PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=36700}

Lew, czarownica i stara szafa

The Lion, the Witch, & the Wardrobe
7,4 3 828
ocen
7,4 10 1 3828
Lew, czarownica i stara szafa
powrót do forum serialu Lew, czarownica i stara szafa

wydanie DVD

ocenił(a) serial na 9

Czy ktoś je ma i może potwierdzić / zdementować czy lektor na DVD to ten sam człowiek, który czytał wersję w TVP dawno, dawno temu?
Pamiętam jak czytał "Według Clive'a Staples'a Lewis'a ...". Co ja bym dala za DVD z tą wersją....

ocenił(a) serial na 10
szulima

Chcę sobie kupić to dvd.Kocham ten film.Nie pamiętam jaki był lektor.Mnie bardziej interesują dodatki specjalne,rozmowy z dorosłymi już odtwórcami ról Piotra,Zuzanny Edmunda i Łucji.

ocenił(a) serial na 9
szulima

Aż poszłam, wykopałam kasety VHS.
Serial czytał Marian Opania.

Teraz już tylko ktoś, kto posiada DVD, musi to potwierdzić i pędzę do sklepu ^^

szulima

witam, musze Cie zmartwic - w tym wydaniu lektorem jest jan czernielewski.

ocenił(a) serial na 9
katrol

Uuuuu.

/me idzie popłakać w kącie....

:(

ocenił(a) serial na 10
szulima

Jak sobie kupię to ci napisze kto jest lektorem.W tym tygodniu powinnam się wybrać do sklepu

ocenił(a) serial na 1
Sorina

Lektorem jest Jan Czernielewski. Jest na ogół dobry, ale do takiego filmu bardziej pasuja napisy.

ocenił(a) serial na 9
Shiloh

U mnie pewnie skończy się skopiowaniem moich kaset VHS na dysk ... ech, marzy mi się wersja z Opanią... gdyby ją ponownie nadali w TV, to bym zrobiła lepsza kopię....

uch uch.

szulima

Cześć, więc masz to na VHS? Mam prośbę: piszę magisterkę o twórczości C. S. Lewisa, do jednego z rozdziałów potrzebuję dokładnych opisów wszystkiego co zostało wyprodukowane i wydane w Polsce, a zainspirowane jest twórczością Lewisa- w tym tego filmu. Jeśli masz oryginalne, to czy mogłabyś podać co dokładnie wymiary opakowania, co jest na okładkach (skany?), jakie książki obejmują kasety (ja z telewizji pamiętam, że były to książki: 1. Lew, Czarownica... 2. Książę Kaspian+Podróż Wędrowca... 3. Srebrne krzesło). Jeśli sama zgrywałaś z TV, to proszę podaj co tam na nich jest. Dziękuję. Mój mail: nathaliae@wp.pl

ocenił(a) serial na 9
Shoshana

Nagrywalam z TV dawno, dawno temu.
Mam wszystkie odcinki: "Lew, Czarownica i stara szafa", "Książę Kaspian"+"Podróż Wędrowca do Świtu" i "Srebrne Krzesło". Ale jakości są coraz gorszej, niestety :(

Wszystko czyta Marian Opania! ^_^

Wszystko to zostało wydane w UK na DVD, ale tam oczywiście nie ma wersji polskiej.

szulima

dzięki:) osobiście widziałam jedną kasetę vhs- ostatnie odcinki Lwa... wydane w Polsce..., nie wiem czy wyszła reszta, miałam nadzieję, że ty taką masz... PS 1. a jak to jest rozwiązane, że Książę i Podróż są jedną całością? bo nie pamiętam:( 2. w Polsce wyszła na dvd tylko część serialu: Lew, czarownica... z Przyjaciółką, prawda? 3. wiesz może po ile odcinków było w poszczególnych częściach? dzięki za pomoc:) pozdrawiam:)

Shoshana

Jak jedną częścią? Przecież to były dwie odrębne części i jako książka i jako serial.

ocenił(a) serial na 9
Shoshana

Książę i Podróż były jednym filmem, wielu wątków z książki "Książę Kaspian" po prostu nie poruszono, główną częścią filmu była podróż "Wędrowca do Świtu".
Coś mi dzwoni, że u nas te filmy cięto i pokazywano w częściach. Tak samo mi dzwoni, że pierwszy "odcinek" drugiego filmu zatytułowano "Książę Kaspian", a pozostałe "Podróż....", ale tylko mi tak dzwoni. Sprawdziłabym, gdybym miała video, ale ono niedawno dokonało żywota :(

DVD z pierwsza Narnią można dorwać w MediaMarkcie i takich tam, więc chyba wyszła i niegazetowa wersja. To w rzeczywistości nigdy nie był serial, a trzy zrobione "tylko-dla-TV" filmy. U nas je cięto i puszczano w odcinkach.

BTW jakie ja pierdoły pamiętam ^_^

szulima

Nie miałabyś możliwości zgrania wersji z Opanią na dysk? Bardzo chętnie bym sobie ją przypomniał. Miałem nadzieję, że tę właśnie pamiętaną z dzieciństwa wersję znajdę na kupionych na Allegro kasetach wydanych na początku lat 90 przez Crossfilm, ale tam niestety lektorem jest Maciej Gudowski.

szulima

Witaj
Jeśli nadal masz te kasety z Marianem Opanią, to można podłożyć audio z TVP pod brytyjskie lub polskie DVD.
Nie widzę tutaj problemu.
Prześlij mi kasety, a za paręnaście dni będzie miała DVD z kilkoma wersjami do wyboru.
Z Opanią z TVP(ta kultowa wersja), z Gudowskim z Crossfilmu jak podawał Odarpi i z Czernielewskim z polskiego DVD plus wersję oryginalną można dorzucić w zależności z którego DVD skorzystamy.
Mój email: rob19781111@gmail.com

szulima

Moją ulubioną częścią była chyba jednak ta o uczniu czarodzieja, ale nigdy nie została zekranizowana, opowiadająca o tym skąd wzięła się szafa, o przygodach młodego profesora, u którego zaczyna się cała historia, o początkach istnienia Narnii. Dobra jest też część ostatnia, o końcu świata Narnii :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones