PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742520}

Lucyfer

Lucifer
7,9 116 998
ocen
7,9 10 1 116998
5,3 3
oceny krytyków
Lucyfer
powrót do forum serialu Lucyfer

#SaveLucifer

ocenił(a) serial na 10

#saveLucifer
everyone,
use it everywhere,
Twitter, Facebook, Instagram

ocenił(a) serial na 8
Ronnie_15

Anulowali serial. 3 sezon jest ostatni

ocenił(a) serial na 3
Hania_Gabryszewska

Tweetujcie, jeśli chcecie, żeby inna stacja przejęła serial.

#SaveLucifer #PickUpLucifer

ocenił(a) serial na 8
Oshin

Nikt nie przejmie serialu. Nie ma po co pisać bo tu nie o oglądalność/liczby chodzi bo te to serial miał całkiem niezłe. Były mocne naciski ze stron ugrupowań religijnych i konserwatystów na to aby wizerunek diabła nie był utrwalany w ten sposób etc.
A jak wiemy lobbing w usa działa całkiem sprawnie.

Skoro cały czas mamy legalnie w sprzedaży papierosy czyli po prostu trucizne i potrafili to lobbować żeby tak zostało to jak chcą żeby lucyfera nie było to go nie będzie w usa choćbyście jako widzowie zebrali budżet 100 mln dolarów :-D

ocenił(a) serial na 8
BartasBartas

Z jednej strony lobby homoseksualne, a z drugiej religijne i gdzie jest to niezalezne kino? :D

ocenił(a) serial na 3
BartasBartas

Raczej chodzi o to, że Fox dostał transmisje z meczów amerykańskiej ligi futbolowej (czy jakoś tak), dlatego czyszczą sobie pod te transmisje ramówkę.

ocenił(a) serial na 8
Oshin

nie. chodzi o to co napisałem

ocenił(a) serial na 10
BartasBartas

Protestanckim oszolomom odwala we wszystkie strony, ale raczej wątpie by oglądalność na pasie biblijnym byla tak duza by sie z nia liczyli xD

ocenił(a) serial na 8
Al_Bundy

Bo to jest jak zawsze w kwestiach społecznych. Ci, którym nie przekszadza albo ci którym się podoba siedzą cicho a ci oburzeni robią awanture i wychodzą na ulice. Stąd ten dysonans. A niestety lobbing w stanach to rzecz przepotężna i komuś musiało mocno zajść za skóre postraszyli pozwami czy coś... nie wiem. Ale faktycznie jest jakiś cień szansy, że ktoś kto ma w dupie ruchy konserwatywne i ma finansownie z innej strony przejmie serial bo dobrze się ogladało

BartasBartas

Gdyby chodziło o naciski konserwatystów to od razu znalazłaby się inna stacja która chętnie zapunktowałaby u lewicy przejmując serial, tym bardziej w USA gdzie to właśnie lewica ma nieporównanie większe wpływy niż konserwatyści.
Z takich powodów to może u nas mogliby wycofać serial chociaż i tak bezproblemowo transmitują go w naszym kraju.

ocenił(a) serial na 8
Grajcz

Ty piszesz co ci sie wydaje a pisze po prostu fakty.

wygoogloj sobie i poczytaj wywiady z producentami/aktorami

BartasBartas

To zlinkuj zamiast kazać googlować w poszukiwaniu TWOJEJ racji.

ocenił(a) serial na 8
MichasMaster

pokolenie nierobów i leni.

BartasBartas

Co za głupie pieprzenie. Masz opinię to ją uzasadnij, a nie odsyłasz ludzi, żeby sami sobie twoją opinię uzasadniali. Jesteś ty normalny?

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Grajcz

To czy w USA lewica ma większe wpływy od konserwatystów nie jest akurat takie pewne xD
W Polsce to co innego bo i Polacy nie sa jakos szczegolnie wierzący i katolicy jako tako nie są na tyle szurnieci by twierdzić, że przedstawianie pozytywnego wizerunku diabla wplynie na wiernych xD

Al_Bundy

Wśród zwykłych ludzi może i nie, w końcu Trump jakoś wygrał.
Natomiast media i elity są zdecydowanie zdominowane przez lewicę dlatego myślę że serial bez problemu znalazłby stację która by się protestami fanatyków religijnych nie przejmowała.

BartasBartas

No i sie beznadziejnie pomyliles.
Poza tym przypomne ci, ze Lucek Gaimana nie istnieje od wczoraj czy tez od pierwszego sezonu tego serialu.
Zas sam trend i rozwazania pseugofilozoficzne, egzystencjalne czy teologiczne o istocie Lucyfera, Szatana, innych diablow, Aniolow i Boga, buntu, kwesti czlowieka w tym wszystkim i stworzenia nie jest ani niczym nowym, ani czyms nieakceptowalnym w mediach i popkulturze.
Ten serial raczej odszedl od pokazywania diabla jako kogos ot tak dobrego, ale wlasnie jako kogos kto uczy sie czlowieczenstwa, kto ma zrozumiec te milosc swojego ojca do takich marnych stworzen jak ludzie. Jest tam sporo humoru, bawienia sie slownie seksem, troche czary mary, troche tych zagadek kryminalnych, ale w stosunku do oryginalu Gaimana, jest tam bardzo malo kontrowersyjnego przedstawiania Lucyfera jako diabla.
I zgadzam sie z tym, ze nie jest diablem i nie jest zlem, tylko ma pewna role i karze, ale tez musi sie nauczyc jak to ma wygladac. Gdybys znal te Biblie i badania nad postacia, wiedzialbys, ze Lucyfer nie jest nawet tym glownym ZLymm, tym wszechzlym szatanem, piierwotnym antagonista stworcy.
Serial pozornie wydaje sie powierzchowny co do diabelkow i anilolkow - takim jest w 200% Supernatural, ktore sprowadzilo temat do groteskowej osmieszajacej sie parodii - a tak naprawde skupia sie na przenoszeniu ludzkich uczuc i problemow w wymiar niby nadprzyrodzony, boskosci, dobra i zla.
I jak dla mnie jasno jest pokazywane, ze Lucyfer nie zmieniajacy sie, a bedacy taki jak na poczatku serualu, to zly wzor.

Hania_Gabryszewska

Kurcze, a mi się wydaje, że jednak nie warto go ratować... Trzeci sezon był naprawdę słaby, tak właściwie to tylko końcówka trzymała poziom. Oglądając ostatni sezon miałam wrażenie, jakby nie mieli pomysłu na jego kontunację...

ocenił(a) serial na 10
kasiach55

Jednak ostatni odcinek zostawia widza na rozdrożu. Nie wiemy jak potoczy się los Lucifera, jak zareaguje Chloe. Także z szacunku do odbiorcy, należałoby zrobić 4 sezon - chociaż kilkanaście odcinków.

ocenił(a) serial na 8
Hania_Gabryszewska

Ja osobiście nie widzę sensu robienia kolejnego sezonu ale chętnie bym obejrzał odcinek specjalny w którym wszyscy sobie wszystko wyjaśniają. Finał sezonu był typowym cliffhangerem ale teraz po zdjęciu serialu brakuje mi takiej klamry, która spięłaby wszystkie niewyjaśnione wątki.

zbychu20

Gdzie tu niewyjaśnione wątki? Widziałem filmy z mniejszą liczbą zamkniętych tematów. Jedyne czego nie wiemy to czy ta policjantka (fatalnie zagrana przez L. German) zaakceptuje Lucyfera. Reszta jest podomykana na 4 spusty.

Hania_Gabryszewska

Rozumiem że Ellis broni tego serialu bo dzięki niemu zarabiał, ale fakt organizowania przez kogokolwiek innego petycji pod obronę Lucyfera budzi we mnie grozę.
Raz - kilkanaście lepszych Lucyfera seriali dostało cancela, nie wiadomo dlaczego bo były świetne - Almost Human, Dracula i moje ulubione Penny Dreadful - tym to się nawet udało zrobić sensowne zakończenie pomimo tego że dostali decyzję o cancelation w środku kręcenia trzeciego sezonu.
Za każdym razem widzowie pisali te swoje petycje - żadna, ŻADNA stacja nie czyta jakichkolwiek petycji.
Dwa - Lucyfer był serialem słabym od samego początku. No dobrze, był zabawny ale to tylko kolejny kryminalny procedural jakich wiele. Oprócz czasami absurdalnego poczucia humoru nie różnił się za bardzo od CSI Miami. Drugi sezon trochę lepszy dzięki wprowadzeniu motywu matki Lucyfera.
Ale pomimo tego - trzy sezony za nami a poza tym że do świata CSI zstąpił Lucyfer bo mu się nudziło nic z tego nie wynika. Od trochę czasami postraszy przesłuchiwanych prawdziwym obliczem i pohipnotyzuje żeby wyciągnąć najskrytsze pragnienia. I już.
To było dobre góra do zakończenia pierwszego sezonu, ale oczekiwałbym że obecność takiej istoty - i to nie jednej! - implikuje negatywne konsekwencje dla otaczającej rzeczywistości. Ale nie. Anioły i demony hasają po świecie, zachowują się jak debile i nic poza tym się nie dzieje.
Trzy - paskudnie rozwleczony procedural.
Nie wiem co trzeba mieć w głowie żeby w dzisiejszych czasach robić serial na ponad dwadzieścia odcinków na sezon. Zrobić porządne góra trzynaście epizodów, skupiając się na esencji tego co chcieli pokazać, ale nie - pięć konkretnych odcinków na dwadzieścia nudnych zapychaczy, dram, bezsensownych akcji. To wykończyło już niejeden serial, wykańcza już także Flasha od CW.

Wniosek jest taki że sezon trzeci to już syf niemiłosierny, a FOX wykazało się poprawną polityką zamykając drzwi dla kontynuacji. Zwłaszcza że sami twórcy są tak nieudolni że nie potrafili zrobić na koniec odcinka zamykajacego wszystkie wątki. To samo ta stacja zrobiła z planami na dwunasty sezon X - Files.

Jasir_Karim

Robienie dzisiaj seriali na nascie odcinkow jest wlasnie zlem i rakiem. Scisnianie wszystkiego, pospiech, skupianie sie na akcji, a nie na fabule. Nie, to beznadziejne podejscie do tego typu produkcji i dziwie ci sie, ze mozna tego chciec, chyba, ze jest sie obecnym pokoleniem i nie wymaga sie dobrych wzorcow z lat 90.
Twierdzenie, ze Lucek to CSI jest tez dziwaczne. Ja sie dziwie jak TO mozna ogladac, przeciez to jest sztampowe, nudne, a mimo tego CSI czy NSI sa krecone i powielane. Wlasnie bardzo duza zasluga Lucyfera jest ten humor, ironia. Oczywiscie, tez sie zgadzam, ze same zagadki kryminalne po kilku odcinkach pierwszego sezonu zostaly zamiecione pod dywan i robia za tlo i ze sama postac Lucyfera jako Lucyfera, diabla nie jest rozwijana glebiej ani nie wplywa szerzej na sledztwa, otoczenie, ludzkosc. Bardzo mi odpowiadala poczatkowa formula, ktora zniklka chyba tak kolo 5 odcinka, czyli cos bardzo w stylu Castle, ale z diablem jako partnerem w rozwiazywaniu zagadaek. Mielismy juz wampira takiego, wiec pomysl nie nowy, ale ladnie odswiezony, bo szlo to w lekkosc, ironie, a nie mrocznosc i ukrywanie sie przed swiatem.
Watek anielski i problemow rodzinnych, uwazam, ze zostal niepotrzebnie wprowadzony i tak rozbudowany. Nie chcialam drugiego Supernatural i nie chcialam zajmowania sie nadprzyrodoznymi problemami, ale przyziemnymi sledztwami.
Wystarczyloby jakby poprzestali na Amenamaielu, Maze i probach sciagniecia Lucka do piekla. To mozna ciagna z glowa i 5 sezonow i by sie nie nudzilo.
Matka byla momentami zabawna jako postac, ale pasowala tam jak piesc do nosa, wyskoczyla jak doslownu diabel z pudelka i czesto jej watek bardzo zgrzytal na tle calosci. Nawet te proby w 3s z watkiem Szarlot, czyli wyjasnieniem jej dzieci i meza, o ktorym zapomniano sobie radosnie w 2s, wyszly zle. Wystarczyloby przeciez potraktowac jak tak samo jak Omudsena w domu wariatow, a ona jako czlowiek wiedzialaby, ze miala amnezje i tyle, nie wiem po co to udawanie na sile, ze sie nie przyzna, ze nic nie pamieta, bo ja wezma za wariatke. Przeciez to normalne, ze po napasci w hotelu, uderzeniu powiedzmy w glowe, moga miec traume, niepamiec albo epizod schizofrenii i innej osobowosci pod wplywem szoku.
Uwazam, ze problem jest odwrotny.
To, ze FOX ma odgornie polityke niedopiszczania seriali, obicnania im kosztow, cancelowania, sprawia, ze po dwoch sezonach nastepuje spadek. Po co sie starac? I pewnie po drodze ludzie odchodza czy to odgornie czy specjalnie, wiedzac jak to sie dalej potoczy. Nikt nie bedzie sie angaziwla w cos, co ma niemalze pewnosc, ze nie bedzie udupuione przez stacje pod 3 sezonach, niezaleznie od ogladalnosci czy jakosci.
Petycje uratowaly Star Treka dwukrotnie w przeszlosci, Xene, a teraz Expance.
Wina jest po stronie wytworni, ktore coraz bardziej zyskowo i asekuracyjnie produkuja, jak mielonke, a nie jak opowiesc oraz tych widzow, ktorzy wlasnie daza do skrocenia sezonow, ogladania na platformach, czy ogladania poza stacjami. Oraz nie dawania szans serialom po jedym sezonie.
Sa tez petycje kill jakis serial coraz czesciej po jedym sezonie, wiec ja nie dziwie sie, ze tworcy zaczeli wszelkie produkcje traktowac jak szmaty.

alisspl

>>"Robienie dzisiaj seriali na nascie odcinkow jest wlasnie zlem i rakiem. Scisnianie wszystkiego, pospiech, skupianie sie na akcji, a nie na fabule. Nie, to beznadziejne podejscie do tego typu produkcji i dziwie ci sie, ze mozna tego chciec, chyba, ze jest sie obecnym pokoleniem i nie wymaga sie dobrych wzorcow z lat 90."

No jak twórca nie potrafi opowiedzieć historii zwięźle i konkretnie, bez zapychaczy, to nawet i 50 odcinków na jeden sezon nie wystarczy. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, a w przypadku Lucyfera to się niestety zgadza - z pierwszego sezonu można byłoby zostawić 5 odcinków które jakkolwiek rozwijają wątek główny (1-3 oraz 12-13). O kolejnych nawet nie wspominam.
Inna sprawa - akurat dzisiaj dąży się właśnie do tego, by fabuła w serialach miała swój początek, rozwinięcie i zakończenie, bez rozpływania się nad pierdółkami. Taki Dexter w ciągu 12 odcinków przez pierwsze trzy sezony zdołał opowiedzieć trzy świetne historie i ani razu nie przeszło mi przez myśl, by któryś z epizodów czy wątków należałoby wyciąć. No ale do scenariuszy trzeba mieć talent, albo w przeciwnym razie wciska się jałową papkę ludziom, którzy nie mają życia poza serialami.

>>"Twierdzenie, ze Lucek to CSI jest tez dziwaczne. Ja sie dziwie jak TO mozna ogladac, przeciez to jest sztampowe, nudne, a mimo tego CSI czy NSI sa krecone i powielane. Wlasnie bardzo duza zasluga Lucyfera jest ten humor, ironia."

No dobra, a poza tym humorem to jest coś jeszcze, co odróżnia ten serialik od CSI czy NCIS [chyba to miałeś/aś na myśli]?

>>"To, ze FOX ma odgornie polityke niedopiszczania seriali, obicnania im kosztow, cancelowania, sprawia, ze po dwoch sezonach nastepuje spadek."

Mylisz skutki z przyczynami. To, że serial nie przynosi dochodów (co najczęściej spowodowane właśnie spadkiem jakości) sprawia, że włodarze obniżają koszta produkcji lub ją zupełnie anulują. Nie rozumiem też zarzutu "niedopiszczania seriali" - to w interesie twórców leży fakt, by te seriale były dopieszczone, nie stacji.

Hania_Gabryszewska

Szkoda!
Lubiłam ten serial i Lucyfera. Niestety fabularny dołek zaliczył w 3 sezonie i tak coś czułam, że będą ściągać go z anteny, a tu pod koniec zrobiło się tak ciekawie. Zakończenie niby miało przekonać stację żeby ich zostawili w ramówce i nie udało się, a my teraz jesteśmy z wielkim znakiem zapytania co dalej... Niby mają rozmawiać na temat przejęcia serialu z Netflixem... Może się uda..3mam kciuki!

fffiona

To już kolejny serial o którym krążą pogłoski że zostaje przejęty przez Netflix. Za każdym razem była to kompletna bzdura. Netflix to nie cudotwórcy i sierociniec dla porzuconych seriali, zwłaszcza że sami zaliczają ostatnio wpadki - mieli swoje pięć minut kiedy byli czymś nowym. Ludzie, to zwykła platforma internetowa.

Jasir_Karim

Nie twierdzę, że są cudotwórcami. Nie gorączkuj się tak

fffiona

Urwało część mojej odpowiedzi.. Jeżeli nie podobał się Tobie ten serial to nikt nie kazał Ci go oglądać. To raczej post dla ludzi, którzy chcieliby zobaczyć następny sezon. Ja się do nich zaliczam, bo takie zakonczenie serialu byłoby straszne. 3 sezony na to czekalam, żeby w końcu Pani Detektyw zobaczyła, prawdziwe oblicze Lycyfera i nagle koniec i nic wiecej... yy nie fajnie... A jak wiara narobi rabanu w internecie może być różnie

fffiona

A pomysl jak ja sie czulam kiedy scancelowali Angela i po pieciu latach poszlo sie gonic rozwianie prorocja wybranca wampira z dusza oraz szlag trafil polowe bohaterow, a nowowprowadzona postac kobieca, o niesamowitych mocach zaistniala przez kilka odcinkow :P

Z doswiadczenia wiem, ze cancelacje przynosza wiecej zla niz dobra, ze trzeba dac serialowi szanse na min 4s. A dzis uwala sie je po 2.
Gdzie te czasy, kiedy wyznacznikiem byl pilot, a potem serial dostawal zielone swiatlo na 6 lat i dopiero potem go zdejmowano ech.

ocenił(a) serial na 7
Hania_Gabryszewska

Sezon 24 odcinki z czego 2/3 to zapchajdziury a teraz wszyscy zdziwieni ze to anulowali. Mogli więcej odcinków o niczym zrobić tak z 60!

ocenił(a) serial na 8
Pavku83

ale juz e dwa bonusowe czyli 25 i 26 sa calkiem całkiem

ocenił(a) serial na 10
Hania_Gabryszewska

Jeszcze nie wszystko stracone!!!! Twórcy i Tom coś tam przebąkują o 4 sezonie( i być może kolejncyh) !!! Dzięki akcji #SaveLucifer #PickUpLucifer!! <3 Nasza epicka reakcja na anulowanie serialu jak widać wzbudziła respekt!

krychu9

Jednocześnie należałoby stwierdzić to fakt, że odcinki 25 i 26 były znacznie lepsze niż pozostała część sezonu. Nawiązują do klimatu z początku emisji serialu co oznacza, że twórcy wciąż mogą zrobić dobrą robotę - a na to na pewno znalazłoby się zainteresowane grono odbiorców. #SaveLucifer!

ocenił(a) serial na 8
Darkreaper

ale te dwa ost odcini o ktorych mowisz to sa odcinki bonusowe , ktore mialy byc w 4 serii

ocenił(a) serial na 8
Hania_Gabryszewska

sa w sieci dwa odcinki bonusowe nr 25 i 26

parszywykutafon

To pytanie czy stwierdzenie?

ocenił(a) serial na 8
Rafal_Blatkiewicz

, wczoraj ściągnąłem

ocenił(a) serial na 10
Hania_Gabryszewska

#saveLucyfer #pickupLucyfer
S03E26 The best episode ever ever!!!!! Love!!!!

ocenił(a) serial na 8
Katamaradze

to fakt . Po pierwszym odc. całej serii , ten również był swietny

ocenił(a) serial na 10
parszywykutafon

Twój nick wymiata. A co do odcinka, to niektórym się nie podoba, bo nie pasuje nijak do całej reszty, ale tak miało być.To takie swoiste, co by było gdyby... Odcinek na swój sposób bardzo dobry i o wiele lepszy, niż większość sezonu.

ocenił(a) serial na 8
mario_1981

Czesc ! mi się wydaje że sami scenarzyści rozwalili ten serial . Ukazanie Lucka jako serdecznego i wesołego bawidamka było błędem . W końcu to najpoteżniejszy Serafin , czyste zło , owszem diabeł zawsze dotrzymuje słowa ale zrobienie z niego sympatycznego uzaleznionego od alko kolesia nie przysłuzyło sie serii.Nie wiem jak wyglądało to w komiksie ale w komiksie ale w filmie nie potrafili nadać tej postaci grozy a szkoda.Zamiast mocnego mrocznego thrillera sensacyjnego mielismy sympatyczną poniekąd komedyjkę .Mimo wszystko chciałbym kontynuacji serialu . Z innym jednak Tomem w roli diabła . Teraz zakonczenie serii było takie ..... z dupy - mam na mysłi finnalowy odciek 24 .

ocenił(a) serial na 10
Hania_Gabryszewska

Heil Netflix!!! <3

ocenił(a) serial na 9
Hania_Gabryszewska

Po co? 3 sezon był już bardzo słaby. Serial powinien zakończyć się na 2. Fatalna decyzja.

ocenił(a) serial na 9
Hania_Gabryszewska

Trzeci sezon, faktycznie, nie porywa... Fatalny też jednak nie jest. Jednak, nie do końca to wina twórców, jak się okazuje. Teraz, gdy serial został przejęty przez Netflixa słychać głosy, że wreszcie akcja będzie się mogła rozkręcić, stać się bardziej mroczna...a Maze będzie mogła przeklinać... I to są głosy ludzi z ekipy.
Czyli mieli cenzurę i związane ręce.
Zobaczymy, na co ich stać, gdy dostaną więcej luzu pod skrzydełkami Netflixa.
Mam nadzieję, że nie zepsują tego.

ocenił(a) serial na 10
Sagitta78

No proszę, a ludzie narzekali, że Lucek jest zbyt ugrzeczniony.Nikt nie pomyślał, że mają nad sobą bat i za wysoko nie mogą podskoczyć? Netflix raczej nie stroni od przemocy i mocnego języka, więc czasem może być tak, że serial odbije się od dna i będzie już zupełnie inaczej wyglądał.Mają właśnie szansę na pokazanie historii z bardziej mrocznej strony.Wprowadzenie większej ilości wątków nadprzyrodzonych i ograniczenie C.S.I. Lucifer, też by nie zaszkodziło.Tym bardziej, że w związku z wydarzeniami z ostatnich minut finałowego odcinka, można śmiało odciąć grubą kreską to, co było i poprowadzić to już inną drogą.Oczywiście, nie róbmy sobie nadziei, bo dobrze będzie, jeśli zrobią poprawny sezon i zamkną całą historię.To i tak o wiele więcej, niż mieliśmy jeszcze parę godzin temu.

ocenił(a) serial na 9
mario_1981

Tym bardziej po obejrzeniu Altered Carbon wiem, że Netflix się nie pier**li z cenzurami :)

mario_1981

W rzeczy samej. I nawet jeśli serial będzie dalej 'do siebie podobny', i tak dostaliśmy przynajmniej 1 dodatkowy sezon na ew. domknięcie historii (a kto wie.. jeśli Netflix rzeczywiście 'odświeży' Lucka i serial będzie mniej ugrzeczniony to kto wie, czy to nie początek końca.. początek początku dla serialu). Netflix filmy różne ma ale seriale im się udają jak mało co. Oby i tutaj dostaliśmy to, na co czekaliśmy a nawet więcej :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones