PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=840024}

Gambit królowej

The Queen's Gambit
8,1 164 960
ocen
8,1 10 1 164960
6,9 34
oceny krytyków
Gambit królowej
powrót do forum serialu Gambit królowej

Nawet nie widziałam jak bardzo potrzebowałam w życiu tego serialu, mimo, że był to kompletnie randomowy wybór na piątkowy wieczór. Zawsze dosyć sceptycznie patrzę na nowe produkcje Netflixa, ale jakoś historia o dziewczynie, która dąży do zostania mistrzynią szachów... podrapała mnie w jakimś głębokim miejscu gdzie nawet nie wiedziałam, że mnie swędzi.
Nie wiem czy to dlatego, że sama za dzieciaka grywałam w szachy z moim dziadkiem (a teraz szachownica zbiera jedynie kurz na półce) czy przez fakt, że zawsze lubiłam historie, w których możemy śledzić i być poniekąd częścią drogi do sukcesu, wzlotów i upadków głównego bohatera, w każdym razie, pierwszy odcinek zauroczył mnie kompletnie klimatem, muzyką, aktorstwem i przede wszystkim fabułą.
Teraz skończyłam oglądać drugi i wyczuwam mocnego kandydata na serialowe odkrycie tego roku.

ocenił(a) serial na 10
la_petite_mort

Dla mnie tez był to randomowy wybór w piątkowy wieczór. Ogladnelam całość do rana.

ocenił(a) serial na 7
BEA_1969

Serial super tez mi sie podoba... ale z realiami ma zero wspolnego... w top100 jest tylko jedna kobieta. Niestety prawda jest taka ze jestescie zbyt emocjonalne do tej gry. Co oczywiscie ma swoje plusy bo kobiety za to sie kocha :-) za wasze emocje ktora rozpalaja mezczyzn do.... no... pozdrawiam wszystkie kobietki i jestem z wami.

Rafal_Kaminski30

W top 100 nie ma w tej chwili żadnej kobiety.
Emocje nie wiele mają z tym wspólnego (najlepsza kobieta w historii grała bardzo agresywnie).
Po prostu szachy wymagają skupienia się tylko na nich. Kobiety preferują bardziej zbalansowane życie i zwykle mają więcej zajęć. Magnus Carlsen (obecnie gracz numer 1) nie skończył liceum, Yifan Hou (najlepsza obecnie kobieta) skończyła Oxford i właśnie została najmłodszym profesorem na uniwersytecie w Shenzhen. Nie mówiąc o tym, że rodzina i dzieci są dla nich zwykle bardziej absorbujące niż dla mężczyzn.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Goxxa

Co ma Rafał Sikorski do tego? Czy może nie potrafisz zauważyć ile więcej wysiłku i czasu zajmuje skończenie studiów na jednej z najlepszych uczelni na świecie w obcym języku niż nieskończenie liceum? Yifan nie poświęciła nawet 1/10 czasu na szachy, jakie poświęcił im Magnus i jego koledzy.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
lena_awren_eithel

I jaki Rafał?

lena_awren_eithel

ale zdajesz sobie sprawę, ze sie osmieszasz takimi tekstami? Akurat zachcialo ci sie porównac kobiete z bardzo wysokim wykształceniem i faceta bez liceum? I winę zganiasz, ze na to, ze ona musiała poświecac czas nauce w TAKIEJ szkole i dzieciom... czy na swiecie nie ma dziewczyny/ kobiety która tez by poswiecila caly swoj czas szachom jak co niektórzy męzczyzni albo byla geniuszem?no, coz sama sobie odpowiedz

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 10
Goxxa

Skończyłem zarówno studia polskie jak i studiowałem na zagranicznych uczelniach, w tym na studiach doktoranckich. Byłem też dobrym szachistą (odlegle miejsce mistrzostwa polski), ale nie wybitnym. Dlatego dyskusja jest o genialnym filmnie, a nie wypocinach jakiejś Goxxa z przerostem ego. Radek jest w porządku, w stosunku tego całego bagna pisowskiego, to jest nawet geniuszem. Wystarczy rzucić okiem na Sasina, Błaszczaka, Suskiego, mam dalej wymieniać. Radek bardzo dobrze posługuje się językiem angielskim i ma żonę z nagrodą Pulitzera, uznaną w USA. Takie idiotyczne teksty że Radek jest skończonym... kompromitują cię. Na razie to dla mnie Goxxa jest skończoną .... i nieudacznikiem/czką raczej, która tu jakieś propisowskie idiotyzmy wygaduje. Teraz to j... p.s i wy...c. Młodzeż i świadowme kobiety górą! A pis niech wyp...la .

iamclint

iamclint - miód na moje serce

iamclint

Piss, Peło, SLD - wszystko to samo przecież XD Dać tłuszczy ułudę wyboru kiedy wszystko już zostało z góry ustalone. Dlatego nie interesuje się polityką, lepiej sobie na basenie popływać...

ocenił(a) serial na 8
iamclint

W punkt!

Goxxa

Radkowi to możesz buty czyścić

lena_awren_eithel

Ale mi cię szkoda, a podobno jesteście takie SILNE XD A silni ludzie nie narzekają tylko ciężko pracują XD

lena_awren_eithel

Carlsen nie gra tylko w szachy, gra również między innymi w fantasy premier league grę w którą gra około 6mln ludzi z całego świata (Carlsen w ostatniej edycji był w pierwszej 10). Uczelni żadnej nie skończył z prostego powodu, jest mu po prostu do niczego nie potrzebna, nie musi nic nikomu udowadniać, aczkolwiek gdyby chciał to z jego umiejętnościami analitycznymi i pamięcią bez problemu ukończyłby każdą uczelnię matematyczną na świecie. Co do reszty wypowiedzi zgoda. Kobiety na ogół skupiają uwagę na kilku rzeczach natomiast mężczyźni częściej mają tendencję do skupiania się w 100% na jednej dlatego to oni w 99% dziedzin życia zarówno wiodą prym jak i szorują dno.

lena_awren_eithel

Nie każdy mężczyzna może być wybitnym szachistą, musi mieć specyficzny umysł, coś jak Zespół Aspergera, gdzie szachy stają się jakby obsesją i głównym celem w życiu plus oczywiście wysoka inteligencja. U kobiet też diagnozuje się Zespół Aspergera, ale zdecydowanie rzadziej niż u mężczyzn, zresztą widać to u bohaterki filmu, jest wyalienowana, nie ma bliskich relacji z ludźmi, w wieku nastoletnim nie potrafi nawiązać kontaktu z koleżankami ze szkoły, co zresztą świetnie obrazuje scena, gdzie na spotkaniu klubu w domu jednej z nich wszystkie dziewczyny nucą jakiś przebój z telewizji, a ona siedzi i widać że ewidentnie do nich nie pasuje. Relacje z mężczyznami ograniczają się do szachów i omawiania strategii plus jeszcze seks, jako dodatek. Więc to prawda, większość kobiet nie będzie dobrymi szachistami, ale główna bohaterka nie miała umysłu i sposobu myślenia większości kobiet, ani też większości mężczyzn.

Rafal_Kaminski30

Twoja teza o tym, że kobiety "są za emocjonalne do szachów".... To potwierdzone jakimiś badaniami, czy tak Ci się napisało?

ocenił(a) serial na 8
latelamb

Bo taka jest prawda. Czego w tym stwierdzeniu nie rozumiesz?

BigMelon

No nie rozumie bo powiedziałeś coś co jest na bakier z jej UCZUCIAMI XD I dlatego tak reaguje XD

FrankSerpico4455

"Iks de" i caps lock to koronny argument. No pokonałeś mnie, synu. Oblałam się rumieńcem wstydu, bo Twoja cięta riposta sprowadziła mnie do parteru, konkretnie do kuchni.

latelamb

Argumenty? Bo ja też tak potrafię lać wodę XD

FrankSerpico4455

Nie zabawiam dzieci rozmową, sorry. Iksde rotfl ftw wtf.

latelamb

uuu dorosły się znalazł, a takie młodzieszowe skróty używa XD

BigMelon

Ty zadecydowałeś co jest prawdą? Wow, ale jesteś zajebisty!

latelamb

No jestem wiem o tym XD

latelamb

A to że co miesiąc ci odwala i robisz dziwne rzeczy, chodzisz wkurzona albo jesteś rozjuszona to nie EMOCJE?

FrankSerpico4455

Kto Ci powiedział, że mam któreś z tych objawów? Ile znasz kobiet, że wyszło Ci takie fajne uogólnienie?

latelamb

Ale co miesiąc (wiesz o co mi chodzi) nie masz jazd emocjonalnych? Rollercostera? No sorry mi kobiety o tym mówiły bo to takie strasznie i boli i inne taki (Podobno SILNE są a jak boli to "buuuu" i dej mi czekolady na poprawę humoru!).
Znosisz to ze stoickim spokojem? Błagam cię...

FrankSerpico4455

Już widzę, jak Ci "kobiety opowiadały"... Beach please...

latelamb

Eeee a czemu nie? Ze chodzą wkurzone i zirytowane bo ich boli? jedna laska na yt "tłumaczy facetom okres" i tam jest multum też komentów i narzekań jak to faceci nie współczują i nie rozumieją jak ona się czuje, są nieczuli i inne bzdety XD
Chodzi o to że jak ktoś coś mówi i nie jest to poparte czynami - to jest to bullshit..
Jeżeli ja bym powiedział że jestem silny i niezależny a potem beczał i narzekał to czy byś uważała to za prawdę? N-I-E

FrankSerpico4455

Ale masz średniowiecze w głowie XD

Ponyfanka

Słabo, próbuj dalej XD

Rafal_Kaminski30

Stulejka i simp XD Niby krytykujesz a się podlizujesz XD

ocenił(a) serial na 7
FrankSerpico4455

Ale jestes glabem.. nie zauwazyles ze przez 7 lat nic tu nie napisalem? Chcialem zobaczyc co takie bezmozgi jak ty napisza... szkoda slow... iq ameby... prowokacji trola nie widzial...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) serial na 7
FrankSerpico4455

Bo co?? Alfa Frank wkroczy i zaprowadzi porzadek?? Uuu wszyscy maja sie bac bo grozny Frank internetowy kozak tak chce. Bardziej zdecydowanej riposty jak stulejka,simp i cala ta nowo mowa nie masz?? Mama ci podpowiada czy z insta riposty bierzesz?? Oskarek ?? Torebunie nowa wybrales?? Aaa... i jak buty juz wylizales?? To moze w koncu skonczysz na forum glupoty pisac i swoje perwersje opisywac :-) nie pozdrawiam bo i tak nie ogarniesz za maly mozdzek.

Rafal_Kaminski30

ale się uniosłeś, no zaimponowałeś mi teraz Rafałku XD

ocenił(a) serial na 7
FrankSerpico4455

Ty mnie nie Oskarku :-) Julke pozdrowiles?

Rafal_Kaminski30

Julka była u mnie ostatnio i mi dobrze zrobiła XD

ocenił(a) serial na 7
FrankSerpico4455

Frank :-) nie zauwazyles bledu ktory specjalnie zrobilem zeby cie skompromitowac... gratulacje riposta tez fajna:-) bym cos powiedzial:-) ale szacun:-) Pozdro :-)

Rafal_Kaminski30

No skompromitowałeś mnie chłopie, osiągnąłeś w końcu coś w tym swoim "życiu"

BEA_1969

Randomowy...a nie był czasem dedykowany? ;-)

ocenił(a) serial na 9
la_petite_mort

Tak samo włączyłam randowomo, po prostu po innym serialu wyświetlił mi się zwiastun. Tak bardzo potrzebowałam choć nie wiedziałam, tak jak piszesz. Śledziłam te historię jak zahipnotyzowana. Nie sadziłam, że serial o szachach może być tak fascynujący. Ktoś mógłby powiedzieć, że nudny, że wolny. Ja kocham takie seriale. Kostiumowo, realizacyjnie...zdjęcia, klimat sztos. Aktorsko też nieźle śledziłam każdą najmniejszą minę przy rozgrywkach. Uwielbiam napawać się takimi chwilami.

ocenił(a) serial na 10
karlayn3

Zauważyłem, że większość komentujących to kobiety - jestem facetem, ale mnie też ten serial zahipnotyzował. Po prostu perełka.

gulaszzmakaronem

bo podoba ci się byle co XD

ocenił(a) serial na 10
FrankSerpico4455

Nieprawda, jesteś byle jaki, ale mi się nie podobasz (quod erat demonstrandum).

gulaszzmakaronem

o czym ty w ogóle bredzisz XD

ocenił(a) serial na 9
la_petite_mort

Chyba z szachownicy, a nie z planszy xD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones