Locke & Key
powrót do forum 1 sezonu

Na szybko po seansie.
Pewnie wiele rzeczy wyjaśnią w przyszłych sezonach, ale jest tego tak wiele że aż biją po oczach.
Poza irytującymi bohaterami i decyzjami mógłbym wskazać:

1. Klucze: głowy, wyglądu, korony, drzwi. Tylko one są istotne dla fabuły. Reszta zbędna.
2. Czym był klucz do drzewa ze wspomnieniami Duncana zanim włożyli tam jego wspomnienia?
3. Dlaczego usunęli duncanowi wspomnienia zamiast kazać mu zapomnieć o wszystkim za pomocą pozytywki.
4. Dlaczego kinsey po prostu nie wsadziła mu wspomnień do głowy kluczem, widząc że oglądanie ich nic nie daje
5. Dlaczego Lucas zamienia się akurat w kobietę i skąd zna on obecne sklepy z modą? Przecież można tylko przejść przez te drzwi które się widziało. Skąd demon zna salony z moda damska? Skąd wzięła się postać gabe? Od początku był demonem czy po drodze demon go zastąpił?
6. Dlaczego Eli wskrzesza Lucasa dopiero po tylu latach?
7. Pokazali wogóle kiedy Lucas dostaje od Eli klucz zmiany wyglądu?
8. Scena gdy Eli idzie po koronę. Po co bierze ze sobą klucz to raz, ale demon siedział daleko. Wystarczyło otworzyć drzwi kluczem wszystkich drzwi. Zdążyliby.
9. O co wogóle chodziło demonowi. Klucz Omega mógł mieć od początku. Kinsey by mu go dała (gabe) jakby poprosił. A tak to wychodzi na to że wystarczy mu drugi demon. Cały serial biega za tymi kluczami i w sumie po co?
10. Po co wprowadzili postać dziadka ducha na cmentarzu. Mogli się tyle dowiedzieć od niego i zlali temat.
11. Dlaczego tylko lockom nie można odbierać kluczy? Eli też była strażnikiem i jej ten zakaz nie dotyczył.
12. Dlaczego do samego końca nikt się nie przejmuje strachem kinsey który biega na wolności?
13. Dlaczego w miejscu gdzie zakopała strach wciąz leżał nóż że świeża krwią i czemu ten strach nie wylazł wcześniej skoro był tak płytko.
14. Jak mogli nie znaleźć śladów w mieszkaniu joe, skoro zostawili ich tam masę. Kto popełnia samobójstwo dusząc się torbą?
15. W jaki sposób starzy strażnicy nie zapomnieli o kluczach. Nie wyjaśniono jak? Rozumiem że chodzi o blizny na piersi?
16. Twoja rodzinę chce zabić morderca. Ledwo uchodzisz z życiem. Ale na drugi dzień idziesz do szkoły. Nie ma sprawy.
17. Dlaczego Sam miał tatuaż z Omegą ?
18. Dlaczego Demon może mówić przez obrazy ?
19. Tayler cnotliwy tłumaczył się dziewczynie że wcale nie przeleciał blondyny, ale o seksie z demonem nie wspomina nigdzie.
20. Woóle nie wiem dlaczego poszedł chlać zamiast na bieg. Czym ta decyzja była podparta ?
21. Dlaczego alkoholizm przypomina o działaniu kluczy ?
22. Nikogo na końcu nie interesuje co stało się z koroną ?
23. Powiedzieli że korona może zmusić demona do wejścia do studni ? W jaki sposób. Korona włada cieniami. Nie wpływa na decyzje.
24. Nie mogli kluczem - pozytywką kazać matce pamiętać ?
25. Wątek z Panią z psychiatryka zamkniętą we własnej głowie. Dlaczego Kinsley do niej nie wróciła aby jej pomóc ? Wiele postaci którzy mogliby dużo im wyjaśnić dzieciaki po prostu zlewają.
26. Czemu w momencie ataku Sama, nikt nie użył klucza z pozytywką ?
27. Klucz echa przywraca zmarłych i robi to dobrze - przywrócił lucasa w stanie takim jak umarł. Dlaczego więc nie przywrócić kogoś innego... kogoś kto im pomoże. np. ojca ?
28. Dlaczego gdy stara ekipa rozdziela klucze to dają Eli klucz echa ? Dziewczyna która straciła właśnie swoją miłość na pewno nie zrobi nic głupiego...
29. Dlaczego mimo tych wszystkich kluczy , akcji, kobiety ze studni wszyscy normalnie chodzą do szkoły i nie przejmują się zupełnie niczym ?
30. Ostatnia scena z drzwiami w jaskini. Ja bym trzymał ciało przy samych drzwiach , aby tylko je uchylić i pchnąć drzwi. A ci mimo iż znali niebezpieczeństwo to otwarli drzwi na oścież.
31. Tayler po seksie z demonem w samochodzie znajduje klucz dokądkolwiek. Dlaczego nie znalazł klucza zmiany wyglądu ? Demon też go miał przy sobie. Chyba że akurat dla bezpieczeństwa chowie je w różnych miejscach. Oh Wait! W domu Elie miał wszystkie w jednym woreczku strunowym w podłodze...
32. Gdy Gabe dostaje do rąk pozytywkę mógłby powiedzieć - Kinsey daj mi wszystkie klucze które znajdziesz. I Koniec serialu.


Coś jeszcze ? Napewno się znajdzie...
Najgorsze jest to że serial jest dobrze wykonany i ogląda się go przyjmenie.
Gra aktorska też jest całkiem w porządku. Irytował mnie jedynie Bodie - grał teatralnie i nierealistycznie.

Następny sezon pewnie obejrzę. Zobaczę ile z powyższych punktów przestanie być aktualne :)

N4f4l3m

Lukas sie nie zmienial w kobiete, w jego ciele bylo jakby 2 w 1,demon w nie wszedl i sie zadomowil. Demon byl kobieta, i zyjac w ciele lukasa go sobie przywlaszczyl noi pozniej mogl sie w niego zmieniac, co do chlopczyka, to demon w takie cialo sie przemienial. Czyli wyglad lukasa, bo byl hostem, wyglad kobiety-pierwitny wyglad demona, wyglad chlopczyka- przemienianie sie demona, gdyz tali mial plan. To demon w ogole zostal przywrocony do 'zycia' kluczem echa, gdyz lukas przestal istniec i w filmie widzimy go tylko w retrospekcjach. Mam nadzieje, ze zrozumiale ;)

ocenił(a) serial na 4
willemite

Co Ty gadasz xD

ocenił(a) serial na 6
Highlander_fw

hahahaha co

ocenił(a) serial na 3
willemite

Beka, że ten Mark, czy jak było temu azjacie, zabił się na darmo xD

N4f4l3m

A propos klucza pozytywki, to wydaje mi się, że można nim zmuszać ludzi tylko do fizycznych czynności. Wymazywanie pamięci tym kluczem raczej nie było możliwe.

A co do "pani z psychiatryka" to Kinsey nie była w jej umyśle, więc nie wiedziała, że jest w stanie jej pomóc.

Wojtas4477

Oddawanie kluczy to nie taka sama fizyczna czynność jak tańczenie na stole czy całowanie posągu ?

N4f4l3m

Yyyy what? Ja tu piszę o wymazywaniu pamięci za pomocą klucza pozytywki, a nie o oddawaniu klucza.

A odnośnie posta ponieżej, to pani z psychiatryka i tak pomogła Kinsey [spojler] mówiąc jej, że Dodge to Lucas. Nie było zatem potrzeby wchodzenia do jej głowy.

Wojtas4477

Z kolei, co do pani z psychiatryka:
-osoba powiązana z kluczami - może dużo wiedzieć
-osoba którą odwiedza pani ze studni - może w czymś pomoże
-kinsey zna moc klucza głowy więc wie że wtedy by się skomunikowały.

ocenił(a) serial na 7
N4f4l3m

gdyby tylko nie była warzywem, aaa zapomniałem

ocenił(a) serial na 8
N4f4l3m

I po co takie pier. dolenie do lekkiego filmu fantasy? Szukasz jakichś widzi mi się, nie wszystko musi być pokazane a prawie te wszystkie twoje punkty można obalić

ocenił(a) serial na 7
ziutek11113

Można zakładając, że postaci te dobre są upośledzone umysłowo. Bo wg mnie jedyna nielogiczność która może być usprawiedliwiona to głupie i bezsensowne zachowanie Bodiego. W końcu to małe, naiwne dziecko.

ocenił(a) serial na 8
N4f4l3m

Co do punktu 2 - klucz do drzewa ze wspomnieniami Duncana - wcześniej nie było tego klucza. Został stworzony, najprawdopodobniej przez Eli i Rendella z szepczącego metalu (z którego powstały inne klucze)

Mr_Merkur

Szepczący metal? Rozumiem że w komiksie coś o tym jest?

ocenił(a) serial na 8
N4f4l3m

Jest i w komiksie jak i na "lockandkey-pedii". Bądźmy szczerzy - nawet w Władcy Pierścieni nie podali wszystkiego w filmie jak na talerzu, żeby się odnaleźć trzeba było albo przeczytać książki albo wygooglować. Ludzie przyzwyczaili się ostatnio do strasznie prostych filmów gdzie wszystko tłumaczone jest dziesięć razy jakby widz był trzylatkiem.

ocenił(a) serial na 3
Mr_Merkur

Serio? Po pierwsze premiera w Polsce Władcy pierścieni to 2002 r. , nikt raczej nie słyszał o googlowaniu. Po drugie w L&K to same głupoty były niestety "wyjaśniane". Po trzecie dobry scenarzysta i reżyser swobodnie powinni sobie poradzić z przełożeniem fabuły na serial. N4f413m wg mnie prawie w całości miał rację. Jednak prawie, gdyż gra aktorska też nie była dobra. Chyba sięgnę po oryginał, żeby zobaczyć czy to od początku była fuszera, czy też twórcy serialu zepsuli wszystko.

Iva1970

że co proszę? :D w 2002 roku nikt nie słyszał o googlowaniu? strasznie przedpotopowy komputer miałaś :D

ocenił(a) serial na 6
N4f4l3m

Ale miałam beke czytając to XD To podsumowuje całą głupotę jaka się wylała z tego serialu.

ocenił(a) serial na 8
N4f4l3m


"1. Klucze: głowy, wyglądu, korony, drzwi. Tylko one są istotne dla fabuły. Reszta zbędna."

Przesada. Im więcej kluczy tym więcej możliwości. To że nie wszystkie były istotne dla fabuły to zaleta bo otwiera to nowe możliwości. Widzowie zastanawiają się w jaki sposób można klucze wykorzystać. I tak nie wiemy czy znaleźli wszystkie.


'2. Czym był klucz do drzewa ze wspomnieniami Duncana zanim włożyli tam jego wspomnienia?"

Serial i tak wyjaśnia za dużo. W 8 odcinku czar prysł.Do końca 7 odcinka serial był mega ciekawy. Potem tylko trochę, ale dalej był interesujący. Nie rozumiem tego pytania. Czy uznajesz za wadę że coś nie zostało wyjaśnione. Być może dowiemy się więcej w 2 sezonie.
Ale jak tak dłużej pomyślałem to wychodzę z założenia że użyli drzewa jako spiżarni do przechowania jego wspomnień która wyciągnęli mu z głowy za pomocą klucza głowy. Od zwykłego schowka różni się tym że tylko kluczem drzewa można się tam dostać.


"3. Dlaczego usunęli duncanowi wspomnienia zamiast kazać mu zapomnieć o wszystkim za pomocą pozytywki."

Pozytywka może zmusić kogoś do czynienia wbrew jego woli ale nie może wymazać wspomnień.


'4. Dlaczego kinsey po prostu nie wsadziła mu wspomnień do głowy kluczem, widząc że oglądanie ich nic nie daje"

Nie chciała go w to wciągać? Może zrobi to w 2 sezonie.


"5. Dlaczego Lucas zamienia się akurat w kobietę i skąd zna on obecne sklepy z modą? Przecież można tylko przejść przez te drzwi które się widziało. Skąd demon zna salony z moda damska? Skąd wzięła się postać gabe? Od początku był demonem czy po drodze demon go zastąpił?"

W jednym epizodzie pokazali jak Lucas za pomocą internetu wypatrzył miejsce w Seattle o ile mnie pamięć nie myli. Kiedy już zobaczył to miejsce w internecie mógł się tam udać. Tak samo mógł zrobić ze sklepami. Gabe był zastąpiony przez Lucasa, a później wszedł w niego inny demon z zza drzwi. Przynajmniej tak mi się wydaje. Wyjaśni się wszystko lepiej w 2 sezonie. Bo w koło Gabe i tej drugiej będzie się toczyć istotna część fabuły.


"6. Dlaczego Eli wskrzesza Lucasa dopiero po tylu latach?"

Bo tak postanowiła. Ciężko powiedzieć czy to jakaś wada serialu. Ludzie są różni, podejmują różne decyzje. Postacie fikcyjne są kreowane jako postacie fikcyjne przypominające postacie realne a ludzie są różni. Jedni są mądrzejsi inni głupsi. Czasami ci mądrzy podejmują głupie decyzje a czasami na odwrót.


"7. Pokazali wogóle kiedy Lucas dostaje od Eli klucz zmiany wyglądu?"


No bez przesady. Nie musieli aż tak dokładnie wszystkiego pokazywać. W momencie kiedy Lucas groził Rufusowi Eli robiła co jej kazał. Pewnie oddała mu klucz.


"8. Scena gdy Eli idzie po koronę. Po co bierze ze sobą klucz to raz, ale demon siedział daleko. Wystarczyło otworzyć drzwi kluczem wszystkich drzwi. Zdążyliby."

To już ma więcej sensu. O kluczu wszystkich drzwi nie mówili Eli. Ona nie wiedziała że go mają. Przynajmniej tak mi się wydaje mogę się mylić. To że wzięła klucz ze sobą było głupotą. Tu masz racje. Tylko jest jeszcze kwestia tego że my jako widzowie spodziewaliśmy się takiego obrotu sprawy a Eli nie mogła wiedzieć, że Lucas akurat odwiedzi ją w tym momencie. Ale powinna zostawić klucz dzieciakom. Tu masz rację.


"9. O co wogóle chodziło demonowi. Klucz Omega mógł mieć od początku. Kinsey by mu go dała (gabe) jakby poprosił. A tak to wychodzi na to że wystarczy mu drugi demon. Cały serial biega za tymi kluczami i w sumie po co?"

Gdyby Gabe poprosił Kinsey o klucz od razu domyśliłaby się że coś nie tak. To właśnie wtedy serial drwiłby z inteligencji widza. Kinsey pokazała Gabowi tylko klucz pozytywki, więc miał prawo wiedzieć tylko o jednym.


"10. Po co wprowadzili postać dziadka ducha na cmentarzu. Mogli się tyle dowiedzieć od niego i zlali temat."

Tylko Body używał klucza ducha. Rodzeństwo bało się go używać i zabronili dzieciakowi się nim bawić. Body chciał wypytać dziadka o więcej ale musiał wrócić bo wyczuł że jego mama wraca. Nie chciał żeby zobaczyła go nieprzytomnego co zrozumiałe. Myślę że ten temat powróci w 2 sezonie. Być może będą chcieli z nim porozmawiać.


"11. Dlaczego tylko lockom nie można odbierać kluczy? Eli też była strażnikiem i jej ten zakaz nie dotyczył."

Bo takie są zasady tego uniwersum. Też mnie to interesuje i uważam za plus że jeszcze tego nie wiemy. To że Eli była strażnikiem znaczy tylko tyle że Rendell powierzył jej klucze ale one są dziedzictwem Locków i z jakiegoś powodu nie można im ich zabierać. Kolejny materiał na 2 sezon.

"12. Dlaczego do samego końca nikt się nie przejmuje strachem kinsey który biega na wolności?"

Dobre pytanie XD. Z początku mieli ważniejsze problemy z Lucasem ale później faktycznie należało by go znaleźć. Strzelam że w 2 sezonie znowu kogoś zaatakuje albo skrzywdzi i wtedy postanowią coś zrobić.


"13. Dlaczego w miejscu gdzie zakopała strach wciąz leżał nóż że świeża krwią i czemu ten strach nie wylazł wcześniej skoro był tak płytko."

Strach z jej głowy był metaforą którą wyciągnęła na zewnątrz za pomocą magii. Kiedy go zakopywała pozbyła się go. Lecz gdy poszła po niego z powrotem być może uznał że wróciła po niego i zaczął się wygrzebywać. Czemu leżał nóż? nie wiem . Nie pamiętam dokładnie czy był płytko zagrzebany czy leżał na wierzchu, ale czy ma to aż takie znaczenie?


"14. Jak mogli nie znaleźć śladów w mieszkaniu joe, skoro zostawili ich tam masę. Kto popełnia samobójstwo dusząc się torbą?"

Lucas jest echem więc pewnie nie pozostawia odcisków palców. Były tak tylko odciski Niny i Joe. Nie było odcisków Eli i tu trafiłeś w sedno. A kto popełnia samobójstwo dusząc się torbą? Nie spotkałem się z tym jeszcze, ale widać było że gliniarz nie chciał roztrząsać sprawy bo nigdy nie spotyka się to z aprobatą przełożonych. Zazwyczaj policja zamiata sprawy pod dywan jak nie ma dowodów.

"15. W jaki sposób starzy strażnicy nie zapomnieli o kluczach. Nie wyjaśniono jak? Rozumiem że chodzi o blizny na piersi?"

Po raz kolejny temat na 2 sezon.

"16. Twoja rodzinę chce zabić morderca. Ledwo uchodzisz z życiem. Ale na drugi dzień idziesz do szkoły. Nie ma sprawy."

Na drugi dzień to oni sprzątali dom. Nie wiadomo ile czasu minęło od próby zabójstwa zanim wrócili do szkoły. A skoro dzieciaki czują się dobrze to idą. Kinsey nie czuje strachu a Tyler też już przeżył nie jedno. Stał się silniejszy psychicznie na takie wydarzenia. Trochę czepianie się na siłę.

"17. Dlaczego Sam miał tatuaż z Omegą ?"

To ciekawe, nie myślałem o tym. Tajemnica tatuaży również zostanie wytłumaczone w sezonie 2 prawdopodobnie, a jeśli nie to zostawienie miejsca na własne domysły jest absolutnie na plus.

"18. Dlaczego Demon może mówić przez obrazy ?"

Tu nie ogarniam o co chodzi. nie kojarzę sytuacji.


"19. Tayler cnotliwy tłumaczył się dziewczynie że wcale nie przeleciał blondyny, ale o seksie z demonem nie wspomina nigdzie."

A ty byś przyznał na jego miejscu?


"20. Woóle nie wiem dlaczego poszedł chlać zamiast na bieg. Czym ta decyzja była podparta ?"

Sprawa morderstwa Ojca i magicznych kluczy go przerosły. Miał załamkę.


"21. Dlaczego alkoholizm przypomina o działaniu kluczy ?"

No to było trochę słabe. Rozumiem że alkohol sprawia że człowiek jest bardziej otwarty ale to było idiotyczne.


"22. Nikogo na końcu nie interesuje co stało się z koroną ?"

Interesuje. Jak znaleźli nieprzytomną Dodge dziwili się czemu nie ma korony.


"23. Powiedzieli że korona może zmusić demona do wejścia do studni ? W jaki sposób. Korona włada cieniami. Nie wpływa na decyzje."

Te cienie były na tyle potężne że nawet na siłę by go tam wrzucili.


"24. Nie mogli kluczem - pozytywką kazać matce pamiętać ?"

Pytanie pokrywa się z wcześniejszym. Nawet gdyby zadziałało to pewnie przestała by pamiętać po chwili.


"25. Wątek z Panią z psychiatryka zamkniętą we własnej głowie. Dlaczego Kinsley do niej nie wróciła aby jej pomóc ? Wiele postaci którzy mogliby dużo im wyjaśnić dzieciaki po prostu zlewają."

Przecież to Doge wiedziała że ona jest uwięziona we własnej głowie. Jak Kinsley przyszła już jej tam nie było. Zakładam że oni jej pomogą w sezonie 2.


"26. Czemu w momencie ataku Sama, nikt nie użył klucza z pozytywką ?"

Tu się zgodzę poważne przeoczenie scenarzystów.


"27. Klucz echa przywraca zmarłych i robi to dobrze - przywrócił lucasa w stanie takim jak umarł. Dlaczego więc nie przywrócić kogoś innego... kogoś kto im pomoże. np. ojca ?"

O kluczu echa dowiedzieli się pod koniec. Rozwiązali problem(przynajmniej tak im się wydaje) bez niego. Strzelam że będą chcieli przyzwać echo ojca w 2 sezonie.


"28. Dlaczego gdy stara ekipa rozdziela klucze to dają Eli klucz echa ? Dziewczyna która straciła właśnie swoją miłość na pewno nie zrobi nic głupiego..."

No cóż popełnili błąd dla dobra rozwoju fabuły. Niektóre z twoich wcześniejszych argumentów były trafne ale to jest lekka przeginka. To jest film rozrywkowy. Oczywiście że fabuła musi mieć sens i nie obrażać inteligencji widza ale nie przesadzajmy zagłębiając się aż w takie szczegóły. Sens twojego zarzutu jest trafny ale według mnie mało istotny w ogólnym odbiorze.

"29. Dlaczego mimo tych wszystkich kluczy , akcji, kobiety ze studni wszyscy normalnie chodzą do szkoły i nie przejmują się zupełnie niczym ?"

Przejmują się i to bardzo. Ale co mają powiedzieć matce która niczego nie pamięta.


"30. Ostatnia scena z drzwiami w jaskini. Ja bym trzymał ciało przy samych drzwiach , aby tylko je uchylić i pchnąć drzwi. A ci mimo iż znali niebezpieczeństwo to otwarli drzwi na oścież."

Też mnie to raziło. Tu masz rację.


"31. Tayler po seksie z demonem w samochodzie znajduje klucz dokądkolwiek. Dlaczego nie znalazł klucza zmiany wyglądu ? Demon też go miał przy sobie. Chyba że akurat dla bezpieczeństwa chowie je w różnych miejscach. Oh Wait! W domu Elie miał wszystkie w jednym woreczku strunowym w podłodze..."

No ten woreczek w podłodze faktycznie był słaby kolejny punkt dla ciebie.


"32. Gdy Gabe dostaje do rąk pozytywkę mógłby powiedzieć - Kinsey daj mi wszystkie klucze które znajdziesz. I Koniec serialu."

1. Nie wiadomo czy wtedy był Lucasem czy prawdziwym Gabe'm bo urywki pod koniec 10 odcinka nie pokazują tej sceny.
2. Nie wiadomo jaki jest czas działania pozytywki. Wydawali Eden polecenia na bieżąco.
3. Być może Kinsey była panią pozytywki w momencie włożenia klucza i pozytywka nie zadziała przeciwko niej, a Gabe nie mógł wyciągnąć klucza bo mu go nie przekazała.



Jak widzisz obaliłem większość twoich zarzutów. Niektórych nie mogłem bo były trafne. Tak więc polecam więcej obiektywizmu w ocenianiu filmów/seriali na przyszłość. Bo rozumiem może się nie podobać. Każdy ma do tego prawo. Ale nie lubię czepiania się na siłę gdy serial jest dobry. Na pewno lepszy niż większość gniotów które teraz wychodzą.

damian788

Zbyt dawno to oglądałem by teraz sensownie ci odpowiedziec. Większość zarzutów które obalasz, obalasz własnymi domysłami, rozwojem fabuły i tym że wyjaśni to kolejny sezon.

Nie mniej, miło że ci się chciało

N4f4l3m

mój domysł jest taki, że jak pewnym widzom nie dasz wszystkiego na tacy, do tego chronologicznie, jedno pod drugim i nie pokarzesz skąd co wynika, to nie zatrybią serialu

ocenił(a) serial na 7
N4f4l3m

no niestety, ale żeby tobie wszystko wyjaśnić ten serial powinien mieć ze 100 odcinków a nie 10, a poza tym według ciebie wadą są niedopowiedzenia czyli potencjalne wątki na nowe sezony co jest normalną rzeczą w serialach

ocenił(a) serial na 7
N4f4l3m

Zabawne. Oglądając serial zadawałem sobie (i żonie) dokładnie te same pytania :) Może nie wszystkie, ale większość. A mimo to serial mi się podobał.

N4f4l3m

Nie ma to jak skrytykować serial po jednym sezonie... po sezonie, który jest wprowadzeniem widza w świat. Czy każdy serial musi w jednym sezonie wyjasniać wszystko? Może tak, a może nie. Może tak, bo patrząc na twórców, lubią nie dociągnąć pomysłu do końca i widz zostaje z niedosytem, albo zmienia się scenarzysta, albo reżyser... i szlag trafia całą koncepcję. Może, nie, bo są widzowie, ktorzy się wciągają, bo serial zostaje niedopowiedziany i jest co robić w drugim sezonie.

Nie będę się rozdrabniać na odpowiadanie na wszystkie punkty, ale to co wypisałeś pokazuje tylko, że kompletnie nie nadażyłeś za serialem. Demon czy też istota z innego wymiaru wydostała się w ciele Lucasa, gdy Ellie, Rendelll i reszta, jako uczniowie odkryli tę jaskinię. Lucas powrócił jako Echo. Nie wiemy kiedy Ellie go wskrzesiła dokładnie, ale wiemy, że nie mógł wydostać się ze studni. Lucas miał klucz przemiany z czasów szkolnych i o tym było w serialu. Dogde mogła się przemieszać do miejsc które widziała, a nie do drzwi które widziała... taki drobny detal - czytała babską prasę, obżerając się w restauracji. W gazecie było zdjęcie sklepu z babską odzieżą w Paryżu... tyle. Ominąłes istotne, drobne detale filmu i stąd u ciebie tyle niejasności. Dodge powstała gdy Lucas miał klucz przemiany. Rendel zabił Lucasa razem z demonem i jego świadomością Dodge. Potem jak już pisałem, Ellie skorzystała z klucza Echo, więc wrócił demon w ciele Lucasa, wykorzystując ciało Dodge. Na resztę nie mam sił pisać... bo jak pisałem - ominąłeś, przegapiłęś masę detali.

filmonieznawca

Nie będę teraz sobie przypominał tego wszystkiego żeby tylko ci na to opowiedzieć. Wiem, że na pewno będziesz w stanie obalić wszelkie moje podpunkty które wynikają z niedopowiedzeń i nieścisłości. Są jednak również rzeczy wynikające z całkowitego braku logiki - chyba sam nie zaprzeczysz że tak jest.

Tak jak napisałem na początku, był to post na świeżo po 1 sezonie reasumujący moje odczucia.
Twoja wypowiedź sugeruje iż nie powinienem zwracać uwagi na błędy w pierwszym sezonie danego serialu bo może wyjaśnią to w drugim. Nie sądzę aby było to prawidłowe podejście - ale to moja opinia.

Wypowiedź zakończyłem zdaniem "Następny sezon pewnie obejrzę. Zobaczę ile z powyższych punktów przestanie być aktualne ". Więc nie obawiaj się, po obejrzeniu drugiego sezonu na pewno wrócę do wszystkich moich podpunktów :)

N4f4l3m

Ty na świeżo po seansie masz problem przytoczyć istotne fakty. Ja Ci je przytoczyłem ponad miesiąc po tym, jak ja obejrzałem serial. Nie każdy ma mózg do pamiętania detali. Rucasz nagłówek "nielogiczności i debilizmy". Debilizmem, to jest nie dostrzec powiązań i detali podanych na tacy. Rozumiem nie powiązać faktów, które są podane nie wprost, ale coś co dostaje się w prostym przekazie, jest to oczywiste, ujęte w konkretnej scenie filmu... wybacz.... moja 12-letnia córka pochytaa serial i nie miała problemu z tym, z czym Ty masz. Może dlatego, że oglądała serial otwartym umysłem i nie doszukiwała się niedociągnięć.

ocenił(a) serial na 6
N4f4l3m

25. Wątek z Panią z psychiatryka zamkniętą we własnej głowie. Dlaczego Kinsley do niej nie wróciła aby jej pomóc ? Wiele postaci którzy mogliby dużo im wyjaśnić dzieciaki po prostu zlewają.

Mnie zastanawia dlaczego nie pomogli jej Rendel i Ellie

Dodałbym jeszcze:
- dlaczego koleś (nie pamiętam jak się nazywa) jak dowiaduje się że Rendel został zabity, popełnia samobójstwo kluczem

- Jeśli demona nie można zabić to jak Rendel zabił Lukasa

ocenił(a) serial na 7
Logan87

Tamten gość na początku się zabił żeby nikt nie mógł użyć na nim klucza głowy i uzyskać informacji. Lucasa można było zabić, bo był człowiekiem z demonem w środku. Przywołany przez Ellie Lucas/Dodge był echem i echa widocznie nie można zabić, pewnie dlatego, że już nie żyje

ocenił(a) serial na 7
N4f4l3m

połowa to dosłowne czepanie się- czemu poszedł na impreze? bo wszyscy tam byli i nie chciał zawalić takiej okazji niż iść na jakis nudny bieg, polecam czasem myśleć

N4f4l3m

Zgadzam się z zarzutami. Serial bardzo fajny, ale bohaterowie niezbyt inteligentni.
Z drugiej strony, to tylko banda nastolatków, więc ciężko oczekiwać, że postąpią mądrze...
Akcja ze strachem Kinsey ma nam pokazać, że wszystkie emocje są równie potrzebne i nie wolno żadnej wypierać, bo skończy się to tragicznie. Myślę, że dopiero w drugim sezonie zobaczymy wszystkie konsekwencje tego, co zrobiła. Podobna akcja była w bajce "Inside Out", gdzie bohaterka przestała odczuwać smutek. Z resztą wystarczy zobaczyć, jak zmienił się charakter Kinsey. Mam wrażenie, że teraz nie ma nie tylko strachu, ale i wstydu...
To że Eli zaraz po stracie ukochanego dostała klucz z mocą wskrzeszania, to głupota bohaterów, nie scenarzystów. Podjęli głupią decyzję, a teraz są tego konsekwencje w postaci demona biegającego na wolności.

N4f4l3m

Jestem dopiero na 7 odcinku, ale na kilka pytań mogę ci dać odpowiedź:
3, 24. Pozytywka wpływa na zachowanie, ale nie świadomość, chyba że coś potem innego będzie, ale póki co, jedyne co robiła, to zmuszała do wykonania zachowań (fizycznych) zgodnych z wolą właściciela klucza.
10. Racja, mogli z nim porozmawiać.
12, 16, 29. to się zaczęło już na początku. Mieli akcje z odbiciem w lustrze i szybko przeszli nad tym do porządku dziennego. Po prostu kiepsko rozpisane zachowania, "nieludzkie".
13. Nie wylazł, bo ona tego nie chciała. W momencie w którym zdecydowała się odkopać strach, zgodziła się na wypuszczenie (tak obstawiam), a nóż był zakopany, tylko płycej, zobaczyła go po jakimś czasie kopania i tu się nasuwa inne pytanie: Dlaczego ten starszy i matka nie poszli od razu za nimi, dość szybko rozwalił krzesło, trzeba było lecieć, a nie sobie bez większych emocji czekać.
17. Pewnie sobie zrobił ;)
18. Bo to demon, to akurat nie brzmi jakoś podejrzanie.
19, 20. Na początku się o nią starał. Zmienił zdanie, ponieważ uważał się za złego, uważał, że to przez niego zginął ojciec i się tym zadręczał. Postanowił odepchnąć ją od siebie, bo uważał, że jest zbyt okropny.
21. Nie wydaje mi się, by przyczyną był alkoholizm. Nie straciła pamięci zaraz po wydarzeniach w domu, w przypadku lustra niemal od razu zapomniała. Natomiast tutaj pamiętała i chciała pamiętać, tylko uciekła w alko, bo nie umiała zrozumieć i się przestraszyła.
26. Scenarzyści na to nie wpadli, miało być dramatycznie i koniec kropka heh.
31. Klucz do drzwi jej wypadł jako jedyny, dlatego go znalazł. Nie przeszukiwał jej rzeczy. Można założyć, że chwilkę wcześniej go używała i na szybko schowała. Nie wszystko musi być pokazane.
Też mi się podoba serial i też uważam, że dziecko słabo zagrało :)

ocenił(a) serial na 2
N4f4l3m

Joe popełnia samobójstwo, dzwoni wcześniej do Niny. Telefonu nie ma, detektyw nie widzi problemu.

ocenił(a) serial na 7
N4f4l3m

Czyli generalnie nie potrafisz ogladac ze zrozumieniem. Wszystko jasne ;p na kazde z zadanych przez Ciebie pytan jest odp w serialu, malo tego z Twojej listy moze z 2 rzeczy byly faktyczna niezgodnoscia i dziura w scenariuszu, reszta zostala elegancko wyjasniona.

ocenił(a) serial na 6
N4f4l3m

8. Nie mieli przy sobie klucza do wszystkich drzwi. Widać to w scenie w której Rufus pokazuje Ellie klucze. Jest tam klucz głowy, pozytywki i ten z kwiatem gdzie były ukryte wspomnienia. Klucz do wszystkich drzwi nadal jest w posiadaniu Dodge.

Zgadzam się jednak, że branie ze sobą klucza do korony to chyba największa głupota 1 sezonu. Szczególnie, że dodge nie może zabrać rodzinie Locke żadnego klucza bez ich zgody.

ocenił(a) serial na 8
N4f4l3m

Nie zgadzam się z punktem 1. Klucz do kądkolwiek jak dla mnie był najważniejszy i w moim mniemaniu bardzo ważny ze względu na fabułę, a go nie wymieniłeś, również klucza z pozytywki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones