PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=542743}

Haven

7,2 5 835
ocen
7,2 10 1 5835
Haven
powrót do forum serialu Haven

Ufff !

ocenił(a) serial na 7

nareszcie koniec . przyznaje ze 2 cz. 5 serii byla cieniutka . Kazdy chyba wiedzial ze Audrey bedzie musiala odejsc , tylko czemu to pozegnanie z Nathanem bylo takie mdłe ? .Tak samo bylem pewien podczas ogladania ost odcinka ze na koncu znowu wróci . Jako Paige ?w dodatku z dzieckiem ?Jamesem? Dave mnie tak irytowal w tej 5 serii ze chetnie sam dalbym mu po gębie . Scenarzysci bardzo obnizyli loty ,obejrzalem tylko przez to iz do konca 3 sezony bylo naprawde super .Potem ....tylko gorzej . Postac Duka opetanego prze demona byla załosna . Niewiem jak zakonczylo sie to u Kinga ale to zakonczenie bylo kiepsciutkie .Szkoda bo czuje rozczarowanie , niedosyt .

Ocena 7 , czemu ?gdyz 1-sze 3 sezony byly naprawde bardzo ciekawe .

ocenił(a) serial na 9
bananowiec51

początkowe sezony były naprawdę dobre,były mroczne i tajemnicze potem reżyserowi skończyły się pomysły i było coraz gorzej.Sezon 4 był śmiechu warty liczyłam że ostatni będzie lepszy.Mara miała coś w sobie ale tego nie wykorzystali.Finał bardzo słaby ,każda postać sobie popłakała i koniec.Serial miał potencjał na wiele sezonów ale go zepsuli,szkoda.

ocenił(a) serial na 7
basiula9

a czytalas moze Colorado Kid gdyz chcialbym sie dowiedziec jak zakonczylo sie to w ksiazce ?

bananowiec51

Książka, poza punktem wyjścia (senne miasteczko w stanie Maine i dwóch podstarzałych właścicieli miejscowej gazety), nie ma nic wspólnego z serialem. To bardziej eksperyment formalny, w którym King opowiada historię, której nie da się opowiedzieć, w dodatku nie bez racji. Choć to jedna z najlepszych rzeczy, jakie napisał, moim zdaniem ocierając się wręcz o geniusz, nie zaczynałbym znajomości z jego twórczością od tej pozycji. Można się zrazić. Inną sprawą są wątki z innych jego książek, które pojawiały się w pierwszych sezonach serialu.

ocenił(a) serial na 7
hr_wojciech

dzieki , przyznaje ze mam zamiar zaczac czytac Kinga , mam w domu Misery .

pozdro

bananowiec51

Dobre. Od siebie mogę polecić również "Pokochała Toma Gordona". Jak to jest napisane!

ocenił(a) serial na 8
hr_wojciech

A moim zdaniem King to bardzo przeciętny pisarz i nie rozumiem tego szumu wokół niego. Mnie podobała się jedna jego powieść - Smętarz dla zwierzaków. Reszta jest po prostu kiepska. Colorado Kid to opowiadanie (moim zdaniem), które jest kiepskie, pokazuje zagadkę bez rozwiązania i tyle. Takie coś każdy może napisać w jeden dzień, a nikt tego nie robi, bo to jest bez sensu. Wymyślić trupa leżącego na plaży i przez kilkanaście stron snuć niczym nie poparte domysły, i w końcu zakończyć tak, że nadal nikt nic nie wie. Koniec opowiadania :) A scenarzyści serialu wykazali się geniuszem, że z takiego opowiadania potrafili zrobić pięć sezonów serialu. Chociaż fakt, że od 4 sezonu wszystko leciało w dół, żeby w końcu wbić się w dno. Natomiast jeśli chodzi o pisarzy sf-horrorów, to o wiele bardziej polecam Deana Koontza. Na jego podstawie też powstało sporo filmów, chociaż mało kto o tym wie :) Ale w przypadku Koontza WSZYSTKIE filmy są o wiele gorsze od książek. U Kinga moim zdaniem odwrotnie.

AJGOR_2

Problem z Kingiem jest taki, że większość jego książek jest przeciętna, ale w liczbie kilkuset (!) powieści i opowiadań zdarzają się perełki, najczęściej zresztą niewiele mające wspólnego z horrorem (np. "Ciało", "Ostatni szczebel w drabinie" czy "Procesor tekstu"; "Zdolny uczeń" znalazł się nawet na liście lektur szkolnych w Stanach), a ich siła leży raczej w warstwie emocjonalnej i obyczajowej niż w elementach grozy. King to przede wszystkim świetny gawędziarz i uczciwy rzemieślnik, co nie zmienia faktu, że trudno jest mi wyobrazić sobie urlop bez jakiejś jego książki (ostatnio była to "Ręka mistrza" - moim zdaniem jedna z lepszych). To literatura, którą ma sprawiać przyjemność i z tego zadania King zazwyczaj wywiązuje się po mistrzowsku, choć rozwiązania często rozczarowują.

ocenił(a) serial na 8
hr_wojciech

najciekawsze jest to, że (o czym tez pewnie nie wszyscy wiedzą), King sam pisze scenariusze do filmów na podstawie własnych powieści, i scenariusze pisze moim zdaniem o wiele lepiej, niż same książki :) Ba.. Często nawet sam gra jakieś epizodyczne role w tych filmach :)

ocenił(a) serial na 7
AJGOR_2

czytalem szepty ,zle miejsce oraz rewelacyjne opowiadanie o niemcu ingerujacym w zycie sparalizowanej dziewczyny , z ktora na koncu sie zreszta zeni . tytulu nie pamietam ale bylo super . Acha czytalem tez sciane strachu .

ocenił(a) serial na 3
bananowiec51

Sezony 1-3 ok, takie słabe 5/10. Sezon 4 to równia pochyła, coraz gorzej. Sezon 5 to dno i metry mułu, kompletne nieporozumienie. Głupota goni głupotę, scenarzyści popłynęli. Ja wiem, że to serial SF, ale nawet SF powinno rządzić się jakąś logiką. Całość - 3/10.
Pzdr.

ocenił(a) serial na 7
ryto

Pozdrawiam również

bananowiec51

Spoiler (z ang. spoil – psuć, niszczyć) – niepożądana informacja o szczegółach zakończenia utworu literackiego, teatralnego, telewizyjnego lub filmowego.

ocenił(a) serial na 4
bananowiec51

Dzięki za spojler :/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones