PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34050}

Gwiezdne wrota

Stargate SG-1
7,7 27 067
ocen
7,7 10 1 27067
Gwiezdne wrota
powrót do forum serialu Gwiezdne wrota

Ten serial to absolutny majstersztyk, jedno z najlepszych dzieł science-fiction w historii ludzkości. Pierwszy raz oglądałem go jakieś dwanaście lat temu i już wtedy zrobił ogromne wrażenie. Ostatnio ponownie obejrzałem od początku do końca - i to jest sto razy lepsze niż zapamiętałem - zapewne dlatego, że dziecko nie wyłapie wszystkich smaczków. Serial jest jednocześnie lekki, zabawny i wprost niesamowicie pomysłowy - większość one-shotów z powodzeniem mogłaby robić za oddzielne dzieło i gdyby te pomysły jako pierwszy wykorzystał któryś z lepszych pisarzy to byłyby światową klasyką. Czytuję całkiem sporo sf, ale pomysłowość w tym serialu jest wprost wybitna. Pomysły świeże, oryginalne i świetnie poprowadzone.

Jedno z nielicznych dzieł kultury, którym się autentycznie "jaram", co z resztą chyba widać. Można pisać o tym dużo, ale napiszę tylko, że zazdroszczę tym, którzy go jeszcze nie oglądali - bo jego oglądanie mają dopiero przed sobą.

karras

ale mam hype po twojej wypowiedzi

karras

Oj, nie wiem jak komuś kto nie zna stargate podszedł by 1 sezon w dzisiejszych czasach. Raczej by to nie przeszło.

U mnie mimo sentymentu z jakiegoś powodu jednak Universe zajął 1 miejsce.

ocenił(a) serial na 10
Zetnakatel

Spokojnie podchodzi, oglądałem z kimś kto nie oglądał wcześniej i też był zachwycony.

ocenił(a) serial na 10
karras

wiecie gdzie można obejrzeć teraz serial online ?

ocenił(a) serial na 1
karras

Uważam że ignorujesz istotne kwestie tego serialu:
- Amerykanie jako przedstawiciele Ziemi
- Amerykanie są najważniejsi
- Amerykanie są najlepsi
- Amerykanie mogą wszystko
- Amerykanie ratują nie jedną Galaktykę
- Hipokryzja goni hipokryzję
Majstersztyk? - oglądałem kilka razy ten serial jak i pozostałe, ale za każdym razem odrzuca mnie ta cała "amerykańskość". Najbardziej irytujący jest Jack O'Neill i to przez 90% serialu. Najlepsze postacie Daniel Jackson, Jonas Quinn, Bra'tac. Jacob Carter, Ba'al. Najbardziej znienawidzona postać na równi z O'Neill to Samantha "Sam" Carter, a nawet bardziej. Już nawet odcinki z Rosjanami na tle całego serialu to jak powiew świeżości. Cały ten serial ma brzmienie jak propaganda Amerykanów. Nie chciałbym aby kiedykolwiek USA było przedstawicielem Ziemi - to byłaby tragedia.

ocenił(a) serial na 2
karras

doskonały dla debili, to g.... pod każdym względem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones