PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 568
ocen
8,1 10 1 32568
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Zwiastun Serii 9

ocenił(a) serial na 7

https://twitter.com/BBCOne/status/619257320099328000

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Właśnie miałam zakładać temat. Będzie się działo. Największe pytanie po obejrzeniu- kim jest postać grana przez Williams?Najwyraźniej znają się z Doctorem. No i wreszcie data premiery, można zacząć odliczać.

ocenił(a) serial na 7
martadrw

Romana? Ace?

ocenił(a) serial na 7
FenrirLokeson

Missy?

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Na twitterze już mnożą się teorie, od młodej Clary (wątpię), przez Jenny, po Susan. Skłaniam się do tej ostatniej, a raczej mam taką nadzieję.

ocenił(a) serial na 7
martadrw

Susan nie moze byc raczej, musialaby zostac Wladczynia Czasu.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Po przemyśleniu, rzeczywiście raczej to nie ona, ale w tym serialu wszystko jest możliwe.

ocenił(a) serial na 10
martadrw

To na 99% nowa postać - wiadomo, że wystąpi w więcej, niż jednym odcinku, więc to najpewniej scena z jej drugiego epizodu.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Skłaniam się do tego, że to ''stara'' postać, lub ktoś kogo zna Doctor, ale nie pojawił się w serialu. Chyba, że ta ostatnia scena z zwiastuna ma na celu wzbudzenie emocji, jak w zeszłym roku ''MissyWho'', a okaże się, że masz rację i to nowa postać.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Będzie więcej niż w jednym? Hmm wygląda na to, że się znają z Doctorem. Widzę też teraz Moffat będzie nas katował Masterem. Ta wersja mi się podobała, ale co za dużo to wiadomo. Ciekawe ile mu zajmie popsucie go :]. Ogólnie zwiastun całkiem spoko, ale to tylko w zwiastun. No nic, zobaczymy co tym razem Moffat popsuł :p.

ocenił(a) serial na 10
Belief

Kiedyś była mowa, że ta laseczka pojawi się w odcinkach nr 5 i 6, obstawiam, że Doktor pozna ją w piątym i powtórnie spotka w szóstym epizodzie - i że to powtórne spotkanie to właśnie ta scena z trailera. Swoją drogą jeśli trafię z moimi przypuszczeniami to będzie to oznaczało, że Moff chyba traci moc trollowania - kiedyś zawsze jego trollingi "łykałem" (początek "A good man goes to war" chociażby) a teraz już rzadziej - chociażby zdanie "Clara Oswald has never existed" w zwiastunie finału serii ósmej w ogóle mnie nie nabrało ;)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

5 i 6 epizod to brzmi jak historia dwuodcinkowa :). Podobno mają pojawić się ponownie. Zobaczymy czy trafiłeś :). Moff to w ogóle traci moc :D. A słyszałeś o tym, że chce połączyć Doctora i Holmsa? Tzn. doprowadzić do ich spotkania?

ocenił(a) serial na 10
Belief

Właśnie dziwnie jest z tymi odcinkami 5 i 6 - piąty pisze Moff osobiście, szósty już nie. Do tej pory historie więcej, niż jednoczęściowe w całości pisała ta sama osoba więc to mogą być pojedyncze epizody - z drugiej strony co innego mówią tytuły. Odc piąty to "The girl who died" a szósty "The woman who lived" - idealne dla dwóch części jednej historii. Słowem - czeski film, nikt nic nie wie ;)

O, o tym nie słyszałem. Ale wydaje mi się, że sobie w kulki leci, bo to brzmi... cóż, dziwacznie ;)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Tytuły zdecydowanie brzmią jak dwie części jednej historii, ale Moffat by odpuścił sobie dokończenie historii? Może to będą dwa różne problemy tylko z tymi samymi postaciami? Doctor rozwiązuje zagadkę, żegna się a w kolejnym odcinku znów trafia do tej bohaterki tylko w innym czasie?

Brzmi dziwacznie. Ja to się śmieje, bo jeśli Doctor spotka Holmsa "u siebie" i jeśli odcinek będzie spoko to ok, ale jak wrzuci fanon Sherlocka Doctora, to im współczuję :D. Gorzej jak oba seriale połączy i ich spotkanie wpłynie na oba seriale :]
http://www.filmweb.pl/news/Sherlock+spotka+Doktora+Who-110726

ocenił(a) serial na 10
Belief

Pewnie tak właśnie będzie z tymi dwoma odcinkami.

Moim zdaniem jeśli Moffat zdecyduje się na takie połączenie, to tylko w charakterze jakiegoś mini-epizodu na cele charytatywne - co jakiś czas takie wychodzą, ze dwa lata temu był to, jeśli się nie mylę, mini-crossover z jakąś obyczajówką BBC :)

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Ale coś z Doctorem? Poszukasz i podrzucisz? Choćby tytuł.

ocenił(a) serial na 10
Belief

Takie coś - https://www.youtube.com/watch?v=qO4qkngduRE - Doktor pojawia się pod koniec, ok. 4:50

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Dzięki. Nigdy nie mogłam nadążyć za tymi występami i mini odcinkami specjalnymi.

Belief

Jakoś trudno mi uwierzyć w crossover, zwłaszcza taki wpływający na losy postaci z obu seriali. Moffat sobie coś tam opowiada, ostatnio na Comic Con rzucił: ‘For the record… I have no problem with the idea of them [Sherlock i Doktor] meeting.’ Chętnie to uznam za typowe dla niego pitu-pitu dla zmylenia/zaciekawienia fanów, ale zastanawiają mnie dwie kwestie:
1. Jak zostanie wytłumaczone przeniesienie bohaterów "Sherlocka" do wiktoriańskiej Anglii w Christmas Special?
2. Co z odcinkiem świątecznym "Doktora"? To już tradycja, tymczasem nikt o nim nic nie mówi.
Dodam do tego, że oba seriale (9 serię DW i odcinek specjalny S) zaczęto kręcić 5 stycznia...

ocenił(a) serial na 10
ACCb

Ad 1 Dlaczego mają Sherlocka przenieść do wiktoriańskiej Anglii w odcinku świątecznym? Wymyśliłeś to?

Ad 2 A to wiesz, że nie będzie?

Belief

Co do S: na wszystkich dotychczasowych zdjęciach i w zwiastunach akcja świątecznego odcinka odbywa się w scenografii i kostiumach XIX-wiecznych. Moffat na Comic Con opowiadał o specyfice przeniesienia bohaterów z XXI wieku z powrotem w świat opowieści Conan Doyle'a.
Co do DW: nie wiem, że nie będzie odcinka specjalnego. Napisałam: "tymczasem nikt nic o nim nie mówi". Oczywiście, może za wcześnie spodziewać się zapowiedzi, jakieś informacje mogą się pojawić za miesiąc.

ocenił(a) serial na 10
ACCb

Na jakich zdjęciach? Najpierw piszesz "na wszystkich dotychczasowych zdjęciach i w zwiastunach akcja świątecznego odcinka odbywa się w scenografii i kostiumach XIX-wiecznych" a potem "nie wiem, że nie będzie odcinka specjalnego. Napisałam: "tymczasem nikt nic o nim nie mówi" Przepraszam, ale nie rozumiem.

Belief

Pierwsze zdanie dotyczy "Sherlocka". Drugie - "Doktora". Christmas Special "Sherlocka" pokazywany jest w zwiastunach i na zdjęciach z planu w wiktoriańskich dekoracjach. O Christmas Special "Doktora" tymczasem cisza. To tyle w skrócie :-)

ocenił(a) serial na 10
ACCb

O, teraz rozumiem :)

Ja Sherlocka nie oglądałam, ale może ta wiktoriańska Anglia na zdjęciach nie oznacza, że ktoś się przeniósł w czasie. Może Sherlock bada sprawę np. morderstwa na planie filmowym.

Pewnie specjala Doctora jeszcze nie nakręcili. Chyba nigdy nie kręcili odcinków specjalnych razem z tymi do sezonu.

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Odcinki 5 i 6 to, niestety, dwie historie jednoodcinkowe. Za to historie dwuczęściowe mają być w odcinkach 1 i 2, 3 i 4, 7 i 8, 11 i 12 :)

FenrirLokeson

To ja jeszcze dorzucę press release ;) Tłumaczenie ze strony gallifrey.pl


TEGO WRZEŚNIA DOKTOR I CLARA POWRACAJĄ W PIORUNUJĄCYCH PRZYGODACH NA BBC ONE

Eksplodując epickimi i ekscytującymi przygodami, Doktor Who powraca do BBC One w sobotę 19 września w 9 serii popularnej produkcji telewizyjnej.

Doktor (Peter Capaldi) i Clara Oswald (Jenna Coleman) po raz kolejny podróżują razem w czasie na skalę kinową. Świetnie się bawiąc, para napotyka nowe i stare potwory i wyrusza w podróż, która zabiera ich na śmiercionośną planetę, do przerażających podwodnych baz, wiosek Wikingów, globalnego powstania Zygonów, a także prowadzi ich przez ukryte legowiska kosmitów do samego końca czasu.

Spotykając starych i nowych przeciwników, Doktor będzie musiał stanąć twarzą w twarz z Missy (Michelle Gomez), miastem Daleków, śmiercionośnymi najemnikami Mire, przerażającymi duchami i wieloma innymi.

Rexus88

Poziom ekscytacji i fangirlingu maksymalny :D

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Mam nadzieje, ze Williams bedzie w maks 2 odcinkach, bo jej nie trawię, wręcz nie cierpię. Trailer w sumie fajny, podoba mi się fryzura 12go.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones