PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=683947}
7,1 3 415
ocen
7,1 10 1 3415
Klondike
powrót do forum serialu Klondike

Patrząc na ten serial, nie spodziewałem się aż tak dobrego. Ale gdy obejrzałem making of, to dopiero zrozumiałem magię filmu. Jak najmniej efektów specjalnych, trudne warunki, może to i tak niewiele, ale oglądając scenę z górą na trailerze myślałem, że nakręcili to na greenscreenie po prostu, bo to tak trochę mi się wydawało, ale okazuje się, że nie. Początek serialu wydaje się troszkę niskobudżetowy, ale gdy się przyjrzeć, to jest pełno szczegółów, i muzyka w intrze nawet wpada w ucho. Przez niespodziewane sceny serial wydaje się naturalny, super klimat westernowy, ale jednocześnie szary i niespotykany. Bardzo polecam.

Sporeczek

Zachęciłeś mnie do obejrzenia making ofu :) Poszukam zaraz w sieci :)
Ale mam takie pytanko... może coś pominąłem :| mianowicie... serial powstał na podstawie czego? Jedne z ostatnich scen to ujęcie Jacka Londona i sugeruje, że jego historie spisane w zeszyciku wypłynęły w świat i były "kręgosłupem" tego serialu :)
Serial dobry ale prawde mówiąc chciałbym w przyszłości zobaczyć coś takiego w kinie w wersji ok 2godzinnej :)
Pozdrawiam

Wiktak

Serial powstał na podstawie książki która jest na podstawie prawdziwych faktów :) A w kinie wiadomo, fajnie by było takie obejrzeć, ale takie też mi w sumie pasuje.

ocenił(a) serial na 5
Sporeczek

"prawdzie fakty"? trochę "masło - maślane" :)

krzys81

Jak jest masło z dodatkiem margaryny, to i mogą być prawdziwe fakty :)

ocenił(a) serial na 5
ocenił(a) serial na 5
Wiktak

Serial jest na podstawie książki Charlotte Gray o tym samym tytule.

ocenił(a) serial na 7
Sporeczek

Ja z góry wiedziałem, że spodoba mi się klimat :) Nie wiem dlaczego, ale zawsze kręcił mnie temat poszukiwaczy złota w połączeniu z dziką naturą i amerykańskimi krajobrazami. Za łepka oglądało się filmy w takich klimatach, może pozostał sentyment. Nie oczekiwałem po tym serialu, że będzie nie wiadomo jakim dziełem i nim nie jest, ale przyjemnie się ogląda. Również polecam.

krimo7

O :) u mnie to było tak, że przez klimat szarości lekkiej się trochę obawiałem, ale nie było czego :) Też uwielbiam amerykańskie krajobrazy i ten klimat takiego życia. Wczoraj obejrzałem sobie bez reklam odcinek pierwszy wersji normalnej po półtorej godziny, o wiele lepiej niż po niecałą godzinę odcinek, bo więcej się rozumie, a tak to trochę dziwne zdarzenia i dziwnie podzielone. Było lepiej niż za 1 razem, dobry serial :)

ocenił(a) serial na 6
Sporeczek

Zawsze wszystkie filmy co zyskują po bliższym poznaniu są wartościowe :)

A ten serial to faktycznie jest taki bardziej film podzielony na kolejne części, ja uważam że bardzo klimatyczny i dobry aktorsko.

ocenił(a) serial na 5
Sporeczek

Arcydzieło ???

Litości !!!!

speedy179

Nigdzie nie napisałem, że to arcydzieło :(

ocenił(a) serial na 5
Sporeczek

Oj, nieprawda.
Zobacz jaką ocenę wystawiłeś.

speedy179

Ja mam swoją skale ocen i ustawiam tak jak myślę, że powinienem. Porównując do większości tego typu seriali, szczególnie od discovery, to ten serial jest bardzo fajny, więc taka ocena podwyższy średnią i moim zdaniem tak jest uczcciwie. Każdy ocenia tak jak sam chce, w końcu to osobista ocena, każdy ma inną :) Są filmy które mają u mnie 8/10, a są o wiele lepsze od tego, ale to nie jest serial tylko film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones