PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10007063}

Dwadzieścia pięć i dwadzieścia jeden

Seu-mulda-seot Seu-mul-ha-na
8,2 1 014
ocen
8,2 10 1 1014
Dwadzieścia pięć i dwadzieścia jeden
powrót do forum serialu Dwadzieścia pięć i dwadzieścia jeden

Bardzo dobry, ale...

ocenił(a) serial na 8

Na litość boską, czy tylko mnie odrzucają od ekranu językowe "wynalazki" w rodzaju "sportowszczyni"? Co to jest, tłukomaczyści, do k. nędzy?

Zepsuli mi tak z 30% satysfakcji z oglądania tego, naprawdę dobrego serialu.

ocenił(a) serial na 8
pantagru

Feminatywy były używane w Polsce już na początku poprzedniego stulecia, to komunistyczny wymysł, żeby z nich rezygnować

pantagru

Jeśli feminatywy tak bardzo wpływają na twoją satysfakcję z oglądania serialu, to masz naprawdę poważny problem ze sobą :D Pewnie sprzątaczka albo woźna ci nie przeszkadzają, co?

ocenił(a) serial na 8
pantagru

Mi to pasowało do tego serialu :)

ocenił(a) serial na 10
pantagru

Też mnie to wkurza ale takie czasy, że trzeba przywyknąć :D. Naprawdę nie przeszkadzają mi (kobiecie) formy męskie, bo są krótsze i wygodniejsze w komunikacji po prostu. Tu te szermierszczynie, sportowszczynie to w dodatku jakiś chyba językowy dziwoląg? Żołnierz - żołnierka, szermierz - szermierka, pasterz-pasterka chyba raczej. I trudno, trzeba by się pogodzić z faktem, że pasterka czy szermierka mają też inne znaczenia... Przecież za chwilę się okaże e trzeba będzie wzbogacić język o formy dla innych płci... (LGBT +)...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones