PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=750328}

Kaznodzieja

Preacher
7,3 12 009
ocen
7,3 10 1 12009
Kaznodzieja
powrót do forum serialu Kaznodzieja

No i dotrwaliśmy do końca drugiego sezonu.. Szkoda.

Moim zdaniem był on ciekawszy od pierwszego, chociaż nie obyło się bez kilku "powtórek",
jak chociażby zbędne dialogi i nudne postacie.

Od teraz wakacje będą kojarzyły mi się zawsze z Preacher'em, bo tak jak co niedziele
(w sumie to poniedziałek) wyczekiwałem na kolejny odcinek. Tak w tym roku był to wtorek.
Jakaś pustka pozostanie, zwłaszcza że nic ciekawego nie widać na horyzoncie.

Wiadomo - raz było lepiej, raz gorzej. Jednak widać poprawę od tego co dostaliśmy poprzednio a jak jest teraz.
Liczę, że następny sezon będzie jeszcze lepszy, zwłaszcza że wybierzemy się do... Angelville?

Odnośnie przypuszczeń po zakończeniu, to mam następujące:

- Jesse stracił "moc" i ma ją Herr Starr
// Albo przynajmniej tak to zrozumiałem, kiedy pokazał mu fiolkę.

- Tulip nie żyje
// Chociaż przypuszczam, że będzie nawiązanie do komiksu, gdzie Bóg przywróci ją do życia, albo Cass się przełamie i ją "wskrzesi".

- Deniss trochę się "rozerwał"
// Ciekawe jak Cass wytłumaczy to reszcie, bo w sumie to "mu się odwidziało" to tak średnio

- Hitler na wolności
// Robili go na "good guy'a" a wyszło jak chyba każdy się spodziewał, może akurat będzie ciekawy wątek

- Nowa lokacja?
// Zakończenie sugeruje, że wreszcie zmieni się sceneria. Pytanie na jak długo, bo cały sezon u babki to trochę lipa.

- Jodie i TC
// Coraz więcej ich w wspomnieniach Jessego, więc istnieje szansa ze pojawia się w nowym sezonie

- Cass dostał swoje okulary, których nie używał w ogóle przez cały sezon.
// Moim zdaniem i tak lipa z tym, że musi unikać słońca bo było wiele scen gdzie normalnie powinien się spalić.

- Judżin uciekł z piekła
// Ciekawe jak będą chcieli potoczyć jego wątek, w sumie musiał wydostać się sam. Więc może jakiś motyw zemsty, ale w sumie po co?


Sporo niewiadomych, ale w sumie dobrze. Bo kolejny sezon (a na 99% powstanie) zapowiada się o wiele lepiej od tego.

Mam nadzieje, że będą nawiązania do komiksu, bo na dokładne odwzorowanie niema już raczej szans. Nawet lepiej, bo przynajmniej fabuła nie jest taka oczywista, no i mają pole do popisu.

Czas pokaże co wymyślą, jednak co by się nie działo - byle do kolejnych wakacji.

ocenił(a) serial na 7
Shodan155

Zgadzam się, sezon lepszy niż poprzedni. Więcej reżyserów, co wprowadziło większą różnorodność. Jedyna rzecz do której mógłby się przyczepić to nadmiar scen w mieszkaniu. Strasznie to spowalniało akcję, wiadomo, że trzeba to jakoś było rozciągnąć na 13 odcinków ale czasami gadali dla gadania. Finał dobry, zwłaszcza końcówka. Jeżeli w następnym (o ile powstanie) uruchomią babcię to będę udobruchany. No i dodam jeszcze, że AMC nie potwierdziło ani nie zaprzeczyło, że powstanie trzeci sezon. Oglądalność nie była jakoś tam porywająca, nie wiem, ale pomimo krytyki chciałbym, żeby go zrobili.

Shodan155

Zgadzam się - lepiej się to oglądało niż s1 aczkolwiek przy 4 odcinku JESZCZE myślałem, że zrobili w drugim sezonie z tego wszystkiego serial 'drogi'. Jak widać skończyło się na tym, że jak pojawili się w Orleanie to zostali tam do końca s2... Prawdopodobnie akcja s3 będzie w dużej mierze umiejscowiona w Angelville ale chciałbym się mylić.

Odniosę się jeszcze do poruszonych kwestii:
"- Jesse stracił "moc" i ma ją Herr Starr
// Albo przynajmniej tak to zrozumiałem, kiedy pokazał mu fiolkę."
Starr powiedział, że ma ten 1% duszy Jessiego - prawdopodobnie oznacza to, że powiedziawszy tej babce z piekła (gdy zabierała Świętego od morderców) ta powiedziała Starrowi i wydobyli ten ułamek duszy od kowboja (aby właśnie Starr mógł Jessiego szantażować na jakąś ewentualność - chociaż to dziwne skoro wie, że Jesse mu może 'słowem' ją zabrać, po prostu). Istnieje też możliwość, że pokazał Jessiemu bo zauważył w szkole, że 'słowo' nie zadziałało u Jessiego.

Nie sądzę, że ktokolwiek będzie tym zainteresowany, co z Denisem. Możliwe jednak, że sam Cassidy będzie miał wyrzuty sumienia i sam się wygada.

Hitler na wolności to może być coś. Totalnie zrobili widza w jajo, że jest dobry (ew. nie zrobili a on.. ale po co by uciekał?). Mimo wszystko scena mistrzowska, jak ten nieporadny HItler nieporadnie ucieka :D

W rzeczy samej - byłaby lipa.

Odnośnie cliffhangera sezonu: perfidnie dali do zrozumienia, że aktor od Boga jeszcze nie wybrany xD

ocenił(a) serial na 7
matiiii

Zrozumiałam tę fiolkę w ręku Starra tak, jak Ty ;)
Wątku Hitlera jestem ciekawa również :D

matiiii

" zauważył w szkole, że 'słowo' nie zadziałało u Jessiego."
Też się nad tym zastanawiałem, i znalazłem rozwiązanie. Jessie powiedział "rzuć broń", tylko że oprych nie miał broni, a atrapę. Dlatego to nie zadziałało - nie miał czego rzucić.

Shodan155

Mam nadzieje, że Adolf zemści się na swojej syjonistycznej rodzince, czyli na Rotszyldach, choć wątpię by twórcy byli aż tak ambitni, ale pomarzyć można

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones