PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=756333}

Class

6,6 418
ocen
6,6 10 1 418
Class
powrót do forum serialu Class

Odcinek 1

ocenił(a) serial na 9

Rassilonciu, rewelacja. Serial mocno osadzony we Whoniversum (nie jak "K9") bez bohaterów oryginału przypominających siebie tylko z imienia i nazwiska, a charakteru - w ogóle ("Przygody Sary Jane") i z wyższą od DW kategorią wiekową zapewnianą przez coś innego, niż zbędne i nielogiczne z punktu widzenia fabuły sceny kopulacji ("Torchwood" się kłania.). Za to z postaciami, których nie da się nie polubić, intrygującą fabułą i miksem świata Doktora z rzeczywistością zakropionym odrobiną baśniowości z cyklu „zniszczone królestwo”. No bomba po prostu.

Capitano_S

a gdzie obejrzałeś? :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Kay2

Dziękuję ślicznie :D

Capitano_S

Odcinek dobry, ale przez wiekszą część taki o niczym :\ Nie interesowaly mnie wątki obyczajowe, a sam wątek fabuły ipotworów, choć ciekawy rozkręcał się powoooli.Muszę też powiedzieć, że design cienistych niezbyt mi się podobał. Było jednak dość wyrażnie widać, że efekty specjalne nie są tak dore jak w głownej serii. Bohaterowie zdają się byc sympatyczni, choć i tu muszę sie przyczepić, że nie podobało mi się skakanie od jednej postaci do drugiej. Ogólnie reżyseria to chyba najsłabszy punkt odcinka. Scenariuszowo jest OK - ciekawa fabuła, trochę humoru i przede wszystkim mroczniej niż w DW, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło bo spodziewałem się serialu pokroju Przygód Sary Jane. Na plus muzyczne wstawki z DW. Zresztą odcinek tak naprawde rozkreca sie po pojawieniu się Tardis, i Doktor i świetna gra Capaldiego zdecydowanie podnosi ocenę, zwłaszcza że w tym roku mamy przecież tylko jeden odcinek na święta :(

Tekst odcinka to zdecydowanie ten o Szafie Dusz i doktor sugerujący potworom zakupy w IKEI xD
Jak na razie takie 7,5/10 - zobaczymy co bedzie dalej.

Ja odcinki, podobnie jak wiekszosci seriali ogladam na watchseries. http://the-watch-series.to/serie/class Minus jest taki ze nie ma PL napisow, przez co niektore kwestie trudno zrozumiec.

Capitano_S

no i też miło gdy jeden z bohaterów jest Polakiem :)

peylix

Taki Polak jak z koziej dupy trąba. To co mówił niby po polsku brzmiało jakby zatrudnili brytyjskiego aktora i kazali mu gadać po polsku xD

nikike

http://www.imdb.com/name/nm6819213/
miałem rację xD

ocenił(a) serial na 8
peylix

Niby miło, ale przedstawienie jego rodziców uważam za troszkę rasistowskie ze strony twórców

AleksandreoPL

Mnie ogolnie zastanawia, czy zagrywka z wprowadzeniem jedynej Polskiej postaci jako homoseksualisty i z homofobicznymi rodzicami nie jest taka zlosliwoscia w kierunku naszego narodu ze strony tworcow :P

ocenił(a) serial na 8
Rexus88

Brytyjczycy coś ostatnio nie darzą nas sympatią więc to bardzo możliwe.

Rexus88

Nie. Musieliby jeszcze odczytywać homoseksualizm jako coś złego, a tak nie jest. Więc jazda wyskakiwać z roli mesjasza narodów. Mało kto was raczej zauważa. Ot, twórcy wiedzą, że WB teraz to tygiel kulturowy i temu hołdują.

semira1

Powiedzmy szczerze - prawda wygląda tak ze u nas w Polsce jest dużo takich ludzi którzy mają problemy ze ludzie niekoniecznie muszą być tacy jak oni. Wg. mnie fakt ze rodzice Mateusza są nastawieni jak są nie ma być czymś przeciwko Polakom. Wracając do odcinka, bardzo mi się podobał. Nie wiem czemu, ale miał w sobie takie coś z tych pierwszych sezonów Doctora Who i oglądając to czułam się nostalgie :D Polecam każdemu obejrzeć i ocenić.

ocenił(a) serial na 9
next__2

Mi też pierwsze odcinki bardzo się podobały. I mam nadzieję że doczekamy się kolejnego sezonu. Chociaż niestety z tego co czytam na zagranicznych forach to większość krytykuje

AleksandreoPL

rasistowskie? Przecież większość rodzin w Polsce by tak zareagowała

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones