PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 870
ocen
8,9 10 1 215870
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Pierwszy odcinek super się oglądało, drugi już trochę gorzej, przy trzecim sprawdzałem ile jeszcze do końca. Średnia gra aktorska niestety, klimat oddany bezbłędnie, ale to po prostu scenarzysta dostał za friko od historii. Tak było, to się zdarzyło, tak wyglądało miasto Prypeć przed awarią (super foty z tego okresu można znaleźć w necie). Słowem - można by z tego zlepić godzinny, czy półtoragodzinny dokument, taki że palce lizać. Na konkurencyjnym portalu o filmach na literką I, serial ma ocenę 9,6! Poszaleli Ci ludzie. Składam to na karb braku wiedzy i zainteresowania tym co stało się w Czarnobylu, bo dla mnie serial nie niósł jakichś zaskakujących treści. Prawdziwa historia, podana z wątkiem miłosnym i kilkoma pobocznymi, tak żeby zlepić z tego kilkugodzinny serial. Oceniam na 6, bo jest świetnie zrobiony, ale do 9 czy 10 mu daleko. Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
patpac

Patrz, a ja obejrzałem każdy odcinek dwa razy i odnoszę zupełnie inne wrażenie. Ale kłócić się o to nie zamierzam, każdy ma prawo do własnej opinii.

O Czarnobylu dokumenty już były. Nie wszystkie rzetelne ale jednak.

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

Czwarty odcinek potwierdził to co napisałem. Zjazd po równi pochyłej z każdym kolejnym odcinkiem. Pięknie nakręcony, jak to w HBO, ale z fabułą krucho. Szkoda.

ocenił(a) serial na 10
patpac

Ja ciągle jestem bardzo zadowolony. :P

ocenił(a) serial na 6
Martin von Carstein

No i fajnie, cieszy mnie to. Lubię, jak ludziom podoba się to co oglądają. :-)

ocenił(a) serial na 9
patpac

Całe szczęście dla świata jest twoja opinia i twój komentarz ;)

ocenił(a) serial na 6
awesta

Tak, masz rację. Powinienem to zostawić dla siebie, wtedy na pewno byłoby zdecydowanie lepiej. Cytując słowa piosenki: „ niech wszyscy zgadzają się ze sobą, a będzie nadal tak jak jest”.

patpac

Kiedy nie wiesz czy oglądasz serial, czy film dokumentalny czy może jednak udajesz że pozjadałeś rozumy i pitolisz trzy po trzy udając ZNAWCĘ ale oh, wait, szukasz w SERIALU zaskakujących faktów...Uwielbiam takich-nie ważne co oglądają, zawsze im za mało bo "oni zrobiliby to lepiej" :D Nie ważne że serial ogląda ileś milionów ludzi, nie ważne jaką mają wiedzę o danej historii, nie ważne czym jest serial z definicji, ważne żeby pitolić. Typowo polskie.

ocenił(a) serial na 6
whitestripes_333

Z Twojego wpisu wyszła właśnie ta „polskość” o którą mnie oskarżasz. Ja napisałem co uważam o serialu, Ty w ogóle się do tego nie odnosząc wylałeś na mnie pomyje, argumentując że ileś tam milionów ludzi to ogląda. Gdyby ileś tam milionów ludzi jadło kupę, a ja bym napisał, że jest niesmaczna, to pewnie też byś polemizował. Jeśli Ci się podoba to fajnie, ja uważam to co uważam i tyle. Daleki jestem od nawracania ludzi którym się podoba, a forum jest od tego, żeby wyrażać swoje opinie. Nieważne czy popularne, czy nie. I przeczytaj raz jeszcze co napisałeś, bo może powinieneś wypić szklankę zimnej wody.

ocenił(a) serial na 10
patpac

Zarzucasz innym tą "polskość" a sam nie podałeś, żadnego konkretnego argumentu, dlaczego to taki zły serial.
Rzuciłeś tylko w cyfrową przestrzeń gołosłowne "bo dla mnie serial nie niósł jakichś zaskakujących treści". Napisz nam, jakie to mogłyby być treści, biorąc pod uwagę, że po tylu latach od katastrofy wiadomo już chyba wszystko, i to zanim powstał ten serial.

Serial miał tylko przybliżyć widzom (na całym świecie) historię i problemy z jakimi się wtedy borykali ludzie, a to akurat udało się znakomicie, dlatego oceny są takie wysokie.

patpac

nie rozumiem tych zachwytów nad tym serialem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones