PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=551081}

Kontra

Strike Back
7,8 6 234
oceny
7,8 10 1 6234
Kontra
powrót do forum serialu Kontra

...dopóki nie obejrzałem drugiego. Kapitalny, realistyczny, dobra fabuła i intryga, której wyjaśnienie poznajemy na samym końcu.

irridium

zaczalem ogladac wlasnie 2 sezon i jestem troche zmieszany
akcja ostatniego odcinka 1 serii konczyla sie na "buncie" portera i ucieczki, a w 2 sezonie juz na poczatku wyglada to jakby znowu pracowal dla mi6
moze mi ktos wyjasnic o co tu chodzi?

Doh

ta kwestia będzie się przewijać przez cały 2. sezon :) obejrzyj do końca, a wszystkiego się dowiesz.

irridium

no i wlasnie skonczylem ogladac i mimo wszystko dalej nie wiem jak on wrocil do mi6 i jak sie skonczyla jego buntownicza przygoda :(

ocenił(a) serial na 10
Doh

Nie ogarniam tego co napisałeś. Portera w ostatnim odcinku ścigali amerykanie i to im udało mu się uciec. Poza tym Porter nie pracował dla MI6 tylko dla Sekcji 20 i kiedy zaczyna się 2 sezon wygląda na to, że nadal dla nich działa czyli udało mu się umknąć amerykanom, w tle słychać było że próbują go namierzyć kiedy odjeżdżał ku zachodzącemu słońcu. Został jednak schwytany i zginął jako członek sekcji 20 a dlaczego zginął to się wyjaśnia na końcu 2 sezonu kto go wydał. Także Porter nigdy nie opuścił szeregów organizacji miał tylko porachunki ze swoim dowódcą.

reese

domysl sie dlaczego napisalem "buncie" (widzisz cudzyslow?) i wydaje sie jakby brakowalo tego jednego odcinka w ktorym porywaja portera itp...
poza tym z tego co zaobserwowalem to sekcja 20 jest w mi6 (moge sie mylic)
ps jak im sie udalo uciec skoro to porter uciekal przed nimi? pomysl troche. i nigdy nie napisalem ze on opuscil szeregi organizacji.

ocenił(a) serial na 10
Doh

Właśnie tego twojego buntu nie rozumiem bo nic takiego tam nie zauważyłem. Nie było takiego odcinka z faktu, że chcieli się odciąć od pierwszego sezonu. Nie wnikam w szczegóły.

A co do ps'a jak przeczytasz to zdanie z ucieczką jeszcze raz to zauważysz że napisałem kto przed kim uciekł. Nie doczytałeś czegoś albo źle odebrałeś sens.

reese

w koncowce 1 sezonu jest taki tekst "agent porter jest zbuntowanym komandosem" czy cos takiego i stąd wzielo sie moje slowo "bunt" i tak jak wczesniej napisalem to w cudzyslowiu a jezeli tego nie rozumiesz to twoj problem...

ocenił(a) serial na 10
Doh

No tak chodzi ci o tą video rozmowę na końcu 6 odcinka zapewne gdzie gość mówi, że Porter uciekł i zapewnia swojego rozmówcę, że go zlikwidują. Ten gość jest od Amerykanów i od samego początku chciał się pozbyć Portera. Collinson rozmawiał z nim kilka razy w ostatnich odcinkach.

Mi tu już nawet nie chodzi o ten bunt w cudzysłowiu tylko o to 'znowu pracował dla mi6' bo faktem jest, że od nich nie odszedł na końcu 1 sezonu.

ocenił(a) serial na 10
irridium

Z jednej strony wszystko fajnie ale zdziwiło mnie trochę całkowita wymiana obsady.

reese

Tak, bo niby widać "nową jakość" w tym drugim sezonie. Ale a propos zmian w obsadzie, to o ile wiele spraw jest wytłumaczonych i całkiem spójnie się tak naprawdę prezentuje, to albo pewnych informacji nie przyswoiłem prawidłowo, albo nie było w ogóle powiedziane, skąd tak naprawdę wzięła się Eleanor Grant. Nie pamiętam jej z 1. sezonu, a z 2. wiem tylko tyle, że była w Iraku.

ocenił(a) serial na 10
irridium

Z Eleanor wydaje mi się, że po prostu zastąpiła Collinsona nie było to jakoś specjalnie wyjaśniane.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones