Homeland
powrót do forum 1 sezonu

Sezon 1 - opinia

ocenił(a) serial na 7

Amerykańscy żołnierze po ataku na kryjówkę terrorystów odnajdują jednego ze swoich, sierżant Brody w niewoli spędził 8 lat. Wszyscy w kraju traktują go jak bohatera tylko 1 agentka widzi w nim potencjalnego arcyłotra który zbratał się z terrorysta nr 1 i planuje zamach w USA. Pierwsze 6 odcinków to typowa zabawa w kotka i myszkę miedzy agentką Carrie a tajemniczym bohaterem wojennym Brodym. W połowie sezonu spotyka nas nieoczekiwany zwrot akcji, przez co poziom serialu się podnosi, wtedy też mamy trochę więcej napięcia. I w sumie ten zwyżkujący poziom utrzymuje się do końca.

Jest to historia grubymi nićmi szyta, trzeba czasem mocno przymknąć oko na bzdurki jakie serwują nam twórcy(szkoda że często przesadzają).
Nie za bardzo kupuje motywacje „miłości do wroga” ponieważ był miły… Był miły dla dwóch żołnierzy, którzy poświęcają dla Abu Nazira wszystko, brzmi to trochę groteskowo mam nadzieje, że twórcy wyjaśnią to lepiej np. praniem mózgu czy czymś. Najbardziej drażniące są wątki rodzinne, twórcy chcą nakreślić trudne relacje naszych bohaterów np. Brodiego po powrocie ale irytująca postać żony głównego bohatera, jakiś brak chemii między aktorami/postaciami psuje to wszystko. Wydaje mi się że ta historia była by lepsza gdyby Brody był samotny. ( ta rodzina która ma ciągnie ten serial w dół)

To co jest najlepsze w tym serialu a wiec zabawa w agentów , łączenie faktów, intryga, przesłuchania jest skracane, psute bardzo średnim przedstawieniem relacji rodzinnych, miłosnych bohaterów na tym tle najlepiej wypada Saul ( powierzchownie, w sam raz). W ogóle Saul to wg mnie najlepsza postać w całym serialu , taki wszechagent, mentor naszej głównej bohaterki Carrie, która z początku mnie trochę drażniła, ale z końcowymi odcinkami ją polubiłem. Jak tu nie polubić tak pokręconej postaci.

Jak dla mnie trochę za dużo w tym serialu bzdur (np. zachowania agentów, szefostwa) . Drugi sezon raczej nie rokuje dobrze. Showtime lubi rozwlekać swoje seriale jeśli cieszą się powodzeniem a nie wiem czy i jak sensownie można ciągnąc historie Brodiego ( zostanie Politykiem, Prezydentem ?!), a można było ją wystrzałowo zakończyć w 1 sezonie, to było by coś. Spodziewałem się lepszej produkcji.
7 - /10

Cziken

Czytając pierwszy twój akapit przypomniałam sobie że w ZSRR wracających z niewoli niemieckiej żołnierzy armii czerwonej traktowano jak potencjalnych wrogów i zsyłano do Gułagów..ale wracając do twojej wypowiedzi wydaje mi się, ze dosyć dobrze zostało w serialu wyjaśnione czemu Abu Nazirowi udało się przekonać Brodiego do swoich racji..po 4 czy 5 latach nieustannych tortur to on jako jedyny okazał żołnierzowi dobroć i litość...zgodzę się że nie zostało do tej pory wyjaśnione czemu Walker postąpił tak jak postąpił...Dodam jeszcze, ze jeśli uważasz że drugi sezon źle rokuje to chyba oglądamy dwa rożne seriale...

ocenił(a) serial na 7
joannacwi

Po prostu nie wierze ze okazanie dobroci litości może spowodować w wyszkolonym do zabijania Marine, zwrot o 180 stopni, ten człowiek miał rodzinie, i w imię czego on chce to wszystko poświecić? Bo zginał Issa chłopiec z którym się zaprzyjaźnił ?? Bo Abu Nazzir obmywał mu twarz ?? ( te relacje sa zbyt słabo nakreślone w 1 sezonie żebym w to uwierzył)

A po drugie zbytnie zaufanie do Brodiego przez wszystkich jest naciągane, jeśli miałby mieć szanse na karierę polityczna to nie w tak szybkim czasie, CIA czy inne służby tez nie straciłyby nim tak szybko zainteresowania tym bardziej ze jeden z nich przeszedł na stronę wroga. Jesli CIA wierzyła by wszytskim na słowo to pewnie w USA bylo by więcej 9.11.

Cziken

Nikt z nas nie wiem jak by się zaachował w tak ekstremalnej sytuacji...wydaje mi się, że oglądając serial czy film sensacyjny nie powinniśmy za bardzo szukać logiki czy realistycznych sytuacji, bo od tego to są chyba tylko filmy historyczne bądź dokumentalne.

ocenił(a) serial na 7
joannacwi

"The Wire" polecam, tam wszystko jest logiczne, wszystko ma swoja przyczynę i skutek, fabuła idealnie się zazębia. A praca policjantów przy tej przedstawionej w CIA to niebo a ziemia:) a nie jest to serial dokumentalny:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones