PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5792}
7,6 440
ocen
7,6 10 1 440
Gdańsk 39
powrót do forum serialu Gdańsk 39

O tak!

użytkownik usunięty

To był dopiero serial. Można powiedzieć, że w pewnym sensie oparty na faktach, bo sytuacje przedstawione tam miały miejsce w rzeczywistości. Zgodzę się z moim poprzednikiem - bardzo dobrze zrobili obsadzając w roli głównej Krzysztofa Ibisza. Prawdę mówiąc oglądałem ten serial ze względu na niego, chciałem zobaczyć, jak spisał się jako aktor i muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem. Dobrze zagrała też Ewa Skibińska jako Helma Torlemans i Krzysztof Gordon, jako Karol Burchardt. Motyw, który najbardziej utkwił mi w pamięci to atak pancernika Schleswig-Holstein na składnicę tranzytową. Dosłownie scenka jak z jakiegoś filmu fantastycznego. Dobrze by było jakby TVP w najbliższym czasie powtórzyła ten serial jeszcze raz, z chęcią znów go obejrzę. Szkoda, że nakręcili tylko 4 odcinki. Ech, co dobre szybko się kończy.

Jeden z najlepszych polskich seriali. Szok, że tak mało znany. Świetna rola Ibisza i świetne oddanie atmosfery Gdańska sprzed wybuchu DWS. Hit!

użytkownik usunięty
miotacz plomieni

I szkoda, że tak rzadko emitowany - co 5 lat, kiedy są okrągłe rocznice wybuchu II Wojny Światowej. Na szczęście ktoś nagrał całość i wrzucił do neta. I jak nic przydałoby się jeszcze z 7 odcinków. Np. wątek z Perkowskim, Burchardtem i Formelą mogliby rozbudować.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones