PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=269292}

Meteor Garden 2

Liu Xing Hua Yuan 2
6,5 46
ocen
6,5 10 1 46
Liu Xing Hua Yuan 2
powrót do forum serialu Liu Xing Hua Yuan 2

No cóż....

ocenił(a) serial na 7

Złe nie było. Oglądało się przyjemnie i z odcinka na odcinek czekałam, kto i z kim w końcu zostanie. Mimo to moim zdaniem jest to najmniej pasjonująca adaptacja Hana Yori Dango. Wszystko było jakieś za bardzo rozwlekłe i w ogóle cały czas czegoś mi brakowało, choć do końca nie potrafię sprecyzować własnych odczuć.
Najbardziej urzekła mnie Koreańska wersja. Była o niebo zabawniejsza, bardziej wciągająca i poruszająca. Japońska wersja też bardzo mi przypadła do gustu, więc stawiam ją na drugim miejscu :)

Lilith_Flame

Zgadzam sie z tym że koreańska wersja jest najlepsza. Japońska na drugim miejscu a ta na ostatnim. Największy - za rozwlekanie. Ale po ich dramach zauważyłam ze nie ma krótszej niż 1h zegarowa... czasem odcinki są bez sensu.
Choć ta drama powstała jako pierwsza, później jap i na końcu koreańska, mozna przypuszczać ze później "uczono sie na błędach" ;)

NASZATA

MG jest najwierniejsze mandze (dlatego mimo wszystko uważam z perspektywy czasu za najlepszą adaptację), natomiast jego 2 część (MG2) jest już dosyć luźno potraktowana, no i zakończenie miało całkiem inaczej wyglądać, więc mam wrażenie, że nieco za dużo tu poplątali, choć było to całkiem przyjemne i całkiem zgrabnie zrobione. Najbardziej w tej części podobały mi się relacje Shancai z chłopakami z F4 (nie wliczam w to Ah Si, który przez większość odcinków, nie wiedział kim jest). I nieco mi żal, że jednak w tym wypadku scenarzyści nie zostali przy pierwotnym zamyśle i nie sparowali na koniec Leia z Shancai (choć to było by zupełnie inne niż zakończenie w mandze), choć w jednej wersji miałabym tą satysfakcję, choć Ah Si też lubiłam :)

I jakby nie było, część pierwsza odniosła ogromny sukces, którego żadna późniejsza i tzw. "doskonalsza" wersja nie pobiła :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones