PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840024}

Gambit królowej

The Queen's Gambit
8,1 164 960
ocen
8,1 10 1 164960
6,9 34
oceny krytyków
Gambit królowej
powrót do forum serialu Gambit królowej

Rewelacja

ocenił(a) serial na 9

Dawno nie było tak świetnego serialu. Filmy u szachistach zazwyczaj są nudne. Ten mimo przewidywalnego zakończenia ogląda się z zapartym tchem.
W dodatku ten świetnie uchwycony, może nostalgiczny klimat dawnej Ameryki, który nie wróci.
W USA ciężko z takimi miasteczkami z dawnej epoki, może dlatego kręcono w Kanadzie.

ocenił(a) serial na 9
tequilatosuka

żeby nie było, obejrzałem całość w 6 godzinnym maratonie

ocenił(a) serial na 9
tequilatosuka

też miałem maraton, i powiem szczerze, że dodatkowo zakochałem się w Taylor- Joy. Grała świetnie

ocenił(a) serial na 10
tequilatosuka

Zgadzam się, genialny serial! Obejrzałam jednym tchem i tak jak nie interesowałam się szachami, tak nabrałam chęci podczas oglądania serialu :)

ocenił(a) serial na 9
ewelina_m

Gdyby nie dochodziła 2 w nocy to zapewne nie przerwałbym po 2 odcinku. Ale z drugiej strony fajnie będzie czekać na kolejne:)
I podobnie, jak Ciebie, Ewelino, wciągnęły mnie szachy:)

ocenił(a) serial na 10
Wolf_Wagabunda

Będziesz miał co oglądać w weekend :) Oni tak magicznie pokazali te szachy, że chyba wszystkich zaciekawiły i myślę, że po tym serialu przybędzie nowych graczy :)

ewelina_m

Czy 9-latek może go obejrzeć czy są jakieś sceny, które powinien ominąć? Trochę sobie pogrywa w szachy, a skoro serial świetny może by się bardziej wciągnął...

ocenił(a) serial na 10
mahal_mudu

Myślę, że może. Było tam kilka słów dla dorosłych, ale tego się nie ominie w dzisiejszych czasach i dzieci niestety oglądają dużo gorsze rzeczy :) Nawet w bajkach zdarza się przemoc czy złe słownictwo. W tym serialu nie przypominam sobie, by było coś bardzo niestosownego.

ewelina_m

Dzięki za szybką odpowiedź. Mimo wszystko będę czujna :)

ocenił(a) serial na 10
mahal_mudu

Fajnie, że ma taką mamę, która pilnuje :) Wielu rodziców nie zwraca uwagi na to co dzieci oglądają, a oglądają bardzo brutalne filmy i seriale, ze scenami dla dorosłych.

ocenił(a) serial na 9
mahal_mudu

Zdarzają się wulgaryzmy, (niezbyt często) więc najlepiej oglądając z małym, czytać mu i je pominąć. Sam film jest nakręcony baśniowo. Kilka razy jest pokazane mocne upojenie alkoholowe.

ocenił(a) serial na 9
contrastor

i palenie trawy, plus lekomania.

ocenił(a) serial na 9
contrastor

I jeszcze scena seksu bodajże, ale tak po staroświecku :D

ocenił(a) serial na 9
mahal_mudu

ja bym absolutnie nie pozwoliła ogladac mojemu synowi 8,5 roku. - Leki, alkohol i beznamietny seks - jako lekarstwo na wszystko. Serial jest chyba od 16 roku życia

ocenił(a) serial na 8
adaszka

seks? chyba jak na lekarstwo, nie pamiętam żeby była jakaś scena seksu.

Ingen_Jegger

Jest scena seksu. Beth na imprezie z jakimś przypadkowym typem, oboje upaleni, ona go pyta czy długo jeszcze, a on że już dochodzi. 8-latkowi bym nie pokazała jeżeli jedyną motywacją jest, że dziecko lubi szachy. Ten serial jest nie tylko o szachach, a może przede wszystkim nie o nich. To serial o cenie geniuszu, mogłyby być szachy, a mogło coś innego.

mahal_mudu

Czy film bez powodu jest 16+? Sierota, lekomanka, mama alkoholiczka, którą tata zostawia, jeszcze więcej leków i jeszcze więcej alkoholu. To zdecydowanie nie jest serial tylko o szachach.

mahal_mudu

Moj 8 letni syn gra w klubie szachowym, pokazywałam mu fragmenty. Nie tyle chodzi o nieodpowiednie
Treści ale, serial w całości by go cześciowo znudził.

mahal_mudu

Może, pod warunkiem że nie zacznie grać przyjętego gambitu hetmańskiego czarnymi :)

ocenił(a) serial na 10
czoper62

W najsłynniejszej partii świata (VI z meczu Fischer - Spasski) zagrano NIEprzyjęty gambit hetmański.

Film absolutnie nie dla dzieci. Cena geniuszu bywa straszna.

ocenił(a) serial na 8
mahal_mudu

Pomijając już aspekty, które zostały wymienione, to myślę, że film może po prostu nie być interesujący dla dziecka w wieku lat 9. Można pokazać fragmenty, np. rozgrywek, ale całość zanudzi.

mahal_mudu

Sceny, w której grają niby wariant Rossolimo lepiej niech nie ogląda.

ocenił(a) serial na 8
ewelina_m

Właśnie że nie, szachy to tylko klucz wytrych
Dla mnie ten film byłby tak samo dobry o brydżu,
Za mało w nim tego najfajniejszego,
Co się dzieje na szachownicy
I to jest jego jedyna wada
1 lub 2 odcinki więcej by nie zabiłyby miniserialu
Przecież o sicilianie można nakręcić epopeje

ocenił(a) serial na 8
ewelina_m

Myślałem, że ustawiłaś sobie główną bohaterkę w avatarze :D a to po prostu Ty (a przynajmniej tak mi się wydaje)

ocenił(a) serial na 10
Mahone91

Haha tak to ja i też mi te zdjęcie ją przypomina i się pośmiałam jak oglądałam serial, że w sumie podobna :-D

ocenił(a) serial na 8
ewelina_m

no prawda prawda ;p duże podobieństwo ^^

tequilatosuka

Pan Marcin w trailerze i z tego, co widzę gra wielkiego mistrza, a Netflix w swojej niefrasobliwości nawet go nie umieścił w opisie obsady. Rzeczywiście jego udział jest tak marginalny?

ocenił(a) serial na 8
Pierdulski

Nie, jest z nim dużo scen, choć nie mówi za wiele. Rola nie jest spektakularna, no ale nie on tam jest gwiazdą.

hagola

Mimo to dając szczegółowy opis jakoś tak ukłuło mnie serce, że p. Marcin pomimo dość istotnego wkładu nie znalazł się w tym panteonie. Co więcej śmiem twierdzić, że gdyby np. Ben Stiller podał jako kelner w 4 odc., w 17 minucie widelec Ance, uśmiechając się jednocześnie niedwuznacznie do jakiegoś przystojniaka na sali przy rozbudowanej gestykulacji zniewieściałych ruchów, to by się znalazł na 100% w opisie... Change my mind.

Pierdulski

A kto to jest Dorociński?

marrek7777

Osobą, która nie wywiera na tobie żadnego wrażenia.

Pierdulski

Oprócz samego faktu zagrania w tym serialu to nie wywiera. Mniej niż woźny, którego pierwszy raz widziałem. Ale popatrz szerzej. My Go lubimy, znamy... i co z tego?

marrek7777

Ano to z tego, że np. dla Rebecci Root znalazło się miejsce, pomimo mniejszego wkładu w fabułę, czy % przebywania na ekranie. Ale to jest oczywiście osoba transgenderowa, więc tutaj wszelaka polemika jest zbędna. Nie umniejszając nic p. Rebecce, to jednak umieszczenie osoby z jeszcze mniejszym wkładem, ale tylko ze względu na orientację jest tym bardziej krzywdzące dla polskiego aktora płynnie posługującego się językiem rosyjskim. Czyżbym patrzył nadto szeroko?

Pierdulski

Nie. Zawęzileś. Może masz rację ale nie koniecznie. Obiektywnie jednak rola arcymistrza była istotna bo skupiała uwagę bohaterki więc mogła być spokojnie eksponowana we wszelkiego rodzaju opisach... Ale czy to istotne?

marrek7777

Despero z Pitbulla.

ocenił(a) serial na 9
Pierdulski

Popieram,zwłaszcza,ze był genialny!

ocenił(a) serial na 10
tequilatosuka

Świetny, dawno nic z takimi emocjami nie oglądałam. Obejrzany w jeden wieczór ️

ocenił(a) serial na 10
tequilatosuka

Wyśmienity serial. Te wszystkie smaczki, subtelności, klimat, muzyka, gra aktorska. Po prostu uczta.

ocenił(a) serial na 10
tequilatosuka

Również się zgadzam. Dla mnie ogromne zaskoczenie. Często czekam na jakieś seriale, tutaj nie wiedziałem o tym tytule nic i odpaliłem serial bez żadnych oczekiwań. Wczoraj 4 odcinki dzisiaj 3. Gdyby nie życie codzienne pewnie bym połknął 7 w całości. Niesamowite jak emocjonująco można pokazać grę w szachy. Jeden z najlepszych seriali netflixa.

ocenił(a) serial na 8
tequilatosuka

napisała Pani że filmy o szachistach zazwyczaj są nudne.
mógłbym Panią prosić o wskazanie tytułu innego filmy o tej tematyce?

ocenił(a) serial na 7
karpik_1

Ukryta Gra?

ocenił(a) serial na 9
Joanna_Przybyszewska_fw

ten film to kompromitacja naszej szkoły filmowej

ocenił(a) serial na 9
karpik_1

Ukryta gra, Mordercza rozgrywka

ocenił(a) serial na 9
tequilatosuka

Polecam za to film Pionek, fenomenalny film o tej tematyce :)

ocenił(a) serial na 7
Kloso

Polecam również. Oparty na życiu Bobba Fischera, który prawdopodobnie był główną inspiracją dla autora.

ocenił(a) serial na 7
karpik_1

Obrona Łużyna

ocenił(a) serial na 10
karpik_1

Pawn sacrifice

ocenił(a) serial na 10
karpik_1

Pierwszy odcinek Parady blagierów. Pawlik i Igar. No i Fronczewski bez maniery Pana Piotrusia z Kabareciku.

ocenił(a) serial na 8
tequilatosuka

Ten film pozwolił mi zrozumieć że pokonywanie słabości zawsze prowadzi do sukcesu

Jegomosc_Panicz

Przecież ona nie pokonywała własnych słabości.

ocenił(a) serial na 10
tequilatosuka

Cudowny serial, oczu nie mogłam oderwać od aktorów, scenerii, kostiumów... Do tego muzyka dobrana idealnie. Dawno żaden serial mnie tak nie zachwycił. No i Marcin Dorociński, nasz polski, wyraźny akcent dodatkowo uczynił ten serial pięknym:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones