PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35024}
7,6 20 140
ocen
7,6 10 1 20140
Daleko od szosy
powrót do forum serialu Daleko od szosy

Tej informacji nie podają w opisie ani w samym serialu wiem może nie chcieli profanować żadnej nazwy.
Może ktoś wie przynajmniej w jakim województwie kręcono sceny wiejskie?
Tam w drugim odcinku gdy Leszek chciał wyjechać na Śląsk jego matka mówi-"Aż tam,to jest przecież tak daleko"i Leszek pojechał PKSem a w odcinku nr 2 jest pokazane ze wysiada z pociągu .
Natomiast do Łodzi Ania jedzie PKSem.Więc ta wieś jest bliżej Łodzi a dalej od Śląska.

ocenił(a) serial na 10

Wg mnie akcja toczy sie w miejscowościach Zdrzychów i Dalików. Są to wioski między Poddębicami a Łodzią. W jednym z odcinków na stopklatce zauważyłem napis na przystanku PKS-u z nazwą jednej z tych dwóch wsi ( nie pamiętam, chyba Dalików)

ocenił(a) serial na 10
mr_szakal

tak masz rację, sceny wiejskie były kręcone w tych małych miejscowościach niedaleko Łodzi. A mój tata wywodi się z brzezia. Mała wioska, ok 13 km od Bełchatowa, 80 km od Łodzi, gmina Szczerców :)

syn_Ani_i_Leszka

Dzień dobry, Panie Przemku ! Jestem gorącym fanem serialu. Bardzo mi miło popisać z synem pierwowzoru Leszka.
A czy wiadomo, gdzie kręcono sceny nad strumykiem/rzeczką, nad którą Leszek spotykał się z Anią ?
Chciałbym odwiedzić to miejsce, ponieważ wybieram się szlakiem serialu na wycieczkę motocyklową.
Gorąco pozdrawiam !

arabel_filmweb

Witaj, ja wiem gdzie :) w Bronowicach pod Brzezinami (woj. łódzkie). Jest pozostałość tej kładki do dziś :) czesto tam bywam, od dziecka rodzice opowiadali mi o tej kładce z daleko od szosy :)

mr_szakal

Witam mieszkam w Parzęczewie.14 km od Dalikowa i też nie raz słyszałam opowieści od osób które pamiętały jak kręcili ten serial.

anulka_21_1987

Ja też jestem z okolic Dalikowa mam dosłownie 6km...Przystanku w zdzychow ie już nie ma a ta remiza w której Bronka z Leszkiem byli na zabawie znajduje się w Kucinach ...

anulka_21_1987

Tabliczka na szkole, odc 4/7

mr_szakal

Jak jechali do domu Leszka z Anią to na pks był napis Piątek

ocenił(a) serial na 9

Ta wieś to na 100 % Brzezie w gminie Szczerców,wiem bo mieszkam w Szczercowie. Jest to ok. 45 km od Łodzi.Znam osobę, na podstawie której nakręcono ten serial.

sylwia009poczta

A ja niedawno bylem w Zdrzychowie na wycieczce rowerowej. Przystanek jeszcze stoji ale jest mocno zniszczony. Za to remiza jest odnawiana.
W Dalikowie tez bylem, w klubokawiarni jest teraz sklep.
Obie miejscowosci sa polozone w polowie drogi z Lodzi do Poddebic.
Bronki nie widzialem

Kri100

szymek27

Ale sklep z I odcinka, gdzie Leszek kupowal dzwonek do roweru, znajduje sie we wsi NOWOSOLNA. Zwroccie uwage na tablice nad wejsciem. Co do nazwy na przystanku PKS, mozliwe, ze jest do Dalikow (nie moglem doczytac). Wynika z tego, ze przystanek, sklep i dom Leszka byl w 3 roznych miejscowosciach. Szkola chyba jeszcze w kolejnej - nad wejsciem do niej tez jest inna nazwa wsi, ktorej nie moge odczytac.
Fakt, ze mieli tam wszedzie daleko - Bronka do domu musiala jechac PKS-em (czekala na przystanku z Leszkiem, kiedy Staszek zaproponowal jej podwiezienie furmanka). A jechala wlasnie z Nowosolnej, gdzie we wspomnianym sklepie kupowala czajnik. Mozna wiec podejrzewac, ze owa Nowosolna to cos w rodzaju wiekszej miejscowosci, gdzie mieszkancy okolicznych wsi robili zakupy. (Leszek kupil tam tez motor - za 7.500 zl:)- przy okazji - kto pamieta, za ile potem sprzedal:?)
Remiza tez musiala byc daleko od domu Leszka - musial do niej jezdzic motorem i to szosa. (odc. 3).
Na pewno do remizy miala blisko Bronka - Leszek odprowadzal ja na piechote.

obreb_2

Kiedy An przyjezdza do Leszka jedzie autobusem na Sieradz a na przystanku widnieje napis miejscowości jakoś na Sz.
Bardziej interesuje mnie nazwa miejscowosci w ktorej mieszka siotra Leszka-mowi on tej pani starszej u ktorej potem zamieszkuje.Czy to nie Pajeczno?I czy to ne te Pajeczno w ktorym mieszkam?

norbuss93

tak, jest scena w ktorej Leszek mowi iż jego siostra mieszka w Pajęcznie. I jest to jedyna wymieniona nazwa z mniejszych miejscowosci w serialu (poza wiekszymi jak Czeladź czy Łódź)

ocenił(a) serial na 9
obreb_2

Leszek sprzedał motor za 8000. Mówi, "Gdyby nie to że idę do wojska to nie sprzedałbym go nawet za 10 (tysięcy, domyslne)

obreb_2

cytuję słowa Pani Sławomiry Łozińskiej (Bronki) - To było pod Lipinami. Kiedy wyjeżdża się z Łodzi w kierunku Warszawy, po drodze mija się Brzeziny, a następna miejscowość to właśnie Lipiny i wokół nich kręciliśmy owe wiejskie plenery. Na przykład położony przy drodze, a widoczny w serialu GS-owski pawilon handlowy, obok którego Leszek spotyka Bronkę po raz pierwszy po zabawie, na której ją poznał, istnieje w Lipinach do dzisiaj i czasami koło niego przejeżdżam.

ocenił(a) serial na 10
obreb_2

Sprzedał za osiem! :D

ocenił(a) serial na 10
kamila_hynas

Dokładnie. A Leszek do Bronki miał 6 km :)

dkawala

Fakt. Mówi wracając od niej w deszczu- "Te 6 km rowerem migiem przelecę"

obreb_2

Szkoła jest chyba w m. Przecław, a taka wieś jest koło Brzezin

malarowicz

Bronowice, Leśniczówka...

obreb_2

Sceny ze wsi w której mieszkała Bronka były nagrywane we wsi Szydłów, gmina Lutomiersk.

obreb_2

Z tego co pamiętam to nie było powiedziane za ile kupił WSK, natomiast sprzedał ją za 8tys.

szymek27

Cześć, ja te ostatnio bylem w Zdrzychowie. Przystanek stoi choc zniszczony bardzo, stoi a wokół niego zboże - widocznie nikt juz z niego nie korzysta, takie czasy.
Gdzieś w necie wyczytałem ze kręcono tez w sąsiedniej wiosce Kałów, ale nie podano konkretne jakie sceny, ale chyb achodziło o te ze stawami i rzeką Bełdówką.
Pozdrawiam

szymek27

Przystanku już nie ma:(
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.147794461938579.44510.146149082103117& type=1&l=3873947889

https://plus.google.com/u/3/photos/109780412846685379279/albums/5992543076536353 633/5992547555763112706?pid=5992547555763112706&oid=109780412846685379279

tde

Cześć przeglądarki nie otwierają Twoich linków. Napisz jak możesz na mój e-mail podam Ci GG mam kilka pytań. wiking02@hotmail.com . Pozdrawiam

szymek27

Przystanku już nie ma - znikł po 2011 roku - na pewno przed 2015

sylwia009poczta

które Brzezie bo w okolicy na mapie jest ich kilka, koło której miejscowości?

sylwia009poczta

Zdrzychów

Czy mógłby ktoś, z okolicy gdzie serial był kręcony sporządzenić parę fotek :)?, budynków , wioski itp

ocenił(a) serial na 8
mguminski

hej ja bywam baardzo często w nowosolnej (tam gdzie kupował dzwonek) aale nie ma zbytnio gdzie tam robić fotek gdyz wszystko wygląda zupełnie inaczej a tam gdzie leszek kupowal dzwonek jest teraz chyba..solarium hehe :) jedynie w oddali widać ogrodzenie kościoła i to sie nie zmienilo :) ale może walne przy okazji pare fotek to wstawie tu linki :) pozdrawiam

To w jakiej miejscowości jest dom Leszka, Bronki i dom babci Ani? Jeszcze chciałabym wiedzieć gdzie jest ten malowniczy strumyk z malutkim wodospadem który podziwiała Ania z Leszkiem. Napiszcie też gdzie dokładnie szukać PKSu z którego zawsze ktoś w tym serialu odjeżdża, na jakiej drodze stoi,skąd,dokąd...? Chciałabym poszukać tych miejsc na Google Maps, chocby fotki z kosmosu :)

ocenił(a) serial na 10
777temida

to chyba nie był dom babci Ani, tylko babci Wieśki

misio125

Tak, racja.

ocenił(a) serial na 9
777temida

Przystanek PKS jest w Zdrzychowie, niedaleko głównej krzyżówki, skręcając w lewo od szosy nr 72. Mapy Google świetnie to pokazują. Jego współrzędne to 51,8557 N i 19,0772 E. Z kosmosu niewiele zobaczysz, ale warto zobaczyć to miejsce w Street View, jak wygląda w tej chwili. Rzeczywiście, jest już zniszczony i chyba od dawna nie używany.
Dla porównania kadry z odcinka o "rajdzie świętokrzyskim" :) Gdy Ania z Wieśką wysiadają w Zdrzychowie, widać w oddali dwa domy: jeden z charakterystycznie nierównym dachem u dołu i drugi z kominem i okienkiem na górze. Stoją do dzisiaj, ale przed domem z nierównym dachem wyrosło wysokie drzewo, przed tym drugim jest ładny płotek. Szkoda, że nie można tu dodawać zdjęć.
Też ciekawi mnie gdzie jest ten malutki wodospad i gdzie właściwie mieszka Leszek, zwłaszcza, że zawsze tamtędy przechodzą. W odcinku 3 idąc z po wino siedzą z Anią nad wodospadem, tak samo w ostatnim odcinku idą tamtędy z przystanku do domu Leszka.
Wydaje się, że jeziora w których kąpią się bohaterowie to Stawy Sarnów. Dziś są to trochę zarośnięte stawy należące do gospodarstwa rybackiego założonego w 1993 r., ale wtedy pewnie można było się tam kąpać.

TomFilip

W momencie, kiedy pisałeś ten komentarz tego przystanka albo już nie było (choć w 2011 roku jeszcze istniał) albo znikł naprawdę zaraz po - przed 2015

ocenił(a) serial na 9
Perlinka

Jesteś pewna? Na mapach Google z 2021 r. ciągle stoi.

TomFilip

Na Google view jest, ale jak już patrzysz w google map z lotu ptaka (są to nowsze foty) to już go nie ma, tylko zaorane pole. Pewnie rolnikowi to przeszkadzało bo PKS był "daleko od szosy", szkoda.

777temida

Sceny z domem Bronki były kręcone w Szydłowie (gmina Lutomiersk), położonym kilkadziesiąt kilometrów od Łodzi.

Karol_Borowiecki

W 5 odc. ojciec przywozi cegłę i na wozie jest napisane: wieś Brzeziny, gm Wilczyca, pow. Poddębice - chyba

Karol_Borowiecki

Karol Borowiecki potwierdzam. Mieszkam 2 km dalej.

na końcu odc. 1 Leszek, odjezdzajac z domu, stoi na przystanku na ktorym jest tablica "Zdrzychów"

nalezy miec na uwadze to, że czym innym jest wieś w akcji serialu, a czym innym plenery gdzie serial krecono - mianowicie producenci mogli "korzystać" z wielu wsi które w filmie "grają" jednak wieś - i dlatego tez są rozpoznane plenery kilku miejscowosci realnych

poza tym w serialu pojawia fakt, że siostra Leszka mieszka w niedalekim Pajęcznie

generalnie mozna uznac że tworcy serialu celowo nie okreslaja jednoznaczenie w jakiej wsi mieszka Leszek. I dlatego jest tyle domyslow ze strony widzów, którzy ogladajac znajome plenery domyslaja się danej miejscowosci

Sceny na mostku nad rzeczką kręcone były w miejscowości Fułki międzu Zdrzychowem i Kałowem. Jadąc od Zdrzychowa trzeba skręcić w Fułkach w drogę na Wilków i po około 200 meterach są dwa mostki nad Bełdówką.

Tomek_Tokarek

Co do Tej rzeki(nie spieram się)ale to rzeka Mroga-Bronowice...Te drewniane Belki to pozostałości Młyna...Teraz teren jest ogrodzony...KRAINA DZIKIEJ KACZKI... Można Wygooglować..

Serial był też kręcony w Miejscowości Bronowice, przykład Szkoła Leszka,to Leśniczówka w Bronowicach.Druga Wieś to Strzemboszewice, kręcono Tu Żniwa z Maszyną w Tle,ten Dom należy do Krakowiaków...Sam Pochodzę że Strzemboszewic-DK 72 Brzeziny-Rawa Maz...

Winamp3

Szkoła dla dorosłych w Przecławiu k. Brzezin

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones