PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331618}

Dexter

8,2 194 112
ocen
8,2 10 1 194112
7,3 16
ocen krytyków
Dexter
powrót do forum serialu Dexter

tego się nie da oglądać! Doslownie, calkowicie to zniszczyła, jej postać podobnie jak aktorka, która ją gra jest taka wnerwiająca i zupelnie tam niepotrzebna. W dodatku ciągle gra jedną miną przygryzając dolną wargę. Jednym słowem porażka :/ Dexter stracił jednego widza.

ocenił(a) serial na 7
TheTusiax

I dałaś 1 bo Ci się postać nie spodobała? Aha.

ocenił(a) serial na 8
MatiZ_3

Oj tam oj tam, Matiz, nie znasz się, tylko spójrz na jej profil - Chichot Losu 10/10, Hotel 52 10/10, już nie wspominając o Plebanii 6/10, Dexter przy tych serialach to jakaś tania szmira :/

Flantrenite

człowieku idź się utop ty porównujesz jedne z lepszych Amerykańskich seriali do polskiego shitu? jakim są seriale :
Chichot Losu 10/10, Hotel 52 10/10, już nie wspominając o Plebanii 6/10, przecież to jest jakaś biesiada dla tępych pustych
nastolatków ale cóż polaczki takie jak ty chwalą swoje polskie bagno widać że się w ogólne przez takich polaczków jak ty tylko nerwy tracę...

ocenił(a) serial na 10
wilk_dexter

Ironia kolego, ironia...

użytkownik usunięty
MatiZ_3

kochani, przecież to troll :(

ocenił(a) serial na 8

punkt dla Ciebie, błędnie myślałam że to naturalna głupota :P

ocenił(a) serial na 3

nie jestem trollem, ta jedynka została mi jeszcze po tym jak zaczelam oglądać Dextera, po pierwszych paru odcinkach i stwierdziłam, że robienie serialu o kimś tak potwornym, po to byśmy go zrozumieli jest całkowicie bez sensu i złe, bo przeciez mimochodem jakos tolerujemy te jego zbrodnie darząc go sympatią. Jednak teraz, obiektywnie mogę stwierdzić, ze ten serial to jednak nie nieporozumienie. I pozdrawiam wszystkich oskarżających mnie o trollowanie, a Lumen nadal nie cierpię.

ocenił(a) serial na 8
TheTusiax

Jak kto woli. Warto tylko wspomnieć o tym, że dzięki Lumen Dexter się zmieniał. Czy na lepsze? Oceńcie sami. Moim zdaniem cała 5 seria skazywana przez niektórych z was na szajs i kicz jest rewelacyjna. A Lumen jest lepsza od Deb. Denerwuje mnie jej język i cwaniactwo typu: co tu jeszcze zrobić, aby zdobyć odznakę. Oczywiście nawiązuje tu do serii 3, w której to prawie nie wygryzła oczu Quinnowi. Ale to szczegół.

ocenił(a) serial na 8
janek00714

Dla mnie z kolei Deb jest raczej obojętna. Ciągle miałam nadzieję, że pod wpływem traumatycznych wydarzeń choć trochę się zmieni i jej przemiana będzie jakoś szczególnie ukazana. Tak się jednak nie stało i chyba nawet nie mamy szans jakoś się z nią utożsamić - nawet jak zginie ktoś jej bliski, poćwiczy z miesiąc na bieżni, pomieszka z Dexterem i wróci do starego życia Moim zdaniem trochę spaprano tę postać. A język wg mnie pasuje, ale już nie będę offtopować.
Lumen całkiem polubiłam, mimo że przez pierwsze odc byłam negatywnie nastawiona, myślałam że Dexter będzie nosił żałobę przez min. 2 kolejne sezony :P Nie chcę się wypowiadać na temat jej gry aktorskiej, bo nie widziałam jej nigdzie indziej niż w Dexie, ale moim zdaniem wpasowała się w rolę dobrze, nominacja do Złotego Globu jest chyba dostateczną rekomendacją. Zresztą, cała jej postać była nieźle skomplikowana. Nie chcę wpadać w jakiś patetyczny ton, no ale kurczę, Lumen była gwałcona, miała skończyć w beczce z formaliną, a oprócz tego zamiast zaufać policji i dochodzić do siebie w otoczeniu kochających ją osób, musiała sama rozliczyć się z przeszłością. Czego wy od niej chcecie?

ocenił(a) serial na 8
Flantrenite

Kurcze, słuszny post i słuszne argumenty! Co wy od niej chcecie?
Podejrzewam, ze większość z nas nastawiła się na bohaterów z pierwszych dwóch sezonów. Poza Lundym obsada nie zmieniała się zbytnio (nie licząc śmierci Rudy'ego). Podobnie było z Quinn'em. Wszyscy go znieważali, bo on miał być zastępcą Doakes'a . Gówno prawda! Wierze, że w zamysłach twórców serialu taka myśl nie przeszła przez głowę. Doakes i Quinn są do siebie tak podobni jak spadochron do choinki! Podobnie jest z Lumen. Nowa postać, czyli minus na starcie. Świetnie zagrała swoją rolę. Po takich traumatycznych przeżyciach dowiodła, że można idealnie odegrać portret psychologiczny takiej osoby. Lumen, moim zdaniem, jest najlepszą żeńska rolą w całych pięciu sezonach.

ocenił(a) serial na 10
janek00714

Widziałam ten wątek zanim obejrzałam 5 sezon, poza tym widziałam wiele negatywnych opinii na jego temat i trochę się bałam co zobaczę. Wczoraj zabrałam się za ten sezon, właśnie go skończyłam i jestem bardzo zaskoczona, bardzo!
Po 1. nie wkurzała mnie zupełnie Lumen, ale to jest subiektywna opinia, każdy ma własną (ja np. nie mogłam znieść Lily, a niektórzy się nią zachwycają)
Po 2. uważam, że 5 sezon był bardzo fajny. Co prawda jestem zakochana w Dexie :P więc mogłabym go oglądać bez końca i obiektywnie ocenię sezony jak trochę ochłonę, jednak zdecydowanie nie wiem skąd tyle negatywnych opinii na temat piątego. Wzruszył mnie, zaskakiwał mnie nieraz, super!

ocenił(a) serial na 7
ciasek

Też uważam Lilę za najbardziej wkurzającą postać. A 5 sezon przez jakiś czas uważałem nawet za najlepszy, ale niestety zepsuli finał.

ocenił(a) serial na 10
MatiZ_3

W sumie prawda, finał mógłby bardziej kopać dupę, ale z drugiej strony tak mi strasznie żal Dexa, gdy widziałam jak mu źle z powodu Lumen, że taki spokojny dość sielankowy finał uważam za ok -> gdyby miał być zaskakujący to raczej byłoby to coś złego, a Dex już dostał sporo po tyłku, niech ochłonie przed 6 sezonem:)

ocenił(a) serial na 8
ciasek

Finał faktycznie mógłby być duuużo lepszy, ale z drugiej strony nie mam zielonego pojęcia jaki byłby dobry. Dex zabija Lumen - każdy by się ciśnieniował, że to powtórka z sezonu 3 i częściowo 2, Lumen zostałaby zabita przez załóżmy Jordana - powtórka z 4. Nie było chyba dobrego wyjścia z tej sytuacji. Zresztą, nikt chyba nie powiedział, że Lumen już nigdy nie wróci.
A Lila to było samo zło, gdyby nie świetna fabuła 2 sezonu, to szczerze bym go nienawidziła...

ocenił(a) serial na 10
Flantrenite

Dex forewer, ale Lumen ch na imię!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones