PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=199095}

Czarodziejka z Księżyca

Bishōjo Senshi Sailor Moon Super S
7,7 6 938
ocen
7,7 10 1 6938
Czarodziejka z Księżyca
powrót do forum serialu Czarodziejka z Księżyca

Ciekawostka

ocenił(a) serial na 8

Wiedzieliście, że Rybie Oko nie była kobietą tylko facetem? ;D gejem i transwestytą- i jak tu nie uważać, że czarodziejka uczyła tolerancji? ;) ale niestety w polskiej wersji językowej zmienili mu pleć na żeńską :/ Zapewne, by nam się w główkach nie pomieszało pfff cenzura... Sama bym na to nie wpadła, chociaż był jeden jedyny odcinek, który mnie zastanawiał zawsze, mianowicie; Rybie Oko robił za modela, był zupełnie nagi od pasa w gorę i jak gdyby nigdy nic ani się nie zasłaniał rękoma ani nie wstydził, zupełnie jak gdyby to było całkowicie normalne, że ma golą klatę, która zresztą była zupełnie płaściutka. I wtedy pomyślałam, ze jest zupełnie jak chłopak. A jak to w mandze wygląda? Ktoś czytał? ;)

A to stronka, z której się o tym dowiedziałam:
http://pl.sailormoon.wikia.com/wiki/Fisheye

m_a_c_88

OMG anime jest naprawdę dziwne ale je uwielbiam :D Mówisz na serio ?? xd mnie np. dziwi ten facet co latał otoczony kwiatkami (miał taki szary kombinezon) I zastanawiam się czy to była jednak kobieta czy facet. Bo on/ona się przytulał do tego faceta w białych włosach i wgl tak jakoś ich coś łączyło. To byli geje czy jak ?

ocenił(a) serial na 8
dastan3000

Tak geje ;) Tzn. "ten facet co latał otoczony kwiatkami" na 100%, co do "faceta w białych włosach" mógł być bi, ale to tylko moje zdanie ;)

m_a_c_88

Aha... teraz rozumiem bo jak byłem mały to jakoś nie mogłem zrozumieć że facet z facetem w anime skierowanym bardziej dla dzieci (ale nie tylko) Ale japońskie mangi i anime są pokręcone i to bardzo. :) No w sumie mógł być bi bo był taki bardziej inny w sensie że on w tym związku był bardziej jako mężczyzna a ten drugi bardziej upodabniał się do kobiety xd :)

ocenił(a) serial na 9
dastan3000

To w pierwszej serii było. Kunzite i Zoisite (ten z kwiatkami).

użytkownik usunięty
dastan3000

Zoisite był gejem w anime, w mandze hetero. Kunzite w anime był bi, w mandze też hetero. W polskiej wersji przedstawiano ich miłość jako miłość braterską. W innym kraju zmieniono Zoisite w kobietę. W amerykańskiej wersji przedstawiono Harukę i Michiru jako kuzynki, zmieniono Zirconię w faceta, a FishEye w kobietę. Nie mówiąc o tym, że co pikantniejsze teksty zamieniano na bezpłciowe. Podobnie cenzurowano Pokemony.

ocenił(a) serial na 9
m_a_c_88

(patrzy na datę) tak wiem, że to stare, ale nie mogę się powstrzymać...

Oko Ryby to nic przy Star Light! Tam to dopiero było zamieszanie z płciami i potencjalnymi związkami, bo jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że Seya zakochał się w Usagi... To zakochał się w niej jako facet, czy jako dziewczyna? I Jakby miał wyglądać ich związek, gdyby doszedł do skutku?

ocenił(a) serial na 8
Kandara

Temat ciekawy, więc bez daty ważności ;)
Wiem, że Mamorek był Usie przeznaczony, ale ja zawsze chciałam, żeby choć przez chwilę była z Seiyą ;P On był jedną z moich dziecięcych miłości i nawet jakby fizycznie był kobietą to dla mnie był wystarczająco męski ;) Także myślę, że poradziliby sobie ;P

ocenił(a) serial na 9
m_a_c_88

Moją dziecięcą miłością był Saphiru z R-ki. I być może Mamorek, ale nie jestem tego pewna na sto procent. A co się tyczy Sei i Usagi, w sumie dość ładnie razem wyglądali, poza tym gdyby zostali razem, nie byłoby Chibiusy, a z tego świat powinien się ucieszyć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones