PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=696524}

Kroniki Xiaolin

Xiaolin Chronicles
4,4 359
ocen
4,4 10 1 359

Kroniki Xiaolin
powrót do forum serialu Kroniki Xiaolin

Dzisiaj było na CN emitowane. Jak to wygląda ? Dobrze czy źle ?

Aliengreen90

ZAWIERA SPOILERY.







Chase ma inny głos, grafika postaci została odrobinę zmieniona, Dojo stał się złoty, niektóre Shen Gong Wu zmieniły nazwe, pojedynki o nie są przedstawione w innej grafice niż reszta odcinka, Wuya była znowu uwięziona tym razem w sprężynce i od początku miała swój głos, głos nowego mnicha według mnie nie pasuje.

login8_2

I jeszcze zmieniła się wymowa Shaolin na Shiaolin oraz jeśli dobrze słyszałem to pełne imię Dojo brzmi trochę inaczej. Beata Wyrąbkiewicz podkłada głos pod nową negatywną postać, dziwnie słyszeć jej głos w takiej roli ale jak narazie brzmi nawet dobrze. Narazie oceniam 7/10.

Aliengreen90

Mnie na razie nie przekonuje.
Nie podobają mi się zmiany, zwłaszcza; koloru Dojo, głosu Chase'a, grafiki pojedynków i nazw shen gong wu.
Zobaczymy co będzie dalej, ale jak na razie gorsze według mnie od pierwszego Xiaolin.

ocenił(a) serial na 10
Aliengreen90

Jestem zachwycona, bo oglądałam Xiaolin Pojedynek Mistrzów od początku, miałam wtedy 4 lata, bawiłam się w to z koleżanką.. Ehh, ale dosyć wspominek, czas wyliczyć wady!

1. Zmienione nazwy dwóch Shen Gong Wu, w tym mojej ulubionej Kuli Tornami
2. Inne kształty twarzy postaci, style ubierania się, tudzież inniejsze cechy (brodę Mistrza Funga jestem w stanie zrozumieć, wszak on nie młodnieje)
3. KOLOR DOJO!!! SERIO, TWÓRCY?! DLACZEGO?! BYŁ WSPANIAŁY JAKO ZIELONY SMOK!!! MOJA ULUBIONA POSTAĆ W ŻÓŁCI, WRR!!!
4. Głos Chase'a Younga. Bad, bad voice.
5. Wuya. Czy mi się wydaje, czy ma swój głos z cielesnej formy z Pojedynku Mistrzów? Głos ducha w formie cielesnej miała tylko w pierwszym odcinku, gdzie ta forma się pojawiła.
6. Miejsce ukrycia Wu. Po co je zmieniali, skoro z tamtym związane było tyle wspomnień?...
7. Willow. Co oni, ślepi?! ładne dziewczyny zawsze są złe!
8. Pojedynek Mistrzów. WRR... WRR.. KOGO UDUSIĆ ZA CHOLERNE 3D???????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Za to do plusów zaliczam większość dubbingu, fakt, że Omi się nie zmienił zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym (dalej przekręca przysłowia!), oraz cały powrót ukochanego serialu.

Aliengreen90

Jestem po pierwszym odcinku. Niestety pora emisji w TV mi niezbyt odpowiada i raczej będę musiał oglądać na necie. Co mogę powiedzieć... Też oglądałem "Pojedynek mistrzów" od samego początku emisji, na początku nawet na niemieckim RTLu i bardzo miło wspominam tę serię, tak więc naturalnym było, że ucieszyłem się na wieść o kontynuacji. Z tym że chyba nie można tego nazwać 100% kontynuacją. Przecież na końcu poprzedniej serii Raimundo został wybrany na przywódcę grupy, a tutaj nie ma po tym wątku śladu. Zmieniła się też trochę animacja, co jest naturalne, że po tylu latach kreska nie będzie identyczna, ale wydaje mi się, że pod tym względem wyszło naprawdę w porządku. Złoty Dojo... Po co? Nie wiem. Czy mi to przeszkadza? Raczej nie. 3D podczas pojedynków niezłe, też mi nie przeszkadza. Co do zmienionych nazw Shen Gong Wu - znalazłem informację, że spowodowane jest to tym, że prawa do pierwotnych nazw posiada dalej Warner, dlatego trzeba było je lekko pozmieniać, choć nie wiem czy jest to pewne. Cieszy mnie, że polski CN zadbał o powrót większości aktorów dubbingujących postacie w poprzedniej części, nie to co np. Nickelodeon przy "Odlotowych agentkach".

Sam odcinek nawet niezły. Co prawda wydaje mi się trochę zbyt przeładowany, bo wiadomo, że trzeba było wprowadzić nowych widzów w ten świat, ale coś za szybko to wszystko przeleciało, tu objaśnienie co to Shen Gong Wu, tu nowe postacie, tu Jack, tu Wuya, tu Chase. Nie przekonuje mnie ten nadpobudliwy Ping Pong. I tej jego "żywioł" na openingu... "drewno", no jak to brzmi. Tu już wolałbym Dojo i jego sadzę. Zobaczymy jak to się rozwinie.

ocenił(a) serial na 10
eguaroc1

Niestety muszę się twierdząco odnieść do części twojej wypowiedzi - drewno to dziwny pomysł.. Już abstrahując od tego, że to nie żywioł, to zastanawiam się jak to będzie w praktyce wyglądało..
Ogień, woda, wiatr czy ziemia lecące na przeciwnika - cud, miód, malina.
A drewno? Wyobrażam to sobie i staram się nie tarzać ze śmiechu..
Ej, a może jego żywioł to Polska reprezentacja piłki nożnej?

A co do braku szczegółowego objaśniania co jest czym bardzo się cieszę - wnerwiającym by było, gdyby np. Mistrz Fung tłumaczył im, kim jest Chase Young, a oni, jakby nie wiedząc, słuchaliby.
Także wielki objaśnianie Wu nie ma sensu.
I to jest piękne, serial nie jest zrobiony "dla kasy", zachował styl, klasę, a ponadto dba o tych, którzy się na nim wychowali - aby nie musieli znów brnąć przez to co zostało pokazane w Showdown, a mogli śledzić DALSZE losy postaci.
Zgadzam się też co do Raimunda, znów zdaje się być Nikim Wielkim, no i - skoro on jest przywódcą to czemu tylko Omi znał hasło i drogę do skarbca?
Dziwi mnie też, że Omi nie zauważył swojego podobieństwa do Ping Ponga, ja na jego miejscu drążyłabym temat..
Ponadto jest jeszcze sprawa Wuyi, prawda? Uwięziona w sprężynce? Seeerioo? Z tego co pamiętam, pod koniec Showdown została definitywnie zamknięta w szkatułce z której wylazła? Więc skąd nagle ta zmiana, i to nie byle jaka, bo zmienili coś co wydarzyło się setki jeśli nie tysiące lat przed akcją serialu?

Annqa

Dojo ma inny kolor (złoty/żółty) chyba dlatego, że tak jak Pani Miażdzący Kieł z Kuby Guzika był już stary i mądry (dokładnie to nie pamiętam jak tam to było wytłumaczone, w każdym razie ona też zmieniła kolor z zielonego). Grafika pojedynków też mi się nie podoba natomiast muzyka w niej występująca już tak. Według mnie mogli by zrobić film albo 2/3 odcinki specjalne z akcją umieszczoną pomiędzy poprzednią ,a tą częścią gdzie wyjaśnili by czemu omi jest znowu szefem, jak inni zdobyli rangę shoku oraz czemu wuya była znowu uwięziona. Co do żywiołu drewna to radzę poczytać to tutaj http://pl.wikipedia.org/wiki/Wu_xing. Nie podoba mi się też inna grafika chase gdy jest smokiem. Zastanawiają mnie jeszcze 2 rzeczy w 3 odcinku mistrz Fung dał się za łatwo pokonać chyba nawet przystanął na chwilę podczas walki z chasem, oraz jeśli cały skarbiec został okradziony, a mnisi po każdej walce/treningu oddawali wu omiemu to skąd w 4 odcinku każdy mial swoje? I co się stało z innymi mnichami ze świątyni?

login8_2

W poprzednim linku był błąd. Ten powinien być dobry.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wu_xing

login8_2

No tak, to trochę wyjaśnia. Tyle że teraz trochę o tym poczytałem i drewno dalej nie pasuje, bo pozostali mnisi posługują się żywiołami greckimi, a nie chińskimi. Gdyby było inaczej, Raimundo przypadłby metal, a nie powietrze.

A co do tego, że Omi wydaje się nie dostrzegać podobieństwa do Ping Ponga - akurat w jego przypadku nie ma się co dziwić, taka to już postać.

eguaroc1

Pewnie chcieli żeby było trochę tego i tamtego, może w następnym sezonie dojdzie znowu następny mnich albo Jermaine powróci i nim zostanie. Co do Omiego i Ping Ponga to może okaże się, że jednak są jakoś spokrewnieni.

ocenił(a) serial na 5
login8_2

Czy Ping Pong jest Francuzem ? Bo po akcencie mam wrażenie że tak.

natka17_1998

Zgadza się. Nawet mówił parę słów po francusku, które Kimiko tłumaczyła. Była też mowa, że wcześniej żył w Europie, choć teraz nie pamiętam, czy mowa była konkretnie o Francji. No i na wiki jest tak napisane, więc musi być prawdą. (; http://xiaolinpedia.wikia.com/wiki/Ping_Pong

ocenił(a) serial na 5
boicie_sie_smierci

Dzięki : )
Trochę mnie to właśnie dziwiło, bo jest zabójczo podobny do Omiego, który przecież jest Chińczykiem ; /
Na razie obejrzałam tylko dwa odcinki, ale zobaczymy jak to będzie. Razi mnie tylko to że:
1. Dojo jest innego koloru
2. Postacie trochę dziwne (w sensie budowa i ich animacja)
3. Pojedynki w stylu 3D
4. Zmiana nazw niektórych Wu
5. Zmieniony genialny głos Chase'a (Zduń) i jego charakter.

natka17_1998

Chyba jednak przestaje mi się podobać, Ping Pong umie używać każdego żywiołu oprócz swojego jak narazie.

ocenił(a) serial na 5
login8_2

Mi on od początku jakoś nie pasował. Chyba nie do końca twórcy dali sobie radę z Chronicles : (

natka17_1998

Nasi pomylili też kolejność odcinków.

ocenił(a) serial na 5
login8_2

Poważnie ? To nawet nie wiedziałam. Ach ci nasi zdolni Polacy ; )

ocenił(a) serial na 3
natka17_1998

Ja już oglądałam parę tych odcinków i najbardziej przeszkadza mi to jak zmienili Chase'a !!! Jak oni mogli to robić ma całkiem inny charakter ! Chase'a z "Pojedynku.." Był taki "honorowy" nie obchodziły go Wu a teraz co wszystkie kolekcjonuje o każde praktycznie walczy i te jego kwestie postawie swoją urodę !
Był moją ulubioną postacią a teraz już nie :'(
A i ciągle pije tą swoją zupę a wcześniej prawie nie było to pokazywane a tu ma ja ciągle przy sobie ;/
I teraz chodzi m tylko o Ping-Ponga a wcześniej o Omiego :/
I mi najbardziej przeszkadza właśnie jego postać !
I jeszcze ten pies ninja tak był jakmś strachliwym psem a teraz PSYHOLOGIEM !! A najlepsze że Jack i Wuya są niby prą i udają się do poradni dla mnie to już nie jest ten sam serial :c

ocenił(a) serial na 5
moniaa0122

Skiepścili, rzeczywiście : ( Chase był super postacią, teraz jest taki nijaki. Zniszczyli ogólnie klimat całego serialu. Dla mnie to niewypał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones