PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98661}

Berserk

Kenpū Denki Berserk
8,2 6 411
ocen
8,2 10 1 6411
Kenpū Denki Berserk
powrót do forum serialu Kenpū Denki Berserk

Niesamowite anime...

ocenił(a) serial na 10

Niesamowite anime ze świetnie rozbudowanymi postaciami i scenariuszem oraz zakończeniem która wgniata w fotel. Praktycznie bez wad może po za ścieżką dźwiękową która jest dobra ale przydałby się trochę więcej utworów. No i dlaczego jest takie krótkie będę zmuszony wziąć się za mangę, jednak sądzę że nie jest to powód do narzekania ponieważ chcę poznać ciąg dalszy tej historii.

Jeżeli ktoś rozważa obejrzeć to anime to bardzo gorąco polecam!!! Niech nikogo nie odstrasza data produkcji tego dzieła.

10/10

ocenił(a) serial na 9
kryszew15

Dokładnie takie same odczucia. Po anime, którego końcówka nie pozwalała mi zasnąć, wziąłem się za mangę i masakra, jest genialna, polecam!

ocenił(a) serial na 10
Strider_

a czym sa spowodowane takie odstepy miedzy chapterami mangi? bo jestem właśnie na 22 odcinku anime pozniejmam zamiar zabrac sie za filmy a pozniej za mange ale nie wiem gdzie najlepiej ja czytac

ocenił(a) serial na 9
Belsnizkel

Anime bazuje na pierwszych 12 tomach mangi. Nie mam pojęcia czemu nie zekranizowano kolejnych części. Uwierz mi, jeśli nie znasz dalszej historii to po zakończeniu anime sięgniesz po mangę:)

ocenił(a) serial na 10
Strider_

a gdzie ja najlepiej po pl czytac?

ocenił(a) serial na 10
Belsnizkel

Ten serial jest niesamowity, skonczylem ogladac i nadal nie moge przestac o nim myslec ,poprostu zostalem w tym swiecie razem z nimi :) od razu zabralem sie za mange, co za klimat! Tu stronka na ktorej czytam http://centrum-mangi.pl/Berserk/

BRAVEACHILLES

a ja szukam walki Gutsa z Grunbeldem i walki z Mozgusem, które to rozdziały? :/

ocenił(a) serial na 10
jedrol8

Niestety ci nie pomoge poniewaz az tak daleko jeszcze nie jestem w mandze ,dopiero pare czesci przeczytalem .

ocenił(a) serial na 10
Belsnizkel

Tutaj czytam mangę http://www.manga-lib.pl/index.php/manga/info/berserk Anime kończy się na 102 rozdziale.
Swoją drogą fajnie że tyle osób docenia to wybitne anime i ile ludzi dzięki temu zaczyna czytać mangę.

ocenił(a) serial na 10
kryszew15

Najlepszy w tym anime to chyba właśnie ten mroczny klimat i pokazywanie prawdziwej natury ludzkiej. Znasz może jakieś podobne?

ocenił(a) serial na 10
Belsnizkel

Do tej pory obejrzałem niewiele tytułów z anime(mam zamiar obejrzeć znacznie więcej). Wymienię tę które widziałem i które są podobne do Berserka według różnych forów.
Claymore -dużo ludzi mówi że podobne do berserka
Death Note - mroczny klimat w czasach współczesnych ale zupełnie inna tematyka niż w berserku
Afrosamurai
Elfen Lied
Hellsing - nie specjalnie mi podszedł
Battle Angel Alita inaczej Gunnm - bardzo krótkie anime z akcją dziejącą się przyszłości
Seirei no Moribito
Gungrave
Trigun
Samurai champloo
Scrapped Princess
Basilisk
Rurouni Kenshin
To by było na tyle. Jak ktoś zna jeszcze jakieś podobne tytuły niech napisze.

ocenił(a) serial na 6
kryszew15

gdzie można to obejrzeć? nigdzie tego serialu nie ma z napisami pl '/

ocenił(a) serial na 10
J_Herer

http://dbpolska.net/downloads/odcinki/berserk - tutaj masz ale trzeba zalozyc darmowe konto
http://animeon.pl/anime/berserk,532/ - tutaj mozna ogladac od razu
milego ogladania

ocenił(a) serial na 6
kryszew15

dzieki sliczne wlasnie koncze durare wiec bd miał co oglądać w wolny weekend ;D

ocenił(a) serial na 10
J_Herer

i jak ci idzie oglądanie???

ocenił(a) serial na 7
kryszew15

A ja nie rozumiem fenomenu Berserka. Końcówka była bardzo dobra, przyznaję, ale najpierw trzeba było przebrnąć przez blisko 20 docinków zwykłej bezmózgiej sieczki. Nie było błędów? Nie zgodzę się:

Przy zdobywaniu któregoś zamku tekst "My do dowódcy wpuść nas szybko!" "Jasne wchodźcie"... Bez komentarza...
Poza tym szczegóły, które jednak kłują oczy skrajną niedbałością, np przy sztucznym oddychaniu należy zatkać nos osobie reanimowanej bo inaczej ma to średni sens... Taka scena wygląda arcy komicznie. Albo w ostatnich odcinkach nieźle wytresowane konie, w koło świat ocieka krwią, z cienia wyłaniają się przerażające monstra,a te stoją posłusznie nie panikując xD Ktoś powie, że się czepiam, ale tych szczegółów jest całkiem sporo. Przez większość serii fabuła też była trywialna. Pałacowe intrygi w stylu powiem mu żeby go zabił i nikt nie odkryje, że to ja wymyśliłem. Po tak eksponowanym tytule oczekiwałem czegoś znacznie lepszego.

Z psychologicznego punktu widzenia jest nieco lepiej, chociaż na tym polu też można by wiele poprawić. NGE zdecydowanie lepiej podołał zadaniu. Tak naprawdę dobra była jedynie ostatnia scena, naprawdę dało się poczuć wszystkie emocje zabarwione złem, tutaj Berserk dostaje punkty. Podobnie za klimat, którym osnuta jest cała seria, ten mrok, który gdzieś się tam czai przez cały czas, żeby wyjść. Na pochwałę zasługuję również animacja walki bronią białą. Twórcy odpuścili kreskę i postawili na animację, uważam, że to świetny wybór. Niejedna późniejsza produkcja może się schować. Nie mniej z zalet to wszystko jak dla mnie. Muzyka była przeciętna, openingi i endingi przewijałem.Wg mnie sprawiedliwe 7/10.

ocenił(a) serial na 10
savolta

to tylko malutki wycinek mangi. Poskracane na kolanie by upchnąć jak najwięcej treści więc animacja i tak jest rewelacyjna i z tego powodu fabuła kuleje dla osób które nie czytały. Zobacz jak szczegółowo jest wszystko rozrysowane w mandze. Polecam :)

ocenił(a) serial na 6
kryszew15

Emm. Jak ci się mogło podobać zakonczenie, skoro żadnego zakonczenia nie było i po prostu ucieli serial w polowie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones