PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=803080}

Dom kwiatów

La Casa de las Flores
7,3 3 122
oceny
7,3 10 1 3122
Dom kwiatów
powrót do forum serialu Dom kwiatów

Zaskoczył mnie

ocenił(a) serial na 8

Włączając "Dom kwiatów" byłam przekonana że to produkcja hiszpańska. Gdy dowiedziałam się że jednak to serial meksykański trochę się wahałam czy oglądać dalej. Kino meksykańskie kojarzy mi się tylko z tasiemcami typu "Esmeralda". Dałam mu szanse i nie żałuję. Fabuła fajna , akcja wartka,nie ciągnie się jak flaki z olejem. Niestety jeden szczeguł bardzo mi przeszkadzał... Dlaczego Paulina tak dziwnie mówi ?????????????????????

bea2913

No właśnie ja też się waham czy włączyć, bo uwielbiam hiszpańskie produkcje a tu się okazało, że to jednak Meksyk... No ale może spróbuję :)

ocenił(a) serial na 10
bea2913

Bo jest uzależniona od Tafilu

bea2913

Ona tylko w tym serialu tak mówi, chyba coś bierze na te wieczne problemy psychiczne

ocenił(a) serial na 8
bea2913

Będzie 2 i 3 sezon.. 2 sezon jest kręcony w Hiszpanii i chyba akcja zostanie właśnie tam przeniesiona..
Premiera 2 sezonu ma być w 2019 na Netflixie..
Co do tego jak mówi Paulina.. Ma to związek z językiem hiszpańskim i animozjami między Meksykiem a Hiszpanią na tym tle.. Meksykanie uważają iż ich dialekt jest najczystszą formą tego języka.. Mówią bardzo wyraźnie i wolniej..
Aby dogryźć Hiszpanom aktorka grająca Paulinę jeszcze bardziej podkreśliła to w serialu :)
Oczywiście jest to tylko hipoteza ponieważ sama aktorka w wywiadzie tak to opisała ale zarazem można to brać w kategorii żartu..

Ostatnio awantura między Hiszpanią i Meksykiem dotyczyła filmu "Roma".. W kinach hiszpańskich a także na Netflixie film był z hiszpańskimi napisami ponieważ twórcy uznali iż Hiszpanie nie zrozumieją hiszpańskiego używanego w Meksyku :)
Sam mieszkam w ES i dyskusja na ten temat była wszędzie a sami Hiszpanie zaczęli bojkotować film przez co zmusiło to dystrybutora to wycofania napisów w kinach :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones