Detektyw (2014)
Detektyw: Sezon 4 Detektyw sezon 4, odcinek 4
odcinek Detektyw (2014)

Part 4

58m
5,8 971
ocen
5,8 10 1 971
Detektyw
powrót do forum s4e4

Tak sobie oglądam ten serial i doszedłem do wniosku, że wszystkie "wizje", "oglądanie zmarłych" oraz "opętania" wynikają z ... Kopalni! Kopalnia zapewne zanieczyszcza wodę (było widać w innych odcinkach) metalami ciężkimi - głównie ołowiem. Wspomniane nadprzyrodzone rzeczy, to nic innego jak halucynacje i inne objawy ołowicy. Taka moja teoria, zobaczymy co z tego wyjdzie. Mam nadzieję, że twórcy pójdą w tę stronę, a nie czary i wierzenia ludowe :D

Jerryjeremi

Ja sądzę, że oprócz zatrutej wody, jakieś opary z kopalni przedostają się do powietrza. Każdy sądzi, że to woda jest przyczyną halucynacji. Niemniej, na początku pierwszego odcinka karibu zaczynają czuć jakiś zapach (pokazane jest to w dosyć prosty sposób, bo nagle wyostrza im się zmysł węchu) i pod wpływem tego zaczynają biec w przepaść. Nie wiem jednak jak racjonalnie wytłumaczyć, że niektórzy mają halucynacje, a niektórzy nie ;/

KIKI19234

Też mi się tak wydaje. Choć dziwne wydaje się to że wszyscy mają taką samą halucynację i fizyczne obrażenia w postaci popękanych bębenków.

ocenił(a) serial na 8
Jerryjeremi

A ja sądzę że tam wszyscy są zaczadzeni wszechogarniającym odorem woke! Ot i cała tajemnica.

ocenił(a) serial na 8
duke10

:D oj tak,duzo tego tu.

ocenił(a) serial na 7
Jerryjeremi

Też mam nadzieję, że wyjaśnienie będzie naukowe, a nie paranormalne. Zgadzam się o teorią o zatrutej przez kopalnię wodzie, ale obstawiam też różne dodatkowe przyczyny u różnych osób - np. choroby psychiczne (m.in. siostra Evangeline), traumy z przeszłości (Danvers), wstrząs mózgu (Evangeline).

ocenił(a) serial na 8
JoasiaAsia

Jak wyjaśnisz że jedna widzi swojego zmarłego męża który prowadzi ją do zwłok naukowców?

ocenił(a) serial na 7
ediz4

W jej przypadku to myślę, że używki sprawiają, że „widzi” zmarłego.
Z tym, jak trafia na zwłoki sprawa jest bardziej skomplikowana, ale myślę, że możliwe są takie kwestie: wie coś więcej o zbrodni, szła tak długo aż znalazła, znalazła przypadkiem.
Ja bym obstawiała opcję 1, czyli że wie o tej zbrodni coś więcej (jest zamieszana lub była świadkiem czegoś).

Jerryjeremi

Zgadzam się, też wydaje mi się, że to będzie powód tych wszystkich halucynacji. Tylko jak jeszcze wyjaśnić dziwna śmierć naukowców?

Jerryjeremi

kopalnia to zwykla rzecz, budowla, a tu jakies dziwne psycho i duchy, moze i opary wyziewy, ale nie poszli scenarzysci na taka latwizne, nie wierze w takie kompromitacje, no ale sie okaze

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones