Euforia (2019)
Euforia: Sezon 2 Euforia sezon 2, odcinek 6
odcinek Euforia (2019)

A Thousand Little Trees of Blood

7,9 784
oceny
7,9 10 1 784
Euforia
powrót do forum s2e6

nie daje mi spokoju scena rozmowy Nate'a z jego mamą w ich kuchni.

w pewnym momencie jego mama zaczęła wspominać czasy, gdy ten był dzieckiem i normalnie wyrażał emocje, był jej czułym i troskliwym synkiem aż nagle ta ogromna zmiana w jego charakterze nastąpiła u niego ok. 8 r. życia. kiedy przyznała, że od lat stara się dociec źródła tego jego gniewu i co takiego musiało się wówczas wydarzyć, Nate zbył ją, że nie przychodzi mu do głowy żeby faktycznie w tamtym okresie jego życia wydarzyło sie cokolwiek szczególnego. jednak mnie wtedy tchnęło, że Nate może być nie tylko ofiar toksyczności jego patologicznego ojca , ale mógł też być przez niego molestowany seksualnie.

cały czas mam w głowie jak Rue jako narratorka wspomniała, że Cal naj#!@ł Nate'owi w głowie tak samo jak wcześniej jego dziadek. i teraz po tej rozmowie pani Jacobs z Nate'm mam właśnie taką teorię, że Nate był molestowany przez własnego ojca tak samo, jak Cal był wcześniej molestowany przez swojego.

to by wyjaśniało naprawdę wiele wiele rzeczy... czy komuś jeszcze może przyszło to samo do głowy , czy jestem osamotniona w tej teorii?

ocenił(a) serial na 10
isobel

A może po prostu chodziło o to, ze znalazł płyty ojca w tym wieku? Bo wtedy je znalazł.

ocenił(a) serial na 9
pswierczynski

Dokładnie o tym samym pomyślałam oglądając tą scenę

pswierczynski

Ja też. W końcu samo odkrycie w takim wieku takich płyt kiedy to jeszcze nie ma się świadomości czym jest seks to trauma na całe życie.

isobel

Myślałam o tym już wcześniej i wydaje mi się to bardzo prawdopodobne, prawdę mówiąc akurat takiego motywu brakuje jeszcze w tym serialu do kolekcji ;>

isobel

Hmmmm chyba raczej jednak chodzi o to, że Nate wtedy znalazł płyty ojca.

Rue, mówiąc, że Cal naj#!@ł Nate'owi w głowie tak samo jak wcześniej jego dziadek, miała na myśli, że ojciec Cala obsesyjnie pilnował jego heteroseksualności (scena w odc. 5, jak kazał mu wstać z łóżka, po wygłupach z przyjacielem, żeby sprawdzić, czy nie ma wzwodu...). Cal z kolei próbował ulepić Nata na wzór macho, wytykając mu brutalnie słabości, niekoniecznie zgodnie z jego naturą, co chyba zaczyna się klarować.

Marlena_Jakubiec

myślę że jeszcze zbyt mało wiemy o relacji Cala z jego ojcem żeby pewnie stwierdzać, że faktycznie Rue faktycznie miała wyłącznie na myśli fakt, że Jacobs senior był ogółem toksycznym rodzicielem z obsesją na punkcie "prawdziwej" męskości i bycia macho. cieszę że dostanymi sezon 3 i mam szczerą nadzieję, że w końcu poznamy dokładnie jak wyglądała ich relacja

ocenił(a) serial na 8
isobel

Nie był molestowany, po prostu znalazł wtedy nagrania ojca. Poza tym ojciec traktował go źle. Cal nie jest pedofilem, było zresztą o tym w tym odcinku

jasminkaa

jeszcze zbyt mało wiemy żeby od razu odrzucać tą teorię. a nagrania ojca znalazł jak miał 11 lat. jego mama zauważyła drastyczną zmianę w jego zachowaniu gdy był młodszy - 8 lat. a w serialu już wielokrotnie padało, że Cal w istocie jest pedofilem.

isobel

Dokładnie. Nate mówił że po obejrzeniu nagrań miał później koszmary. Po traumatycznych doświadczeniach nieraz wypiera się wspomnienia. Wcale nie zdziwię się że te sceny w jego koszmarach to tak na prawdę uciszone wspomnienia.

isobel

Cal nie byl pedofilem. Bylo to wspomniane przez narratora kiedy Nate otwieral nozem jego szafke, a w calym serialu nie bylo wzmianki, ze uprawial seks z nieletnimi. Zrobil to z Jules, ktora go oklamala odnosnie swojego wieku.

ocenił(a) serial na 9
isobel

Też o tym od razu pomyślałam, że mógł być molestowany, ale też nie koniecznie przez ojca. Nikt inny nie przychodzi mi jednak do głowy. Chociaż faktycznie może też chodzić o to, że w tym wieku znalazł płyty ojca.

ocenił(a) serial na 10
isobel

Nate znalazł taśmy w wieku 11 lat, nie 8 (była o tym mowa w pierwszym sezonie), więc albo matka Nate'a generalizowała i miała na myśli ogólnie dziecięcy wiek albo coś się rzeczywiście wydarzyło w wieku 8 lat i ma to związek z czymś innym niż znalezienie taśm.

ocenił(a) serial na 8
isobel

Po ostatnim odcinku, gdzie Nate miał sen z podtekstem seksualnym z ojcem wydaje się to bardzo prawdopodobne.

isobel

Ja pomyślałam, że był molestowany na obozie o którym wspomniał ojciec Nejta odnośnie tych zatrzymanych listów w scenie z monologiem

isobel

nate nie był molestowany

Weronka90

nie jest cholernym scenarzystą serialu więc się uprzejmie odp!eprz. to jest tylko moja teoria.

isobel

dziwne skąd taka teria skoro w serialu nie było w ogóle wzmniaki o molestowaniu nate'a,ale trzeba oglądać uważnie a potem wysuwać teorie spiskowe jak to mają w zwyczaju pseudo katolicy,którzy popierają pislandie,nic nie robią i żyją z zasiłków a dzieci i tak są głodne bo 500+ wydają na wódkę,papierosy i narkotyki dlatego te zasiłki powinno się dawno odebrać to dziadostwo by wreszcie ruszyły dupe do pracy

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones