Doktor Who
powrót do forum 12 sezonu

Sezon 12

ocenił(a) serial na 7

W innym miejscu tego forum narzekałem na Capaldiego i caly sezon z jego udziałem.
Gdybym jednak wiedział jak nisko serial upadnie w ostatnich dwóch sezonach to doceniłbym Capaldiego.

Sezon 11 to był dramat z jakimiś przebłyskami. Napisałbym więcej ale o 11 sezonie chciałem jak najszybciej zapomnieć.

12 sezon zaczął się z przytupem. Słaba 1 część Spafall i całkiem niezła (z elementami doktorowego kanonu) część druga.

Odcinek trzeci (Sierota 55) to powrót do tego co widzieliśmy w 11 sezonie bardzo słaba akcja i kolejna polityczna gadka o ekologii.
Pomijam już fakt, że zupełnie inny scenariusz Ziemi przedstawiono w pierwszym (nowożytnym) sezonie doctora WHO.

ocenił(a) serial na 7
Wizard1984

Patrząc na oceny sezonów 2-6 łza się kręci. Pojedyncze odcinki spadały poza ocenę 8.
Od sezonu 7-9 norma to ocena powyżej 7.5 a od 10 ledwo pojedynczym odcinkom udaje się pokonać barierę 7,5 to jak zniszczono ten serial i co z nim zrobili twórcy powinno być karalne.

Wizard1984

Jeśli lubisz doktorowy kanon, to 5. odcinek może Ci się bardzo spodobać ;)

Wizard1984

Dla mnie sezon jest zdecydowanie lepszy niż 11, chyba też lepszy niż 10, który po "Extremis" zaczął straszliwie dołować, poziomem scenariuszy nie "odstając" sezonowi jedenastemu i tylko geniusz Capaldiego jakoś go ratował.

Whittaker nadal jest moim najmniej ulubionym Doktorem, ale w najnowszych odcinkach powoli, powoli zaczyna się wkupywać w moje łaski.

Sezon 12 jak na razie miał w moim odczuciu dwa bardzo dobre odcinki i jeden niezły, czym i tak bije na głowę sezon 11. Chociaż fakt, o Orphan 55 chciałbym po prostu zapomnieć.


Moje oceny:

Spyfall part 1 - 9/10
Spyfall part 2 - 6.5/10
Orphan 55- 3/10
Nikola Tesla's night of terror - 7.5/10
Fugutive of the Judoon - 9.5/10

ocenił(a) serial na 7
Rexus88

No i tu się różnimy:) dla mnie spyfall part 2 dało namiastkę starego doktorka.

Zaplusowalem ;)
Odcinków po Orphan nie widziałem. Zobaczę, nadrobię.

ocenił(a) serial na 7
Wizard1984

Jestem po odcinku z Tesla. Kolejny mocno średni odcinek...
Litości, dajcie jeden dobry odcinek.

Rexus88

Praxeus - 4,5/10

Can you hear me? - 6.5/10

The haunting of Villa Diotati - 9/10
Czekamy na finał :)

Rexus88

Praxeus - 4,5/10
Can you hear me? - 6.5/10
The haunting of Villa Diotati - 9/10
Czekamy na finał :)

ocenił(a) serial na 8
Wizard1984

Mam podobną opinię, tylko druga część Spyfall wzbudziła we mnie jakieś minimalnie pozytywniejsze uczucia. Akcja z odcinka piątego zajechała mi tanim, desperackim chwytem mającym zaszokować widownię, ale przyznam, że ta "alternatywna" Doktor wydała mi się dużo lepsza od Jodie.

Pink_Phink

O, to też muszę przyznać. Aktorka grająca Ruth "pokonała" Jodie w jej własnej roli. Aż szkoda, że to nie ona została wybrana na Trzynastą Doktor.

Wizard1984

Mi w sumie w tym sezonie i w poprzednich brakuje naprawdę przerażających odcinków, takich jak dostarczyły 4 pierwsze sezony... Ktoś jeszcze pamięta, jak pierwszy raz oglądał Puste Dziecko, odcinek o Szatanie, Blink czy Midnight? Ech... ja wiem, że to w sumie serial familijny, ale w ostatnich latach, nie tylko ery Chibnalla można odnieść wrażenie, że DW coraz bardziej jest serialem skierowanym do dzieci, którego jedynym przesłaniem jest moralizować. Chcoiałbym, żeby Moffat jak j RTD napisali jeszcze kiedyś odcinek. Nie jakiś "kanoniczny" ale po prostu swój, z porzdnym antagonistą i fabułą.

ocenił(a) serial na 10
Wizard1984

Mam wrażenie, że obecny Doktor, Doktorka, zasługują na wystawienie oceny zamykającej bez gmatwania sytuacji nadmiernym gadaniem.

Sezon poprzedni szkoda, że krótki nie zepsuł niczego w zasadzie.

Obecny wychodzi na to, że lepiej ocenić na koniec.

Może wręcz lepiej będzie za całokształt brać pod uwagę, a nie za konkretne odcinki.

Co prawda niby to są oddzielne klocki, ale coraz bardziej mam wrażenie, że tworzą całkiem konkretną układankę.
Może konkretniejszą niż w przypadku Amy i Roryego.

Same odcinki są trochę klasyczne, trochę new who, a trochę bijące realnością fantastą po oczach... Niby do Smile trzeba jeszcze dożyć. :-)

Zobaczymy jak będzie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones