Cyberpunk: Edgerunners
powrót do forum 1 sezonu

Bez szału

ocenił(a) serial na 6

Tak jak grę Cyberpunk 2077 uważam za genialną (oczywiście z pewnymi niedociągnięciami), tak serial Edgerunners moim zdaniem jest bardzo, ale to bardzo przeciętny.

Fabuła strasznie dynamiczna, jako że wszystko skondensowane jest w zaledwie 10 odcinkach, przez co serial jest strasznie chaotyczny a za razem przewidywalny - już po pierwszym odcinku w zasadzie wiadomo jak potoczą sie losy głównego bohatera.

Zanim jakkolwiek zdążyłem się zżyć z bohaterami to było już po serialu. Nawet samo zakończenie nie wzbudziło we mnie specjalnie emocji, mimo iż przy muzyce, która mu towarzyszyła łzy same cisną sie do oczu, niezależnie od okoliczności.

A propos muzyki, to zdecydowanie najmocniejsza strona Edgerunners - jednak tak na dobrą sprawę za wyjątkiem piosenek z intro, outro i tej z końcówki 2. odcinka to wszystkie utwory zaczerpnięto z gry, dlatego nie wiem czy jest się czym szczególnie zachwycać.

Nie rozumiem jeszcze po co wprowadzali tę całą nagość - zwłaszcza w tak prymitywnej i typowej dla przeciętnych anime formie, gdzie każda szczupła kobieta po zdjęciu ubrań nagle ma piersi co najmniej jak Katarzyna Figura.

Podsumowując: serial jest okej, ale raczej skierowany wyłącznie do fanów tego uniwersum - jako małe dopełnienie historii. Nie jest on długi, dlatego myślę, że mimo wszystko warto go zobaczyć.

ocenił(a) serial na 6
Mich_19

za wyjątkiem piosenek z intro, outro i tej z końcówki 3***. odcinka

ocenił(a) serial na 7
Mich_19

W pełni się zgadzam.

Mich_19

Dokładnie, nie do końca rozumiem zachwyty. Nie miałem dużych oczekiwań, ale myślałem, że zobaczę chociaż fajnie zanimowane walki, a tu niestety największy zawód - prócz dosłownie kilku lepszych scen, całość boleśnie statyczna, jak z najbardziej pazdziezowatych tasiemców, które mają po 200+ odcinków, a nie 10.

Całość da się obejrzeć, bo dużo i szybko się dzieje, szczególnie jak ktoś lubi taki klimat, ale do świetnego Arcane nawet na krok się nie zbliża, choć ocena na filmwebie mogłaby sugerować co innego.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Mich_19

Ujmę to tak że mimo iż według mnie seria mogłaby spokojnie mieć góra 13 lub 15 odcinków bo też dla mnie akcja była zbyt chaotyczna i za dużo się działo w jednym momencie to jednak sam serial mnie wciągnął i miło się go oglądało mimo iż forma fabularna nie jest jakaś świeża mamy sobie jakiegoś młokosa który mieszka sobie razem z samotną matką w zdemoralizowanym ogarniętym przesadną technologią mieście i ich życie nie jest usłane różami jak i to że muszą się borykać z wieloma trudnościami jak i hierarchią społeczną na której oni są na niższym poziomie a młodzik nie zaznaje akceptacji w wysokiej szkole korporacyjnej i następuję pewien zwrot który zmienia jego życie o 180 stopni to i tak serię mi się przyjemnie oglądało jak i to że los postaci mnie obchodził a zakończenie no niestety gorzko-słodkie ale przynajmniej walka ze Smasherem była fajna jak i jego design więc miło spędziłam czas przed ekranem.

Mich_19

jeszcze, żeby figura miała rzeczywiście czym się chwalić xd

Mich_19

Tylko że w świecie Cyberpunka wszystkie części ciała da się ,,wymienić". Przecież nawet i w grze i w serialu są postacie, które wstawiły sobie wielkie przyrodzenie xD dlatego nie wiem, gdzie masz problem z dużymi piersiami. Nawet już w obecnych czasach da się je powiększyć, a co dopiero w świecie przyszłości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones