PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=38927}

Klan

2,8 35 472
oceny
2,8 10 1 35472
2,5 4
oceny krytyków
Klan
powrót do forum serialu Klan

Zwykle komentujemy tu najświeższe odcinki, więc pomyślałem sobie, że założę temat w którym
będziemy wspominać najlepsze sytuacje ze straszych odcinków. Moje propozycje to: Maciek w
wannie i Jerzy z siekierą kontra gangsterzy.
Wpisujcie swoje!

Kubasek

O co chodziło z tym Maćkiem w wannie? Bo tego nie oglądałam.

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

Nie pamiętam dokładnie, ale Maciek w jednym odcinku zamknął się w łazience z piwem "Bartek", i Mariusz musiał otwierać drzwi śrubokrętem. Z tego odcinka pochodzi słynna kwestia "Daj śrubokręt" :)

ocenił(a) serial na 1
Vanessa100

no jak too! http://www.youtube.com/watch?v=dX-xdIKm9X4 :D

ocenił(a) serial na 1
tweety77

MACIEK SZYNKO!

anarchistt89

hahahaha

anarchistt89

Ha ha, nie no nie mogę ;D
Padnę z Tego filmiku + Twojego komentarza ;D

ocenił(a) serial na 4
Kubasek

Trudny wybór.

ocenił(a) serial na 2
andre_

Mam jescze jedną: Romans Elżuni z Tyńcem. Niby na razie nic się nie dzieje, ale w dzisiejszym odcinku przeszli na "Ty", więc coś jest na rzeczy.

Kubasek

Haha, uuuu... wróżę im romans z wielbłądem w tle ;D

Camilla3

Tyniec chyba nie słyszał jeszcze o siekierze Jerzego :D

ocenił(a) serial na 1
Camilla3

haha tak! :D
jakie to było durne... ten wątek z wielbłądem... może naprawdę któryś z "twórców" z "Klanu" miał na przechowaniu wielbłąda, bo dziwię się, że ktoś mógł coś takiego wymyślić ;/

Kubasek

w Klanie samo przejście na 'TY' jest niemal jak akt seksualny ;D

LadyM

Hahaha :D ewentualnie Elżunia może zaatakować Tyńca po prysznicem, jak uczyniła Julia z Michałkiem.

ocenił(a) serial na 2
Camilla3

Jeszcz gdyby Tyniec był nie wiadomo jak przystojny, to rozumiem ale tak? Mogli wybrać jakiegoś"ładniejszego" z twarzy aktora, to przynajmniej wyglądałoby to w miarę wiarygodnie.

ocenił(a) serial na 1
Camilla3

to z tą Julią w ręczniku to było straszne ;((

ocenił(a) serial na 4
tweety77

Koparkowy wcale na wystraszonego nie wyglądał :P

ocenił(a) serial na 1
LadyM

To prawda :D wolę nie wiedzieć co będzie kiedy Deptuła przejdzie na ty z doktorostwem

ocenił(a) serial na 3
twitchy

Kiedyś to było bardziej naturalny, np. dr Lubicz i dr. Koziełło na początku się nie lubili i długo byli na pan, potem dopiero przelamali lody ;)

ocenił(a) serial na 2
Awdar

Czemu się nie lubili?

ocenił(a) serial na 3
Kubasek

Marczyński (Wojciech Wysocki go grał, ten, co uwodził pielęgniarki i był zamieszany w aferę, która spowodowała kłopoty firmy Beaty) był wspólnikiem Pawła i głównym ginekologiem El-Medu. Ale nagle złapał fuchę lekarza u jakiegos arabskiego szejka i wyleciał. Paweł poprosił o zarekomendowanie kogoś na jego miejsce i stąd się wziął Koziełło. Tyle, że:
1) Safandułowaty, flegmatyczny styl Koziełły nie pasował do przebojowego stylu Pawła, w ogóle Lubicz podejrzewał, że Marczyński złośliwie podrzucił mu takie "zgniłe jajeczko".
2) Koziełło chciał zmieniać klinikę na modłę podejrzaną w czasie, gdy pracował w Anglii (stąd zresztą golf i po części w ogóle styl Tadeusza) - inny system prowadzenia rejestracji i dokumentów, chciał też, by parzono mu angielską herbatę itd.
3) Źle zaczeli, bo Koziełło, parkując samochód, oblał Pawła błotem z kałuży, potem Lubicz wchodzi do kliniki, mówi do pielęgniarki "jakiś idiota zabrudził mi palto", patrzy, a tu ten "idiota" zgłasza się do pracy.

Koziełło i Surmaczowa długo, ze dwa lata, funkcjonowali w serialu równolegle w ogóle nie wiedzac o swoim istnieniu, dopiero potem się poznali i zakochali.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

To nie sytuacja z serialu, ale muszę to napisać. Najbardziej śmieszy mnie to, że Daniel Olbrychski zgodził się tam zagrać. Taki dobry aktor, gra w takim serialu? Przecież to nie jego poziom.

Kubasek

Jego wątek jest ekstra :D
Dobre było jak zabrał Grażynkę na ten przeciekawy :P wernisaż. Fajną miała minę jak to oglądała, chyba nic z tego wernisażu nie skumała. Nie ma to jak sztuka nowoczesna :D:D

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

Ciekawe, kiedy Grażynka zacznie do niego mówić "Arku" ;)

ocenił(a) serial na 2
Vanessa100

Ponoć w dzisiejszym odcinku, będzie go przepraszać za to, że jej się muzyka nie podobała.

Kubasek

Taaa, i znając życie zaproponuje mu w ramach przeprosin herbatkę i ciasto od Maciusia ;D

Kubasek

Dokladnie, aż przykro patrzeć że taki aktor skończył w 'Klanie". W którym odcinku Michałek zdradził Zytkę? Ominełam ;(

ocenił(a) serial na 2
LadyM

Nie mam pojęcia, tyle ich było :) Ale chyba odcinek ze zdradą był w zeszłym roku.

Kubasek

Michałek zachowywał się jak niedołęga wtedy, kobieta się rzuca na niego, a on zamiast odepchnąć, to jak kłoda. I nie raczył poinformować, że ma żonę. :o

Camilla3

"Michałek zachowywał się jak niedołęga wtedy, kobieta się rzuca na niego, a on zamiast odepchnąć, to jak kłoda"
Michał nie miał serca jej odmówić :D
Moglibyście docenić jego szlachetność :D

Vanessa100

Haha, wybacz, nie doceniłam go :(

ocenił(a) serial na 10
Vanessa100

Michał bierze prysznic u obcej baby, ta go wręcz molestuje w tej łazience, a on nic. Jaki kulturalny. Czyżby jego motto życiowe to "kobiecie się nie odmawia"?

ocenił(a) serial na 1
LadyM

chwilę potem jak zjawiła się ta Julia (?), która kiedyś chyba pracowała w aptece u Elżuni i zdaje się, że kręciła z Michałem... ale to było dobre 10lat temu, jak nie więcej. teraz przyjechała niby ze stanów gdzie jej mąż zrobił karierę, a ona postanowiła wrócić do Polski (logicznie...), wydzierżawiła Eli aptekę ...i nie tylko ;/
wlazła Michałowi pod prysznic, nie chciałabyś tego widzieć (przeklęta grawitacja ;/), a ten oczywiście nie mógł się jej oprzeć... to jakoś przed świętami było bo jako alibi wymyślił, że szukał prezentów...

ocenił(a) serial na 1
Awdar

ojejku, a wydaje się jakby był tam od początku ;/
faktycznie, było coś. ten zły doktor chciał namieszać coś u Pawła i jeszcze u Beaty (oczywiście jak pojawia się jakiś ZŁY CZŁOWIEK w serialu, to zaraz daje się we znaki całemu Klanowi po kolei...) i chyba był też mężem wyglądającej jak piesek Droopy przyjaciółki Krystyny? przychodziła ponarzekać na niego ;p

a Pani Surmaczowa? Nie była w "Klanie" od zawsze??

ocenił(a) serial na 3
tweety77

Prawie od zawsze, od połowy pierwszego sezonu. Jej córka robiła maturę razem z Agnieszką. Ale żoną Koziełły jest gdzieś tak od ósmego, wcześniej miała jeszcze młodego chłopaka-utrzymanka. Pana Surmacza nigdy nie widzieliśmy na ekranie, nie znamy też panieńskiego nazwiska Surmaczowej.

Zły doktor był gdzieś tak od czwartego, Kozziełło od szóstego. Marczyńskiego to Paweł prosił o zainwestowanie w El-Med (Andrzej wrócił z kontraktu w Arabii i miał wolną forsę, potem znów wyjechał, ale to El-Med miał problemy finansowe i to nie Marczyński początkowo prosił, by mógł się zaangażować, tylko jego prosili).

Generalnie cały wątek z El-Medem pierwotnie to była taka promocja przedsiębiorczości, biznesu, "bierzcie swoje sprawy w swoje ręce" wśród Polaków. Był rok 1997 r., w sumie jeszcze niedługo po przełomie, i to było chwytliwe. I nawet fajne.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

A ta córka, to była chociaż raz na ekranie? Bo jakoś jej nie pamiętam?

Kubasek

córka Surmaczowej? Była, była. Z tego co pamiętam to Agusia za nią nie przepadała, związała sę bodajże z jakimś obcokrajowcem i wyjechala, pewna nie jestem, bo to było bardzo dawno temu.

ocenił(a) serial na 3
LadyM

Proponuję konuynułować wątek o tu:

http://www.filmweb.pl/serial/Klan-1997-38927/discussion/Klan+sprzed+lat+wielu+-+ wspominki+%29,2111198 ;)

LadyM

chyba iwona miała na imię

ocenił(a) serial na 10
Awdar

Chyba po maturze Iwonki, Surmaczowa chciała zrobić sobie operację w El-Medzie u Pawła
(nos albo piersi? żeby być atrakcyja dla tego chłopaka-utrzymanka, o którym wspomniał Awdar).

Pierwotnie właścicielką El-Medu była Monika "Moooni" Ross wraz z mężem, który zginął tragicznie zaraz po ślubie (uderzył głową o wannę chyba)
i po tym wypadku Moni odsprzedała część udziałów Pawłowi, który rządził tam.
Po paru latach Moni przypiliło i drugą część udziałów sprzedała Marczyńskiemu.

ocenił(a) serial na 3
romano665

Dla Marczyńskiego wyemitowano nowe udziały wtedy. Moni istotnie odziedziczyła udziały większościowe po mężu, pierwotnie to on je miał. Pomysł był chyba taki, że ona będzie podejrzana o zabicie go, ale szybko zrezygnowano z tego wątku.

ocenił(a) serial na 2
Awdar

A wracając do tematu. Śmieszy mnie to, że w "Klanie", każdy czarny charakter, zawsze w końcu przechodzi na "Jasną stronę Mocy" :) Albo to, że jeśli ktoś z rodzinki ma kłopoty psychicne, to udaje się do jedynego psychologa w Polsce Rafalskiego, to samo dotyczy Wuja Stefana.

Kubasek

Dokładnie, tak samo jak Monika wielce pomaga Halszce, zapominając o tym, że przyczyniła się do śmierci jej brata. Jakoś poszło to w zapomnienie, tylko najważniejsze są teraz kulinarne poczynania Halszki....

ocenił(a) serial na 2
Camilla3

Pomoga jej, bo się umówiły, że Halszka obciąży swojego męża/chłopaka.

ocenił(a) serial na 2
Kubasek

A, i jeszcze śmieszy mnie to, że jeśli któryś z bohaterów jest w kawiarni, na to zawsze musi tam być, ktoś z jego znajomych. Zupełne tak, jakby była tylko jedna kawiarnia w Warszawie :)

Kubasek

No dobrze, obciąży, ale przecież była współwinną, więc dziwne to przebaczenie. Na miejscu Moniki bym ich obu wkopała, a na pewno w żadne umowy nie wchodziła.

ocenił(a) serial na 2
Camilla3

Ale Monika chyba nie wie, że Halszka też była w tym szpitalu.

użytkownik usunięty
Camilla3

Zdecydowanie 3 sceny w Klanie warte byly ogladania:
1.Gangsterzy na Sadybie + Jerzy z siekiera
2.Wjazd i ucieczka Ryska z burdelu
3.Impreza u Oli :)

ocenił(a) serial na 2

Chodzi ci o "Kolędników"? :)

użytkownik usunięty
Kubasek

No tak :)
"Cisza ma byc, to nie dyskoteka!"

ocenił(a) serial na 1
romano665

a nie wjechał w kartony?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones