PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=724333}

Kod 100

100 Code
7,1 751
ocen
7,1 10 1 751

Kod 100
powrót do forum serialu Kod 100

opis

ocenił(a) serial na 7

Amerykański detektyw tropiący seryjnego mordercę podąża do Sztokholmu, gdzie zostaje mu przydzielony Szwedzki Policjant, mający udać się na emeryturę. Mimo różnic podejmują współpracę.

ocenił(a) serial na 6
mondeo117

> zostaje mu przydzielony Szwedzki Policjant
„szwedzki policjant” – szwedzki to przymiotnik, zaś „policjant” to normalny rzeczownik, więc piszemy je małą literą.


> mający udać się na emeryturę

Raczej „odejść” lub „przejść” na emeryturę.


> Mimo różnic podejmują współpracę

Jakich różnic? Wzrostem się faktycznie różnią, więc może to to… ;)

ocenił(a) serial na 7
Klaman123

no naprawdę masz problemy, szkołę skończyłem już dawno ale jeśli ci ulży wystaw mi ocenę ndst, przyjmuję na klatę :) A jeśli chodzi o różnice to było ich sporo choćby podejście do sposobu prowadzenia sprawy, młody był bardziej narwany, nie miał problemów jeśli chodzi o naginanie prawa itp. A wzrostem to już ewidentnie się różnili ha ha. Dzięki za poprawki Panie profesorze lub Pani profesor, pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 6
mondeo117

Biedaku… Szkołę skończyłeś, a pisać się nie nauczyłeś… Myśleć – niestety także nie. Pytanie o różnicę wzrostu było retoryczne, ale ironii, to ty byś nie rozpoznał, nawet gdyby cię zaszła od tyłu i kopnęła w d…
Współczuję ci tych ograniczeń intelektualnych.

Klaman123

To ostatnie nie było miłe.

Mnie też irytuje ten powszechny brak umiejętności pisania poprawnie i ze znośnym stylem. Takie czasy. W szkołach tego już chyba nie uczą.

Uh_Huh

Mnie też irytuje. Ale Klaman123 poucza Mondeo117, a sam pisze "ci" z małej litery.

Gasza1910

Z tego co mi jest wiadomo Ci jest zwrotem grzecznościowym i nie ma obowiązku pisania go z dużej litery.

kaymann

kaymann niedowartościowana mądralo: jak już jesteś taki poprawny to pisze się 'wielką literą', a nie 'z wielkiej'

TabuOnKissing

Ale ja napisałem z dużej, a nie z wielkiej :)
A tak poza tym nie twierdzę, że nie popełniam błędu tylko zwracam uwagę, że był to niepotrzebny zarzut.

kaymann

Ok, ale ani nie 'z duzej', ani nie 'z wielkiej' a 'wielką'. Tak wiec odpuśćmy sobie językowe licytacje.

Klaman123

Jestes wyjątkowo bezczelny ,mondeo 117 nie obraza nikogo i nic ,uwazasz się za wielkiego erudytę ,a zwykłego obycia i kultury ci brak -wstyd.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones