PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840024}

Gambit królowej

The Queen's Gambit
8,1 165 300
ocen
8,1 10 1 165300
6,9 34
oceny krytyków
Gambit królowej
powrót do forum serialu Gambit królowej

Fantastyczna scenografia, piękne stroje. Niestety scenariusz jest fatalny. Wątki do bólu przewidywalne, a w historie miłosne głównej bohaterki nie sposób się wciągnąć, tak mocno oderwane są od rzeczywistości. Podobnie wygląda tu kwestia psychologii - jej charakter wydaje się zupełnie nie oddawać tego jaka była jako dziecko. Decyzje przez nią podejmowane są w wielu przypadkach zupełnie nieracjonalne, a przyjaźnie zawierane i porzucane w dowolnym momencie życia bez większego powodu i poczucia lojalności. Nie są również zachowane realia epoki względem osób czarnoskórych - ci zachowują się tu jak w XXI wieku, a nie latach 60. Aha, z serialu niemal nic nie da się wynieść na temat szachów, to też ogromny minus.

Byłem bardzo rozczarowany, ale i tak obejrzałem do końca licząc, że coś jeszcze ciekawego się wydarzy. Przeliczyłem się.

ocenił(a) serial na 7
Artur_Szyga

Serial nie powala na kolana, ale wg mnie z troche innych powodow. Uwazam,ze jest zdecydowanie przeslodzony, nierealistyczny, bajkowy. Natomiast psychologicznie uważam, że było bardzo dobrze. Bohaterka miała problem z relacjami i to było pokazane. Nie potrafiła relacji pielęgnować, bo nie została tego nauczona, jej zachowania były bardzo przekonujące. Miala tez osobowosc destrukcyjna. Mozna tego nie rozumiec, jak sie jest normalnym, ale to nie znaczy,ze takich ludzi nie ma. Serial jest pięknym obrazem, niestety czegoś brakuje, jak w wielu produkcjach netflixa. Zbyt mocno te filmy skoncentrowane są na aspekcie wizualnym. Dobry film to taki, po którym człowiek ma o czym myśleć. A to była bajeczka, po której można od razu iść spać.

ocenił(a) serial na 8
rita83

Pierwszy odcinek mega, ale im dalej tym gorzej. Po mniej więcej 3 odcinku nie widzę już tego zachwytu z recenzji. Dla mnie to damska wersja doktora Housea . Na sile skomplikowana bohaterka , już jej młodsza wersja kipiała nadmiernym cwaniactwem . Beth zagrana profesjonalnie, ale Beth nie wzbudziła we mnie sympatii czy tez fascynacji . Dorocinski błyszczy bez wypowiadania słów. To jest aktorstwo z górnej półki.

ocenił(a) serial na 7
rita83

Zgadzam się - wizualnie piękny, ale treści tu wiele nie ma. Ogląda się gładko, ale nic w tym dziwnego - rywalizacja jest jednym z głównych wątków, a to zawsze wciąga. Jest autodestrukcyjna bohaterka mająca problem z relacjami, ale wszyscy bohaterowie dookoła niej, łącznie z przybraną matką, są płascy, scenariusz przewidywalny. W sumie relacja z matką powinna być rozegrana najgłębiej, obie były poranione przez życie, a wszystko przebiega dość lekko i przyjemnie, matka co prawda pije, ale dogadują się z Beth całkiem nieźle. Mało to wiarygodne.

Artur_Szyga

Serial jest nudny i przewidywalny.

Artur_Szyga

Zupelnie zgadzam sie z przedmowca... Nie rozumiem do konca zachwytu tym scenariuszem... Przewidywalnosc to jego glowna rola... A stanowcza nuda ciagnie sie do ostatniej sceny... Nadje naprawde mocne 3...

ocenił(a) serial na 10
Artur_Szyga

A ja polecam wyjąć kołek z dupy

YesImEnvy

argumentum ad kołkium wdupium xD

ocenił(a) serial na 5
Artur_Szyga

Prawda to. Serial obejrzałem 3 miesiące temu, oceniłem teraz i nie potrafię sobie przypomnieć ani jednej zapadającej w pamięć sceny. Przeciętny serial, ale zrealizowanie fachowo.

ocenił(a) serial na 5
Artur_Szyga

To prawda, jakoś to się zaczyna, a potem grzęźnie w nudzie i pretensjonalności.

ocenił(a) serial na 3
Artur_Szyga

W 100% się zgadzam. Serial ładnie wygląda, nieźle zagrany, ale to taka przewidywalna i miejscami głupiutka wydmuszka. Większość wątków płytkich, zakończonych w nieciekawy sposób. Nawet szachy nie były tutaj zbyt istotne. Tak na prawdę jakby je zamienić na makao to wiele w scenariuszu by się nie zmieniło.

ocenił(a) serial na 8
Artur_Szyga

Po części się zgadzam z opinią. Pierwsze odcinki serialu bardzo mnie wciągnęły, zaciekawiła mnie fabuła, postacie, gorzej było później bo zaczęłam się nudzić. Serial stał się przewidywalny, a Beth bardzo irytująca. Jej oziębłość w stosunku do wszystkich, wyniosła postawa i autodestrukcja - to sprawiało, że nie polubiłam tej postaci. Ale myślę, że jednak o to chodzi. Nie mamy jej lubić, mamy zobaczyć z jakimi demonami się zmagała, jaką osobę ukształtowała taka przeszłość. Faktycznie szachy to była jedyna rzecz, nad którą miała kontrolę w swoim życiu. Mimo wszystko aktorstwo jak dla mnie ekstra, szczególnie Dorociński, który gra tylko oczami. Dałabym ocenę 7, ale dodatkowy punkt za klimat serialu i muzykę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones