PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 568
ocen
8,1 10 1 32568
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Hello...mam pytanie...proszę mi wytłumaczyć, łopatologicznie jak to moźkiwe źe tardis jest większa w środku niź na zewnątrz?. mam z tym małe problemy,a nie jestem dobry z nauk ścisłych i nie chcę robić kurvvy z logiki

ocenił(a) serial na 10
Belzebub_666_filmweb

Wnętrze TARDIS znajduje się w innym wymiarze, a jej drzwi są swego rodzaju portalem do tego miejsca. Znalazłam dobre wytłumaczenie na przykładzie gry Mario :)
''Wyobraź sobie, że grasz w Mario. Jest ściana przed tobą, ale możesz poruszać się tylko wzdłuż dwóch osi (stąd to dwuwymiarowa gra). Możesz przejść w lewo i prawo, w górę i w dół. Nie można kontynuować drogi do przodu, wzdłuż osi X, ponieważ ściana blokuje ścieżkę. Możesz spróbować skoków na nią (przesuwając się wzdłuż osi Y), ale jest zbyt wysoka. Więc co zrobisz? Łatwizna gdy można poruszać się w trzech wymiarach. Wystarczy przesunąć do tyłu lub do przodu (z twojej perspektywy, a nie postaci) i obejść nią. Grasz teraz w wzdłuż osi Z. Więc dla kogoś kto ogląda z widokiem 2D, jak ty, postać wygląda jakby po prostu przeszła przez ścianę.
Teraz inny scenariusz. Wyobraź sobie, że znowu grasz Mario, który wchodzi do pudełka. A biorąc pod uwagę, że jesteś z powrotem na płaszczyźnie 2D ty, jako gracz nie zdajesz sobie sprawy, że w rzeczywistości pudełko ma długość kilometrów ale wzdłuż osi Z. Więc wchodzisz do niego, ale dla Mario, on jest teraz w przestrzeni 3D! A dla Ciebie, patrząc na to z boku, pudłko wygląda 2D . Mario może wędrować kilometry wewnątrz, przebywających w tym samym czasie w przestrzeni X i Y.
Teraz przenieśmy to do przestrzeni 3D. Jesteś w przestrzeni 3D, gdy wchodzisz do TARDIS. Nagle jesteś w przestrzeni 4D! Możesz wędrować wokół tyle, ile chcesz, ciągle pozostając w tej samej przestrzeni 3D. Jednakże, nie jest chyba tak, że TARDIS jest bardzo długa, podobnie jak w przykładzie Mario. Więc pamiętaj, że TARDIS nie musi ograniczać się do bycia w czterech wymiarach. Mogą to być np. 42 wymiary''

To pozwoliło mi jakoś ogólnie zrozumieć o co mniej więcej chodzi, aczkolwiek może wypowie się ktoś mądrzejszy i potrafiący to dokładniej wytłumaczyć w przystępny sposób.

ocenił(a) serial na 10
martadrw

O mój Boże. A nie łatwiej wytłumaczyć, że taka jest po prostu technika Time Lordów?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones