PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199691}

Doktor Who

Doctor Who
8,1 32 568
ocen
8,1 10 1 32568
8,8 4
oceny krytyków
Doktor Who
powrót do forum serialu Doktor Who

Dlaczego?

ocenił(a) serial na 5

Oglądam pierwszy sezon i szczerze nie rozumiem, czemu Doctor Who stał się tak znanym - chyba kultowym? - serialem.
Jest tak tandetny, że cały czas sobie wmawiam, że to na pewno specjalny zabieg.
Jakiś trick artystyczny. Bo to niemożliwe, żeby się nim zachwycać.
Tyle czytam na filwebie żali na temat innych seriali sci-fi. Że to nielogiczne, że słaba fabuła, że naiwne, że słabi aktorzy. A tutaj?
Zanitowane puszki rodem z seriali z lat sześćdziesiątych największym zagrożeniem wszechświata?
Proszę mi to wytłumaczyć.
Nie hejtuję, po prostu nie ogarniam:)

ocenił(a) serial na 10
terrabzdeta

Serial zaczął być emitowany w latach sześćdziesiątych właśnie :) Pewnie, dzisiejsze dzieciaki już nie chowają się na widok Daleków za fotelami, jak wcześniejsze pokolenia widzów wiele lat temu, ale ich wygląd to cecha bardzo charakterystyczna, inne powracające potworasy dostały współcześnie nowe formy, puszki nasze ulubione - nie. Powiedziałbym, iż dlatego, że ujęcia Daleków (zabawek w ich kształcie, itp) można zobaczyć w wielu brytyjskich produkcjach (w jednym z odcinków Jasia Fasoli, na przykład.) i generalnie wśród Brytoli nie tylko widzowie DW ich kojarzą. Innych wrogów Doktora - raczej nie.

ocenił(a) serial na 5
Capitano_S

Ja rozumiem, że serial w latach sześćdziesiątych wyglądał jak wyglądał.
Ale raczej chodzi mi o tę nowa odsłonę. Jak na 21 wiek to coś z tym wyglądem jest nie halo :(

ocenił(a) serial na 10
terrabzdeta

Tak, jak napisałem wyżej - poza wspomnianymi Dalekami wszystkie inne powracające potwory dostały uwspółcześniony wygląd. (Dla przykładu niejacy Sontaranie kiedyś: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/6/69/Sontaran.jpg i dzisiaj: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/7/7d/Sontarans_2008.jpg/275px-So ntarans_2008.jpg ) Dalekowie - nie, ze względu na dużą rozpoznawalność wśród docelowej grupy widzów, czyli Brytyjczyków.

ocenił(a) serial na 2
terrabzdeta

Popieram

ocenił(a) serial na 9
terrabzdeta

Hah myk polega na tym, że pierwszy sezon jest dość niskobudżetowy i dopiero może po obejrzeniu dwóch pierwszych sezonów ci się spodoba i cie wciągnie. Aczkolwiek możesz także zacząć od 5 sezonu, bo wtedy następuje lekki reset serialu i na luzie możesz se od niego zacząć, jest mniej tandetny i może go bardziej polubisz, bo efekty specjalne są już na spoko poziomnie. Mi się też na początku nic nie podobało, ale dałem szanse i dziś już zaczynam 12 sezon (Btw nie jestem stary i nwm czemu mi jakoś nie specjanie przeszkadzały te beznadziejne efekty specjalne itd xd).
Co do dziur fabularnych i nielogiczności to tia, ten serial opowiada o podróżach w czasie itd, więc nie wiem kto by się czegoś takiego nie spodziewał xd po za tym ten serial jest robiony dla młodzierzy więc no :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones