PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=688850}

Fargo

8,2 74 506
ocen
8,2 10 1 74506
8,4 27
ocen krytyków
Fargo
powrót do forum serialu Fargo

Pisałem dobre 20minut komentarz ale widzę ,że się nie zamieścił w związku z czym w dużym skrócie :

1 i 2 sezon rewelacja !

3sezon:

1.Konserwatywne wartości i model rodziny zniszczony wyśmiany i postawiony na głowie .

2.Promocja wartości lgbt także innych wynaturzeń i zboczeń.

3.Pogarda dla wiary/ Boga i Biblii

4.Okultystyczne znaki,symbole i gesty

5.Generalnie cały sezon jakby wziąć na warsztat to wychodzi jeden wielki manifest przeciw Stwórcy !

Chciałbym zaznaczyć ,że mimo ukazanego zła i brutalnych scen w poprzednich sezonach tego nie było ....

ocenił(a) serial na 8
Lary18th

3 sezon wydaje się najsłabszy, chociaż z początku w ogóle spisałem go na straty. Jednak z czasem nawet mnie zainteresował (jestem po 8 odcinku).

1. Rozumiem, że we wcześniejszych sezonach konserwatywne wartości były promowane:)? Z pierwszego sezonu pamiętam tylko jak jeden braciszek głąb, tłukł łopatą drugiego
braciszka głąba, a ich rodzice to też przykład do naśladowania:))

2. Tutaj zabiłeś mi klina, ale może coś mi umknęło.
3. Może i pogarda, ale czy ci co gardzą wiarą są ukazani w serialu jako pozytywni bohaterowie? Czy obślizgły, szczerbaty, wykolejeniec jest wiarygodny? Wolałbyś żeby
wychwalał Pana?
4./5 No i co z tego? Ja jestem nie wierzący i co mam być wykluczony ze społeczeństwa? Dlaczego można robić filmy religijne? Z mojej perspektywy też powinienem protestować, że
promuje się kłamstwo. Tylko nie na tym rzecz polega. Jak można w ten sposób podchodzić do tematu? Myślisz, że twórcy Fargo 3 specjalnie
promują "wynaturzenia" bo mają w tym ukryty cel? Co by mieli tym osiągnąć?

Kino to fikcja i tak je należy traktować. A z ostatnimi ocenami poczekajmy do ostatniego odcinka, może główni bohaterowie się nawrócą:)) Pozdrawiam

ocenił(a) serial na 10
crimson80

Postaram się krótko :

1/2: Matka samotnie wychowująca syna ze względu na nagłą zmianę orientacji ojca. Pokazanie dziadka jako fanatyka który nie popiera homosiów i mówi tekst przy stole że Biblia jasno o tym mówi na co zostaje skwitowany propozycją kolejnego piwa co niezmiernie go cieszy i pokazuje w negatywnym świetle starego kato-obłudnika alkoholika natomiast w każdej kolejnej scenie wizerunek 2 homosiów jest mocno ocieplany począwszy od ich lingwistyki skończywszy na wizerunku + scena świąt ...

3.Tu rzeczywiście w części masz rację i taki jest zamysł serialu Fargo od samego początku natomiast bardziej chodziło mi o
przekrętne interpretacje podczas cytowania Biblii jak i podsuwanie fałszywych wniosków z przytaczanych historii (patrz bajka o robocie)

4.Katolicy nie wykluczają ateistów ze społeczeństwa więc nie ma o tym mowy - w tej materii tylko Islam jest religią/doktryną wykluczenia i terroru.

5.Nie sądzę żeby działo się to w przypadku 1 i 2 sezonu natomiast tak, uważam ,że w 3 sezonie wynaturzenia są promowane celowo. Celów można wskazać wiele począwszy od marketingowych skończywszy na ideologicznych lub mistycznych....

...nie wszystko jest tym czym się wydaję i to ,że przyjmujemy kino za fikcję nie oznacza z automatu,że nią ono jest... socjotechnika to potężne narzędzie ...

dzięki za konstruktywny komentarz/pytania !

... również pozdrawiam ! ;)

ocenił(a) serial na 9
Lary18th

"Promowanie" to by było jakby co rusz każdy był giejem albo lesbijką. A tam dosłownie jest jedna para "pedaów" i to do tego są to tak istotne postacie, że ja osobiście nawet nie pamiętam jak wyglądają.

Nie wiem też gdzieś się tam dopatrzył jakieś pogardy do Biblii, powtórzę, to co napisałam pod spodem:
"Starszy pan z kręgielni zdaje się być Bogiem i prawi do Nikki o ukaraniu złych, ogólnie trywializując, a Zepsute Zęby jest analogią do diabła, który pewnie zostanie pokonany. Faktycznie, takie to antyreligijne/antykatolickie..."

Lary18th

raczej widzę w tym promocję syjonistycznego Nowego Porządku Świata, ale jestem dopiero w środku sezonu, więc się może później wypowiem

ocenił(a) serial na 10
mariouszek

następny oszołom

ocenił(a) serial na 9
yossarian84

I marny troll. Starszy pan z kręgielni zdaje się być Bogiem i prawi do Nikki o ukaraniu złych, ogólnie trywializując, a Zepsute Zęby jest analogią do diabła, który pewnie zostanie pokonany. Faktycznie, takie to antyreligijne/antykatolickie...

ocenił(a) serial na 10
mariouszek

03x09 scena Emmita prowadzonego do aresztu - klatka po klatce przyjrzyjcie się uważnie !

yossarian84: jak nie masz nic mądrego do napisania do oszczędź Nas proszę .

Lary18th

No cóż łapkę jakiegoś Diabła Piszczałki widać to fakt. No ale jestem ciekawy jak to skończą wtedy się szerzej wypowiem:)

ocenił(a) serial na 10
Lary18th

ale serio jak oglądacie ten serial to doszukujecie się tam takich bzdetów?

ocenił(a) serial na 10
yossarian84

jeżeli dostrzeganie kadrów których nie widać na pierwszy rzut oka a jednak są umieszczone bardzo subtelnie lecz z całą pewnością świadomie i celowo nazywasz doszukiwaniem się bzdetów to wyłącznie Twój problem :) To tak jakby każdy chciał być kierownikiem ale ktoś musi być zwykłym wyrobnikiem robotnikiem...

ocenił(a) serial na 10
Lary18th

OK, wolę pozostać tym wyrobnikiem, niż smutną pi.zdą-oszołomem traktującym Fargo jako dzieło samego Szatana i żydowski spisek.

ocenił(a) serial na 8
Lary18th

Nie popłacz się, że nie pokazali prawdziwych katolickich wartości jak ksiądz obmacujący dzieci.

ocenił(a) serial na 10
SzaraEminencja

Prawdziwe katolickie wartości to miłość,dobro wybaczenie .... ksiądz obmacujący dzieci to zdobycz szatana ... jakbyś czytał Biblię a nie czerpał z "filmów" "gazet" i amoralnych wrogów Pana Boga to miałbyś tego świadomość.

Warto dodać jakby ktoś nie wiedział : Im wyższy kapłan (i nie tylko) im silniejsza wiara tym cenniejszy jest to target dla szatana !

ocenił(a) serial na 10
Lary18th

A może to Ty zostałeś omotany przez szatana? Po co w ogóle oglądasz takie filmy? Po co oglądasz filmy w ogóle? Sądzę, że powinieneś zająć się zgłębianiem Pisma Świętego, a nie próżnowaniem na filmwebie. Każdy wie, że Internet (net - sieć; są w niej pająki) to twór szatana. Ja bym się na Twoim miejscu w ogóle nie narażał na kontakt z tym szataństwem. Wiem, co mówię. Zaraz pewnie odpowiesz: "To dlaczego Ty tutaj jesteś?". Mam na to odpowiedź. Jezus przemówił do mnie i rozkazał mi, żebym ratował kogo się da z tej czeluści. Ciebie jeszcze mogę uratować, ale reszta, sądząc po komentarzach już jest stracona. Zapytasz pewnie o mój nick i te wszystkie niby polubione filmy - wiem, co sobie pomyślisz, ale trzeba się dobrze kamuflować, a pod latarnią jest najciemniej. Uciekaj, póki możesz. Nie poradzisz sobie z diabłem, widzę w Tobie słabość. Uciekaj! Mam też oczywiście nadzieję, że nie używasz prezerwatyw? Żadnego seksu przedmałżeńskiego? Boże...

ocenił(a) serial na 9
Asmodeusz_Seth

10/10 :D

ocenił(a) serial na 10
Tortuga033

Dzięki za wsparcie, Bracie ;)

ocenił(a) serial na 10
Asmodeusz_Seth

Brawo Ty ... albo raczej brawo Wy. =]

ocenił(a) serial na 9
Asmodeusz_Seth

Siostro ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones