PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 568
ocen
8,1 10 1 32568
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Wczoraj zakończył się kolejny sezon Doctor Who, myślałem że Seria Ósma to szajt, przykro mi, ale Seria 9 zajmuje miejsce NAJGORSZEGO Sezonu od 1963 roku.
Były tutaj odcinki które były fajne i złe, do fajnych mogę zaliczyć jedynie dwa odcinki z Zygonami, reszta to szajt, a na górze tego szajtu dumnie stoi Hell Bent.
Jest to zdecydowanie najgorsze zakończenie sezonu ze wszystkich.
Widać było że Moffat nie wiedział czy chce story arc mieć, czy nie i rozwiązanie tego wątku jest poprostu beznadziejne.
Byliśmy karmieni informacjami jaki to ten odcinek nie będzie mhroczny, jak rozwali nas emocjonalnie, gówno prawda!
Wątek śmierci Clary, przywróconej do życia i podróżującej z Me poprzez czas i przestrzeń w TARDIS wyglądającej jak bar...
Sam wątek jest okej, ale problem leży w tym że Clara gdy umarła, powinna pozostać martwa, takie postępowanie psuje całą dramaturgie, pamiętacie koniec Earthshocka? Adrick poświęca się by uratować Doctora i towarzyszy, Doctor nie leci na końcu Timeflighta i nie ratuje go na sekunde przed śmiercią, tak samo z Katariną i Sarą, Doctor NIE leci do TARDIS i nie cofa się w czasie by którąś z nich ocalić.
To samo ze śróbrokrętem, psuje on dramaturgie, gdyż uwięziony Doctor poprostu wyciąga sonica i się uwalnia, dlatego JNT rozwalił sonica w The Visitation (I słusznie, bo dzisiaj większość "fanów" skupia się bardziej na sonicu niż jakości odcinków czy postaci)
Następna durnota, Doctor morduje generała, ten zamienia się w babe, nie obchodzi mnie to co Moffat mówi, Władcy Czasu NIE zmieniają płci.
Jeśli mogą zmieniać płeć, to dlaczego Romana nie zamieniła się w faceta w Destiny of the Daleks?
Rassilon, tak, lepszy niż ta parodia z End of Time, pojawia się na chwile a potem Doctor go wywala z Gallifrey, to po co on tam w ogóle był?
Co z Gallifrey? Władcy powrócili, czy nie?
Ogólnie New Who, zwłaszcza teraz, wygląda mi bardziej na parodie serialu z 1963 roku, niż jego kontynuacje.



Ogólnie ocena odcinka to 5/10
Sezon dostaje 6/10, BARDZO słabo jak na Doctor Who, nawet New Who.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

ja też panu Moffatowi dziękuję - dziękuję i proszę o więcej ;) Nie za dużo, jeszcze z jedną serię, coby się nie wyprztykał, ale jednak.

No dobrze, Adric czy Katarina zginęli, ale czy to znaczy, że każda postać musi?

Romana nie zmieniła się w faceta bo nie chciała i tyle. Generał Władców natomiast powiedział(a), że to było jej jedyne męskie wcielenie. Władcy nie zawsze mogą mieć wybór - zobacz np. ile razy Doktor regenerował będąc nieprzytomnym. W ogóle to przecież jest Missy ;)

Rassilon - krok w dobrą stronę po "The end of Time" choć to jeszcze nie to.

Gallifrey jest na samym końcu czasu, dlatego nikomu wiele nie mogą zrobić, ani nikt im też nie może.

Nie uważam, żeby pozbycie się śrubokrętu kiedykolwiek było dobrym pomysłem, ale troszkę szkoda, że okularki nie pozostaną z nami dłużej zamiast niego :)

ocenił(a) serial na 7
Capitano_S

Nie kazda, w historii Doctor Who zgineli tylko oni, ta akcja pokazala ze Moffat nie ma jaj.
Szczerze, dla mnie jedynym Doctorem Who jest wersja z 1963 - 1989 roku, reszta, to dla mnie jedynie fan fiction.

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Tylko oni? Serio?

ocenił(a) serial na 10
Capitano_S

Niewłaściwie zabrzmiało to zdanie - nie pytam, czy tylko oni, wiem, że było całkiem sporo innych uśmierconych postaci.

ocenił(a) serial na 7
Capitano_S

Postaci, tak, kompanow 2

ocenił(a) serial na 7
FenrirLokeson

Nie, sorry trzech, Katarina, Sara i Adric (Plus ewentualni kompani z BF, ale BF moim zdaniem jest FanFiction)

ocenił(a) serial na 10
FenrirLokeson

Jeszcze w temacie "dziękowania" Moffowi: https://www.youtube.com/watch?v=EP7nn-AVxwM

ocenił(a) serial na 5
FenrirLokeson

Normalnie rzygać się chce tą Clarą, no po prostu jak ona umiera to wiadomo że doktor się zesra ale ją uratuje. Do tego latający Bar? Więc zapewne będzie jej mordę trzeba oglądać dalej i zapewne w towarzystwie tego trolla z Gry o tron. I te jej "oj zaraz zginiemy, ha ha jak fajnie, bo jestem super Clara". Kolejny sezon po 8 oglądany kątem oka żeby być na bieżąco z fabułą. Jak zginęła Clara to pomyślałem że może w końcu ktoś ma jaja i coś zrobił aby ten serial nabrał sensu, ale jednak ktoś tu jest cieć i nie dał rady.
Zapewne 10 sezon to będzie grzebanie we wspomnieniach, odnalezienie Clary i ciekawość jak jeszcze głębiej pogrzebią ten serial. Zastanawia mnie gdzie są prawdziwi fani doktora bo chyba zostali zastąpieni przez fanów Zmierzchu czy Harrego Pottera bo robi się z tego jakieś gejowskie romansidło z klimatach Sci-Fi.
A sam fakt zastąpienia śrubokręta okularami i ganianie starego dziada z gitarą to po prostu wyglądało żałośnie. Może niech się odrodzi w młodszym ciele, ruchnie ją to mu przejdzie.
Jedyna opcja to odcięcie się od Clary i zmiana Doktora bo dziadek to wygląda jak by zaraz miał umrzeć i wiem że poprzedni to nie były młodziany tylko on po prostu się nie nadaje. ( w sumie to może być powód dlaczego jest więcej Clary niż jego).
W Doktorze głównym bohaterem powinien być Doktor (poprawcie mnie jak się mylę), a towarzysz ciekawym dodatkiem.
Szkoda bo zanim się zaczął 8 sezon to zawsze się czekało na nowy odcinek a teraz to jest bo jest, no szkoda.

Tyle że skoro Clara ma swój tardis to mogą zrobić o niej osobny serial (plus że by się jej pozbyli), będzie go trzeba oglądać aby nie stracić ciągłości fabuły, no dla mnie doktor już się nie podniesie.

ocenił(a) serial na 7
tihomax

Ja jestem wielkim fanem Pottera i Doctora (chociaz musze przyznac, ze jak Doctor Who to dla mnie przede wszystkim klasyki) i nie widze w tym problemu.
Nowe serie nie sa dla mnie science fiction, tylko co najwyzej Fiction.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones