Czas honoru
powrót do forum 5 sezonu

Sezon 5 bardzo dobry.

ocenił(a) serial na 10

Szkoda, że już koniec. Ostatni sezon był świetny, nie wiem czy nie najlepszy.

masif

też tak myślę.

masif

Też na świeżo bardzo mi się podobał, jednak jak odświeżyłem sobie wcześniejsze sezony to zdecydowanie 3. przerasta 5.

ocenił(a) serial na 8
masif

będzie jeszcze sezon VI http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,13117486,_Czas_honoru__w_Swinoujsciu_ __tak_chce_scenarzysta.html

ocenił(a) serial na 9
SnapeForever

wg mnie jesli powstanie sezon VI to bedzie juz nuda na maxa i bedzie to sezon tak naciagany ze szok. Choc nie powiem ze nie chcial bym obejrzec bo bardzo sie wkrecilem w ten serial a dzieki niemu w przeszlosc. Wlasnie ogladam na TYP historia od poczatku wszystkie odcinki :)

masif

A do mnie sezon V w ogóle nie przemawia. Mam wrażenie, że realizowany był "na kolanie". Za dużo uproszczeń, zbiegów okoliczności, powtarzalności miejsc, braku chronologii... Jak łatwo jest tym ludziom zabijać, co akcja to strzelanina i nie jest ważne do kogo się strzela. W akcji "uwolnienia" Zwonariewa nasi bohaterowie rozstrzelali chyba ze dwie drużyny "nowych Polaków", bez rozpoznania. To nic, że mogli tam służyć młodzi ludzie, którzy nie mieli złych intenecji. Kula w łeb, bo jesteś po tamtej stronie. Kiedy inni zapierdzielają odgruzowują Warszawę elegancki i szarmancki, jak zawsze, "Guzik" spaceruje sobie z rękami w kieszeniach wśród pracujących ludzi i patrzy na nich z pogardą. A tak w ogóle, z czego Ci ludzie (bohaterowie) żyją ? Tylko akcja i konspiracja. Matka Wandy zatrudniła się w urzędzie i jakoś jej nie potępiamy. Czyli można. Ach, zapomniałem o akcji, gdzie Celina ostrzega partyzantów o zasadzce: ten jej nowy pisarz-goguś (notabene przedstawiony jako obiecujący pisarz, a tu nagle okazuje się dowódcą drużyny czy plutonu - bez jaj...) zostawia ją samą w lesie, żeby sobie zobaczyła z bliska akcję, wraca do swoich, coś tam rozmawia, bierze trzech ludzi i kiedy zbliżają się do miejsca, gdzie zostawił Celinę ta zbiera się i biegnie do partyzantów. Jakby nie mogła tego zrobić zaraz po odejściu gogusia. Chronologia mooooocno kuleje, tak samo jak podczas ucieczki Krawca i Bronka: biegną i biegną chyba przez cały dzień i noc, tamci ich gonią i mimo, że są w polu widzenia jakoś nie mogą ich dopaść. A dlaczego, jeżeli UB chciało zlikwidować Władka po prostu go nie rozstrzelali tylko wrzucili związanego do kanału ? Co to miało uwiarygodnić ? UB miało wyrzuty sumienia, musiało się kryć ze swoimi zbrodniami ? Coś mi się tu wydaje, że te historie pchane są mocno na siłę (historia Leny bardzo niewiarygodna, rodzina, u której ukrywa się obserwowany Janek nie ponosi żadnych konsekwencji). Schemat "dobry - zły" jest aż nadto widoczny. dotrwam do końca (jeszcze trzy odcinki), ale mam już dosyć tych zbiegów okoliczności i jedynego muru w zniszczonej Warszawie wokół którego szukają się wszyscy, ale to wszyscy nasi bohaterowie...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones