PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=800337}

Kraina Lovecrafta

Lovecraft Country
5,8 5 391
ocen
5,8 10 1 5391
6,7 3
oceny krytyków
Kraina Lovecrafta
powrót do forum serialu Kraina Lovecrafta

Takie sprostowanie dla tych którzy nie wiedzą i mogą się nastawić na coś czym ten serial nie jest - nie jest żadną ekranizacją twórczości Lovecrafta i od początku nie miał nią być. Jest na podstawie książki Matta Ruffa - Lovecraft Country z 2016, który właśnie przedstawia w książce wszystko co co możecie zobaczyć w tym serialu.

"The critically acclaimed cult novelist makes visceral the terrors of life in Jim Crow America and its lingering effects in this brilliant and wondrous work of the imagination that melds historical fiction, pulp noir, and Lovecraftian horror and fantasy.
Chicago, 1954. When his father Montrose goes missing, 22-year-old Army veteran Atticus Turner embarks on a road trip to New England to find him, accompanied by his Uncle George—publisher of The Safe Negro Travel Guide—and his childhood friend Letitia. On their journey to the manor of Mr. Braithwhite—heir to the estate that owned one of Atticus’s ancestors—they encounter both mundane terrors of white America and malevolent spirits that seem straight out of the weird tales George devours." - Opis książki, jak widać przedstawia to samo co serial.

Tak więc to nie tyle sam serial co książka której ekranizacją ten serial jest - nie prozy Lovecrafta. Niestety takowy serial o opowieściach i opowiadaniach Lovecrafta wciąż nie powstał i wątpię czy powstanie.

ocenił(a) serial na 9
Rrouge

99% ludzi którzy dodali temat na forum nie mają o tym pojęcia a za to mają potworny ból dupy

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

Dla mnie ten pierwszy epizod jest bardzo dobry. Taka "zielona książka' z potworami Jestem ciekawy jak rozwinie się akcja w dalszych epizodach. Na razie 8/10. Pozdrawiam.

Rrouge

Taki książkowy i serialowy clickbait.

Rrouge

No to teraz mnie zasmuciłeś/aś ... Ale dzięki za wyjaśnienie :)

Rrouge

dobrze wiedzieć ale widać wyraźnie, że serial zalatuje podróbką. lovercraft w tytule, macki na miniaturce. dosc duży zbieg okoliczności jak na coś oryginalnego co nie miało nieuczciwie wabić fanów h.p.

Rrouge

Szkoda, że fani Lovecrafta nie mają czego w tym serialu szukać. Trochę taki lep na muchy. Czekam na krainę Frankensteina albo krainę Draculi opowiadająca o prześladowaniach rasowych w Ameryce. Już zepsuli Penny Dreadfull i Black Mirror, pora przerabiać kolejne seriale na propagandę. Kino przestaje być sztuką.

ocenił(a) serial na 2
goddam

W 100% zgadzam się z wypowiedzią goddam. Jak ten serial jest sprzedawany - wielkie nazwisko Lovecrafta, potwory w zwistunie ? Dotrwałem do 5 odcinka. Uważam, że i tak daleko. My nie jesteśmy targetem tego serialu, a próbowano nam go sprzedać. Po co mam oglądać ten serial i słuchać że biali są poj***ni, a czari super ?

Pawel_M_6

Ciekawe wnioski sobie wyciągasz, ja bym się raczej zastanowiła jak dużo o realiach tamtych czasów przeciętny Polak nie wie, a szkoda bo może wtedy inaczej odebrałbyś ten serial

ocenił(a) serial na 2
Funymika

Obejrzyj zwiastun. Jak ten serial jest sprzedawany, a co dostajemy. Nie mam nic do filmów dotyczących problemów rasowych, tylko niech mi ich nikt nie wciska jako kino grozy, przygodowe itp. Co do ostatniego zdania mojego wcześniejszego posta, jeśli oglądałeś serial to musiałaś zauważyć stosunek jego bohaterów do białych bo jest to podane na tacy. Biali w tym serialu są karykaturami - świrami albo sadystami. Moim zdaniem ten serial powstał tylko po to aby połechtać ego czarnej społeczności u USA.

użytkownik usunięty
Pawel_M_6

Brzmisz jak polaczek XD

Raczej jak rozczarowany odbiorca. "Poprawność polityczną" doprowadzono do poziomu absurdu, a każdy reżyser-niedojda próbuje ratować swe dzieła poprzez aplikowanie tego typu wątków. W porażających ilościach.

Ktoś idący na serial z Lovecraftem w tytule z reguły oczekuje jednak czegoś nieco innego. Logiczne.

użytkownik usunięty
Martin von Carstein

Skoro ktoś nie umie czytać i nie ogarnął, że to nie jest ekranizacja historii stworzonych przez Lovecrafra, to jest sam sobie winny.

Problem tego dzieła jest taki sam jak książki, która stanowiła bazę do ekranizacji. "Lovecraft" w tytule posłużył za wabik i tylko dlatego znalazła jakiś odbiorców.

Ostatecznie potwory także pojawiają się w książce i czytelnik miał nadzieję, że wyniknie z tego coś więcej. Może nawet pisarz zgrabnie wykorzysta sprawdzony motyw w swym dziele.

Ja oczywiście najpierw spojrzałem w recenzję bo nie ufam krzykliwym okładkom.

ocenił(a) serial na 8

A ty jak rusek ;)

użytkownik usunięty
BohseOnkelz

Mocne słowa jak na kogoś kto dał 10 projektowi x.

"Brzmisz jak polaczek XD" a Ty jak śmierdzący rasista w owczej skorze, spadaj oceniać ludzi po narodowości gdzies indziej, gnido.

użytkownik usunięty
theczaro

O nie, czyżby polaczek był smutny? Idź ukraść samochód na pocieszenie.

Szczerze mówiąc innej odpowiedzi się nie spodziewałem :D

Rrouge

Czym ten serial jest, to my wiemy i bez Twojego tłumaczenia. Lewacką agitką BLM pod płaszczykiem horroru i to tyle. Niestety.

ocenił(a) serial na 7
zulu88

Strasznie dużo znasz słów jak na faszystę

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
Nyarl

Łoboże ale Cię musiało intelektualnie kosztować takie długie zdanie. Pakuj się do szkoły, bo kanapek zapomnisz.

James

nie zesraj sie

ocenił(a) serial na 8
James

W punkt <3

James

Skąd ty się urwałeś xdd

zulu88

to już czarni nie mogą występować w serialach, bo zaraz jest lewacka nagonka ? rozumowanie równe amebie ;/ serial jest słaby i tyle, ale , że obsada jest w 90 % kolorowa i wkręca tematykę prześladowań afroamerykanów, nie czyni z tego jakiejś agitki :O opanujcie się w tych swoich rasistowskich przemyśleniach.

ocenił(a) serial na 8
dun111

Chodzi bardziej o to że niedługo powstaną filmy o starożytnym Rzymie gdzie Cezar będzie murzynem, o II Wojnie gdzie w SS Totenkopf będą walczyć indianie, oraz o tym jakim to wspaniałym skośnookim był Aleksander Macedoński

BohseOnkelz

Powiem Ci, że w Asterixie i Obelixie w jednym z filmów zrobiono Brutusa adoptowanym synem Cezara. Oni byli w podobnym wieku. Dodatkowo synek w nieudolny sposób cały czas dybie na jego życie. Jakby to miało jakiekolwiek znaczenie w tamtych czasach w kwestii dziedziczenia władzy. Także niewiele już jest w stanie mnie zdziwić.

terbi_2

Bynajmniej nie był to oryginalny pomysł twórców filmu: "O sprawie wspomniał między innymi Plutarch: () w młodości, jak się wydaje, Cezar był z nią [Serwilią] bardzo blisko, a i ona była w nim bez pamięci zakochana; a zważywszy, że Brutus urodził się, gdy ich miłość rozkwitała, Cezar wierzył, że był on [Brutus ] jego własnym dzieckiem."

piotrela1

A to ciekawa sprawa jakoś nigdy mi się to w oczy nie rzuciło. Muszę zbadać sprawę dokładniej. Masz jakieś dojścia do materiałów jakichś na ten temat. Wspomniałeś Plutarcha to na pewno. Nawet przytoczyłeś cytat za co wdzięczny jestem.

terbi_2

Muszę poszukać. Sama sprawa jest niejasna. Z tego co pamiętam nie ma 100 procentowej pewności co do daty urodzin Marka Brutusa. Wg jednej z wersji, kiedy się urodził, Cezar miał dopiero 15 lat co sprawia, że jego domniemane ojcostwo było mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe. Plutarch mógł powtarzać jakieś plotki, niemniej taka wersja krążyła i pewnie do tego odwoływali się twórcy filmu.

piotrela1

Znaczy pamiętaj też, że w tamtym czasie średnia wieku życia ludzi to było koło 25 lat. Przecież wejście w dorosłość to było lat 16. Także wedug tej wersji z wiekiem około lat 15 wcale to nie jest takie nieprawdopodobne.

BohseOnkelz

Tak naprawdę to już się dzieje. W jakimś serialu o muszkieterach jeden z nich jest murzynem. W "Morderstwie w Orient Expresie" lekarz podróżujący z resztą towarzystwa też jest kolorowy -tak trochę nie z tej epoki.

ocenił(a) serial na 1
Rrouge

Ja mam bol dupy tylko o to, ze ten serial jest tak glupi, ze chyba nakrecony dla małp. Pozdro

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

no i w porządku, serial się rozkręca, bo odcinki 4,5,6 dobre, czyli jest pewna nierówność, jak w książce, gdzie też opowiadanie opowiadaniu nierówne, ale aktorsko dobrze zagrane, efekty świetne, specjaliści od gore powinni być zachwyceni.

Rrouge

to fakt Lovecraft był znany ze swojego rasizmu i nietolerancji. Głównym bohaterem nigdy nie był czarny. Ale pominąwszy ten fakt pisał całkiem nieźle te "Sny w domu wiedźmy" czy opowiadania... miał wyobraźnie

ocenił(a) serial na 7
Rrouge

Dzięki za objaśnienie, już się napaliłem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones