PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=98661}

Berserk

Kenpū Denki Berserk
8,2 6 411
ocen
8,2 10 1 6411
Kenpū Denki Berserk
powrót do forum serialu Kenpū Denki Berserk

To jest chyba najbardziej mroczne fantasy jakie widziałem. Przypomina nieco Grę o Tron. Czy w tym świecie istnieje w ogóle coś takiego jak dobro ?
Zna ktoś trochę historię tego serialu ? Dlaczego nie zrobiono kolejnego sezonu ?
Słaba oglądalność ? Zbytnia drastyczność ? Mogli by raczej zrobić coś w rodzaju remake jak Dron Ball Kai a wybrali filmy. Kto podejmuje takie decyzje ?

Eserowiec

dalsze losy można znalesc w mandze Berserk, która latwo mozna w necie znalesc, polecam

Iboy

Czytałem. I z tego wynika że prawdopodobnie nigdy nie planowali kolejnego sezonu. Powycinali parę ważnych postaci. I czas wydawania mangi był tak długi że dano sobie z tym siana.

Eserowiec

wydaje mi sie ze poprostu serial nie zdobyl zbyt duzej liczby widzów wtedy, gdy go wydawano, ogolnie jest on kierowany do starszej publicznosci dlatego cyferki poprostu im sie nie zgadzały, miejmy nadzieje że będą kolejne kinówki :p

Eserowiec

Z tego co sie orientuje, to kilka miesiecy temu wznowiono wydawanie mangi po bardzo dlugiej przerwie( nie dziwi mnie ona, poniwaz obcowanie na codzien z tak mroczna historia moze prowadzic do powaznych problemow, przykladowo depresja itp.). Tworca porzucil Berserka na kilka lat i w tym czasie zajal sie innymi projektami.

Co do Anime, to tu cytat ", kiedy powstał serial, autor zdążył napisać dopiero 13 tomów, które posłużyły za fabułę mangi, a 14 dopiero był w trakcie, ponadto nowy tom otwierał nowy rozdział, zupełnie nie związany z Zaćmieniem (zła królowa elfów). Dlatego lepiej było zakończyć anime na Zaćmieniu, niż zostawić rozgrzebany motyw złych elfów."
W 2014 miales juz dostepne 3 filmy Berserk, ktore popychaly fabule nieco dalej, obecnie jest ona kontynuowana tylko w formie mangi, ale tworcy filmowej trylogii, pytani przez fanow odpowiezieli, ze projekt zyje i ma sie bardzo dobrze, a sami tylko czekaja na dogodny moment by Guts powrocil na ekran, prawdopodobnie w formie serialu.

Griffith, Caska i Guts zyja, to znaczy, ze nie wycieli zadnych istotnych postaci.

ocenił(a) serial na 8
MrXander

Jak to nie wycięli żadnych istotnych postaci? Wątek Donovana jest bardzo istotny dla rozwoju postaci Gutsa, Skull Knight to jedna z głównych postaci w serii ważna tak jak Nosferatu Zodd, Rickert czy Puck która jest praktycznie kultowa i jest jednym ze znaków rozpoznawczych Berserka, a Silat robi się ważniejszy później (a w Golden Age ma świetną walkę z Gutsem). Jedyna nieistotna postać którą wycieli (pomijając te wycięte z Black Swordsman Arcu którego ostro zmodyfikowana część jest w 1 odcinku) to apostoł Wyald, reszta to dość ważne postacie, które sporo dodają do fabuły. Dodatkowo ocenzurowanie postaci Króla Midland bardzo zmieniło tę postać ze skrajnie negatywnej w nawet pozytywną. Anime z 97 to nadal naprawdę bardzo dobra adaptacja oddająca wszystko co najlepsze w mandze, ale zdecydowanie nie perfekcyjna i ucinająca trochę istotnych rzeczy z oryginału.

ocenił(a) serial na 9
Eserowiec

Nie porównuj proszę Berserka do tego popowego gówna.

ocenił(a) serial na 9
melson903

popieram

melson903

Bo co?

ocenił(a) serial na 9
Eserowiec

Pamiętam jak na studiach obejrzałem ... strasznie dołujący. Aż sesję całą oblałem :(

użytkownik usunięty
SandorClegane

A mnie znajoma pozyczyla w liceum na plytach (miala wszystkie odcinki) a ja naiwna myslalam sobie ze to bedzie jakies Anime w stylu romans rozgrywajacy sie w srednioweczu, haha - a dostalam potwory, krew, seks i gwalty (klimat byl tak depresyjny jak dla mnie, ze poddalam sie po 2 odcinkach) :)

ocenił(a) serial na 9
Eserowiec

No wiesz realia średniowiecza czyli innymi słowy bród smród i ubóstwo wieczna bieda i zerowy szacunek dla ludzkiego życia no chyba że się było szlachcicem czy inną wysoko postawioną szychą z bogatej krwi.

Sasza9658

realia średniowiecza i zniewieściały chuderlak, wyglądający jak panienka, który leje każdego i paruje ciosy postaci cięższych o jakieś 100 kilo od niego... okej :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones