PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 553
oceny
8,1 10 1 32553
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Czy to już szowinizm z mojej strony - że facet w ciąży, w całej akcji tego odcinka pasował jak pięść do nosa???? Statek jest atakowany przez małego stwora, który stopniowo pożera zasilanie. Doktorka biega jak szalona po statku. Yaz walczy ze stworkiem. Generalissima walczy z chorobą i na końcu daje czadu jako pilot. A w tle rodzący facet w asyście dwóch męskich towarzyszy doktora.

Jestem kobietą - i lubię silne babeczki na akranie. Ale myślę - że "urwanie jaj" facetom w filmach/serialach i czynienie z nich postaci albo skrajnie złych, albo skrajnie zniewieściałych - to po prostu zła droga! Na tle słabych mężczyzn - i bohaterki kobiece nic sobą nie reprezentują. Nie ma równowagi. Podobnie jak nie ma jej, kiedy tylko mężczyźni walczą, a kobiety są bezwolne.

ocenił(a) serial na 10
nan_s

Pasował tak jak pasował ale z kontekstu może wynikać, że:

a) było to jakieś nielegalne coś z tym dzieckiem -> po co na takim statku w Kosmosie niezagrożoną wydawałoby się ciążę prowadzić -> sugestia według mie byłaby, że tak jak kobieta nie pozna kto się bawi w BDSM, a kto jest ofiarą sadysty tak i faceci potraktują to coś jak zabawę...

b) sama idea odcinka w zasadzie sugeruje, że ten stworek może być powiązany z regeneracją Doktora/TARDIS po wybuchu miny ale to pewnikiem moje skrzywienie.

tzn. odcinek bardzo specyficzny.

"pierwszy ginie murzyn" ;-)

musi być jakaś laska -> tutaj musi być jakiś poród... laska w większości filmów typu Bond też ma się tak do fabuły jak garnitur do kaloszy. Bo może deszcz padać ;-).

ocenił(a) serial na 9
ArchieIl

A Elektra w "Świat to za mało":)??? A Natalia w "Goldeneye":)?? Dziewczyna Bonda może być normalną częścią fabuły, a nie tylko papierową laseczką "do przelecenia" przez głównego bohatera:)

Od kiedy kobieta została Doktorem - to za każdym razem, gdy pojawia się jakiś przypadkowy przystojniak - jak np. ten Atmos na statku, to mam wrażenie, że Doktorka na niego leci:). I taka jakaś była uległa wobec jego rozkazów:), co jest raczej sprzeczne z charakterem każdego Doktora, obojętnie jaka regeneracja:). No, ale to może skutki wybuchu miny.
W każdym razie Doktorka i Yaz są fajną parą, bez podtekstów:), natomiast z dwóch facetów towarzyszy robią ciepłe kluchy.

O co chodzi z regeneracją Doktora/Tardis i powiązaniem z nią stworka???

ocenił(a) serial na 10
nan_s

Był większy w środku i jakoś dziwnie pojawił się w momencie gdy możliwe, że uszkodzeniu uległa TARDIS, a na pewno Doktor.

ocenił(a) serial na 9
nan_s

W sumie ten sezon jest tak napchany poprawnością, że aż oczy bolą. Sezon 11 jest tak nieciekawy że głowa mała, odcinki są mega nudne i nieciekawe, Moffat wróć

piechu_3

Prawda. Ja sobie dałem spokój z tym sezonem. Jak byłem zachwycony że Doctor będzie kobieta tak teraz jestem rozczarowany że jest taka strasznie nijaka. Wiem że to nowy rozdział skierowany do nowych widzów i może patrze przez pryzmat ostatnich sezonów ale no do uja wafla nie dam rady patrzeć co zrobiono z moim serialem. To nie jest już Doctor Who tylko marna wydmuszka.

piechu_3

ja tez tesknie za moffatem, seria jedenasta jest coraz nudniejsza z odcinka na odcinek,
Doctor utracił wiele w tym sezonie, zawsze doctor kontrolował sytuację, był zawsze o krok przed wszystkimi, a niestety doctor jodie jest słab, jak by nic nie jarzyła.

ocenił(a) serial na 9
piechu_3

11x06 dla odmiany jest o muzułmanach. Połowa sezonu i ani słowa o Dalekach, Cybermanach czy czymkolwiek związującym ten sezon. Nie mam już wątpliwości co do celu tego sezonu.

ocenił(a) serial na 10
damianyk

Akurat brak starych antagonistów w tym sezonie był zapowiadany już dawno. Problem w tym że na ich miejsce nie wprowadzono nawet ćwierć nowego :|

ocenił(a) serial na 9
nan_s

już pomijając całą głupotę tego wątku męskiego porodu, to był on tam całkowicie niepotrzebny - zapychacz najgorszych lotów.

ocenił(a) serial na 10
dezertx

A czmu wojownicza córka Doktora była żołnierzem?

Ciekawe, że nie było protestów, że kobieta i to od razu po urodzeniu jak komandos się zachowuje, a tu taki kompleks cipek, że grzecznie wykonują polecenia żeńskiej wersji Doktora.

ocenił(a) serial na 9
ArchieIl

Co ma piernik do wiatraka?
Córka doktora to był świetny zabawny, ale i rowinięty ciekawie wątek. Była nastawiona bojowo bo tak ją stworzyła maszyna klonująca. Ten kontrast i dialogi pomiędzy Doktorem pacyfistą a córką żołnierzem działały na plus bo poszerzały nasze pojęcie o doktorze. A co (poza obrzydzeniem) do serialu wniósł krzyczący facet z którego wycięto dziecko? Co będzie dalej? Doktorka z pen&sem sikająca na stojąco?

ocenił(a) serial na 10
dezertx

wy to chyba się nie leczycie bo żadna psychiatrzyca takich idiotów do gabinetu wpuścić nie chce.

idź poczytaj o konikach morskich i dodaj, że według mnie wygląd i kompania doktorska jest dobierana pod przygody jakie będzie realizować.

Jak nie zrozumiesz to rób z siebie dalej pośmiewisko.

ocenił(a) serial na 9
ArchieIl

jak narazie to ty robisz z siebie pośmiewisko.
Dużokrzyku i obrażania, zero merytoryki.
Czyżbym miał do czynienia z lewicowym trollem?

ocenił(a) serial na 10
dezertx

pobożne życzenia?

wy to szukacie instrukcji w filmie do wykonania, że tak się pienicie jak szambo po kąpieli waszego pana?

ocenił(a) serial na 9
ArchieIl

co ty bredzisz? jacy "wy"? Jaki "wasz pan"? Jakie koniki morskie XD

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones