub ognisty, wąż latający)" i też "Kain zachował niektóre cechy ojca Lucyfera. Został zmuszony do opuszczenia Raju i założenia własnej rasy - gadów.[....] Teraz kiedy Kain opuścił Raj Lucyfer ma inny plan, zanieczyścić geny człowieka w celu powstrzymania narodzin Mesjasza przez skażenie ludzkiego DNA. "
ale w serialu zapewne nie będzie tego że lucyfer to ojciec kaina. itp. ;) :D

ocenił(a) serial na 7
Paulina_Grejner

Jakież to źródło? Moje jest z wikipedii, powołuje się na nowy testament. Otóż:
"Kain i Abel – synowie Adama i Ewy. Biblijna Księga Rodzaju opowiada o tym, jak Kain zabił młodszego brata i jak został za to ukarany. Podaje historię rodu Kaina (Rdz 4), a także trzeciego brata Seta (Rdz 5). Więcej przekazów o Kainie i Ablu zawiera literatura rabiniczna, literatura apokryficzna, a także Koran."
Nigdzie poza tym w innych źródłach nie znalazłem podań o tym, że Kain jest synem lucyfera, nie ma to żadnego sensu, gdyż wtedy byłby Nefalemem "upadłym" olbrzymem, owocem związku człowieka i (arch)anioła. Także coś pleciesz głupoty koleżanko.

ocenił(a) serial na 7
Paulina_Grejner

Poza tym gdzie w biblii o genach? xd Brzmi to niedorzecznie. Z komiksu Lucyfer to wyjełaś?

anka96_filmweb

A inaczej, po co ingeruje w sprawy Lucyfera?
Nikt nie zauważył, że Pierce/Kain/Sinnerman mówił prawdę w poprzednim odcinku? :D
Powiedział, że Sinnerman zabił jego brata (Abla),a przecież on jest Sinnermanem.
Kain chciał, żeby Lucyfer zrobił coś zakazanego aniołom i zabił człowieka, to była rola tego murzyna w tej szopce, tylko dlaczego Kain atakuje Lucyfera? Jaki ma w tym cel? Jeśli jest potępiony przez Boga i skazany na tułaczkę to skąd u niego jakiekolwiek moce pozbawiania czegokolwiek aniołów?
Już zapomniałem, może ktoś przypomni mi co sie stało z mieczem Azraela? Lucyfer go wyrzucił do innego wymiaru?
Mam nadzieję, ze scenarzyści pamiętają o tym, że choć nieśmiertelny, Kain to nadal cżłowiek więc nijak nie mają jak się go pozbyć, chyba że Lucyfer, Amenadiel lub Maze złamią zakaz i zabiją człowieka.

KonradT27

Póki co jedynie jesteśmy pewni właśnie tej szopki - po akcji z fejk Sinnermanem widać, że chciał doprowadzić do tego, aby anioł zabił człowieka a co wydawało się do tej pory niemożliwe (zakazane jak zakazane). Zwłaszcza scena już po tej całej akcji z zabiciem fejka, kiedy Pierce wydał się wqrwiony bez powodu - zdecydowanie jednym z jego planów albo planem w ogóle było udowodnienie Bogu, że anioł może zabić człowieka. Stąd też pewnie pozbawił Lucka jego diablej twarzy (inna sprawa jak to zrobił ale mowa o najstarszym człowieku na świecie - z pewnością jakieś metody podwędził tu i ówdzie, i pewnie w końcu się dowiemy jak to zrobił; sam Lucek przecież zadawał pytanie fejkowi, jak to odwalił xd). Ciekawi mnie, czy w takiej sytuacji nie dogada się z Luckiem aniżeli miałby toczyć z nim wojenki - teoretycznie pewnie będzie chodziło o wroga dla Lucka a z drugiej strony KOLEJNY raz winnym czegoś jest ojciec Lucka, którego ten stara się ignorować jeśli chodzi o 'przeznaczenie' :D

Tak, Lucek wyrzucił miecz do innego wymiaru czy co to tam było.

ocenił(a) serial na 8
krychu9

jaki jest jego wkład w fabułe, po co on? dlaczegooooooooooo

ocenił(a) serial na 7
krychu9

*Cain, nie CANE (Cane po ang. oznacza laskę, taka do podpierania się.).

ocenił(a) serial na 5
krychu9

W zasadzie jak tylko pojawił się Pierce i wątek sinnerman'a to od razu wiedziałem, że to on. Szkoda że w serialu jest tak mało tych wątków boskich, anielskich, biblijnych bo tylko to mnie trzyma przy tym serialu a nic innego takiego już chyba nie ma. Wcześniej było jeszcze Dominium i pentalogia Armii Boga. Znacie jakieś filmy seriale z takimi boskimi lub głównie anielskimi motywami?

ocenił(a) serial na 9
H0Ly_bLaSt0R

Supernatural :P

ocenił(a) serial na 8
H0Ly_bLaSt0R

W supernatural jest tego pełno ale serial ma 13 sezon juz :D

ocenił(a) serial na 9
krychu9

W sumie to jestem trochę zawiedziona, że tak łatwo to poprowadzili :P ciekawi mnie, jak oni dalej rozwiną ten sezon, biorąc pod uwagę, że planowo ma liczyć 26 odcinków...

ocenił(a) serial na 8
trustmeimalinguist

Najprostsze rozwiązanie czasami najlepsze Sinnerman = por. Pierce. Tylko ten aktor nie pasuje. Pewnie będzie więcej głównych wątków z Luciferem co podnosi poziom do góry.

ocenił(a) serial na 9
dante_99

Jak na mój gust to było za proste, ale coś czuję, że akcja się w końcu rozkręci :P nie wiem, jak wytrzymam do kolejnego odcinka :D co Tobie nie pasuje w Tomie Wellingu? ;)

ocenił(a) serial na 8
trustmeimalinguist

Tom Welling jest ok. tylko kojarzy mi się jako Clarke Kent z Smallville. ;(

ocenił(a) serial na 9
dante_99

haha, mi tak samo, ale zapamiętałam, jak dobrze mu poszło wcielanie się w złe oblicze Clarka, stąd widzę potencjał :D

ocenił(a) serial na 8
trustmeimalinguist

złe oblicze Clarka;) było może parę odcinków jak zmienił mu się charakter po czerwonym kryptonicie :D

ocenił(a) serial na 8
trustmeimalinguist

skąd wiesz że będzie 26 odc??

ocenił(a) serial na 9
Paulina_Grejner

Z Wikipedii :)

ocenił(a) serial na 8
krychu9

Ciekawą rzecz zauważyłem. W 26 minucie, murzyn (kim on jest? Abel? Czyli Kain go nie zabił) mówi słowa "Tego właśnie chcesz? Być moim strażnikiem?" wiemy z Biblii że Bóg zapytał się Kaina "Gdzie jest brat twój, Abel?" na co ten odpowiedział "Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?". Pytanie czy strażnik a stróż są powiązane, czy Biblia kłamie i tak naprawdę to Lucifer miał zabić Abla a mimo wszystko zrobił to Kain? Czy Lucifer miał go bronić? Jak to rozumieć :P.

ocenił(a) serial na 7
B0hazard

Murzyn jest murzynem i tyle. Zwykły człowiek wykorzystany do czegoś więcej.

użytkownik usunięty
krychu9

ja nie mogę za bardzo strawić tego aktora od Kaina, wyglądowo super, ale aktorsko mi nie podchodzi.
Ciagle czekam az zniknie, a tu sie grubsza rola szykuje ;/

ocenił(a) serial na 10
krychu9

piękny plot twist :D spodziewałem się, że to on jest tym "złym" ale nie spodziewałem się kompletnie w jaki sposób może być no i kopara mi opadła :) wreszcie serial wrócił na dobre tory

krychu9

no i teraz se razem usiada przy szklance łiski i pogadaja o starych dobrych czasach :D

krzynu

:D

krychu9

Lol, jednak oczywista oczywistość stała się faktem - nie zatrudnia się takiego aktora jak Tom Welling aby grał popłuczyny w postaci jakiegoś tam porucznika Pierce'a czy coś. Rozwiązanie całkiem ciekawe bo o ile Welling jako Sinnerman był do przewidzenia, o tyle że to Kain już nie bardzo. A ponieważ jest baaaardzo stary to adekwatnie pasuje jako archnemesis Lucka. I Tom.. ehhh, ten to umie grac tych złych, moment, jak odpowiada Luckowi na koniec jak podszedł do baru i ta mina = bezcenne :D Zawsze lubiłem, jak grał w Smallville Clarka pod wpływem czerwonego kryptonitu - wychodziło mu to lepiej niż bycie 'dobrym' Clarkiem więc jak tylko zmienił ten wyraz twarzy od razu widać, że to 'pierwszy morderca'. Szykuje się ciekawa druga połowa sezonu.

Reszta wątków: w porządku, bez ochów i achów, ale nowy duet Trixie i Charlotte wypadł znakomicie xD

ocenił(a) serial na 8
krychu9

a w Biblii jest napisane że Kain był synem Ewy i Lucyfera. a w serialu raczej tak nie będzie. Nawet znalazłam stronkę z tym że Kain to syn Ewy i Lucyfera (diabłaaa). Boski serial!! nie mogę sie już doczekać następnej części sezonuu. Tom'owi Ellis'owi zrobili specjalnie te oczy (trik) w których można się zanurzyć ale też sam ma coś pociągającego w złym charakterze, tak jak w serialu "Rush". Dobry aktor poprostuu.

Paulina_Grejner

Wydaje mi się, że Tomowi z oczami nic nie robiono a jedynie używają eyelinery czy jak to się zwie do podkreślenia jego oczu :)

Co do Kaina: aż sobie guglnąłem i w Biblii jest, że Kain JEST synem Adama i Ewy, lub że byli prapraprzodkami Adama i Ewy ponieważ była już masa innych ludzi (z tego co wyczytałem teologowie mają różne podejście). Chyba tylko w literaturze rabinicznej jest doszukiwanie się ojcostwa Kaina ale nigdzie nie widziałem, aby synem Kaina był Lucyfer.

Źródło:
https://www.biblegateway.com/passage/?search=Genesis+4
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kain_i_Abel
https://en.wikipedia.org/wiki/Cain_and_Abel

ocenił(a) serial na 7
Paulina_Grejner

Co za absurdy Ty wypisujesz? Jaki syn lucyfera? :D
Przeczytaj fragment Starego Testamentu o Kainie i Ablu:
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=4

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones