Genialna przyjaciółka (2018)
Genialna przyjaciółka: Sezon 1 Genialna przyjaciółka sezon 1, odcinek 5

Le scarpe

56m
7,8 112
ocen
7,8 10 1 112
Genialna przyjaciółka
powrót do forum s1e5

Dlaczego ojciec tak bardzo się wkurzył o te buty? Najpierw udawał, że są ok, a potem się wściekł. Chodziło o to, że nie podobało mu się,że są inne/oryginalne?

carolotta

Zazdrościł? Myślał, że tylko On ma umiejętności i 'talent'

carolotta

Głównie dlatego, że zrobili je za jego plecami + warsztat był jego i tylko on chciał decydować i być wytwórcą. No i uważał pomysły Lili i Rino za zwykłe mrzonki i fanaberie, był przekonany, że tylko on zna się na pracy i żądał bezwzględnego posłuchu u rodziny - taki typowy patriarchat.

ocenił(a) serial na 9
carolotta

Właśnie to jest w tym najsmutniejsze - są biedni i chcą pozostać biedni, bo hamują rozwój, postęp i świeże pomysły. Taki rodzaj ciasnoty umysłowej - nie docenić, że młodzież tworzy coś nowego, chce poprawić ich los. Nie, bo nie - ja tu rządzę, ja wiem lepiej. Podobnie "pogrzebali" Lilę, która naprawdę mogła zostać kimś ze swoimi wybitnymi talentami.

ocenił(a) serial na 8
ewagm1

"Pogrzebali" Lilę, bo nie mieli pieniędzy na jej dalszą naukę :-(

Ewiatko

Nie sądzę, że rodzice Eleny mieli ich więcej. Po prostu ojciec ostatecznie chciał czegoś lepszego dla swojej córki. Pracował w mieście, widział jaki szacunek mają wykształceni ludzie. Tu chodziło tylko o podejście rodziców, nie pieniądze same w sobie.

ocenił(a) serial na 7
LeiaSkywalker

Też tak uważam, gdyby ojciec Lili tak się nie zaparł pewnie pieniądze by się znalazły, zresztą Lila była wybitna i zaraz zdobyłaby stypendia.
Ojciec Eleny chciał dać córce lepszy start, ojciec Lili uważał, że jak jemu i reszcie rodziny jest źle, to dlaczego córka miałaby dostać coś więcej.

Sol89

Zresztą ojciec nie zgodził się nawet na to, żeby Rino odpracował pieniądze na edukację Lili. Dzieci miały być jego niewolnikami tak po prostu. Dobrze to podsumowała nauczycielka - jeśli ludzie chcą zostać plebsem, nie ma na to rady.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones