PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=799827}

Czarnobyl

Chernobyl
8,9 215 852
oceny
8,9 10 1 215852
8,6 37
ocen krytyków
Czarnobyl
powrót do forum serialu Czarnobyl

Jako fan sowieckich klimatów i wszystkiego co związane ze Strefą bezpośrednio i pośrednio, czyli od serii gier Stalker, przez arcydzieło Tarkowskiego po książkę Strugackich, z niecierpliwieniem oczekiwałem tego serialu.

Bardzo bałem się o klimat w kontekście braku rosyjskiej obsady i rosyjskich głosów, jednak z ulgą mogę przyznać, że serial prawie nic nie traci z tego powodu. Dodatkowo mamy świetną muzykę.

Jestem pozytywnie zaskoczony aż tak wiernym przedstawieniem działań załogi reaktora. Wszystko, co dzieje się wewnątrz elektrowni nie odbiega od relacji przedstawionych w różnego rodzaju publikacjach.

Jedyną rzeczą, na którą zwróciłem uwagę i nie pasowała mi do tego, co czytałem i słuchałem jest wejście 2 pracowników do hali ze zniszczoną pokrywą reaktora. Z tego, co pamiętam, wszyscy, którzy weszli do hali niedługo potem zmarli, jednak ten, który trzymał drzwi jako jedyny nie naraził się na tak duże promieniowanie i jako jedyny przeżył. Z kolei w serialu widzimy scenę, gdy ledwo żywy pali papierosa i wygląda na to, że zaraz umrze. Może coś pomyliłem, jeśli tak proszę o oświecenie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones