PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=181466}

Były sobie Ameryki

Il était une fois... les Amériques
7,4 1 719
ocen
7,4 10 1 1719
Były sobie Ameryki
powrót do forum serialu Były sobie Ameryki

Bardzo ciekawy serial.

ocenił(a) serial na 10

Jedyną wadą jest brak odcinka o Majach i
kolonizacji Alaski przez Rosję .
Dlaczego o najważniejszej cywilizacji nie ma odcinka .
Kolonizacja przez Rosjan Alaski jest ciekawym tematem i nie ma odcinka.
Największym plusem jest piosenka która jest dobra wersji Polskiej i oryginalnej.
Ta piosenka jest jedną najlepszych jaką słyszałem.

kdk89

Było wspomniane w serii o podróżnikach.

ocenił(a) serial na 10
Bilet95

Ten odcinek bardziej pasuje do Ameryki i mogli mu poświęcić sporo miejsca.
Ten sposób ominęli jeden najważniejszych odkryć z historii tego kontynentu .
Ten sposób pokazują tylko historię wersji Angielskiej i Amerykańskiej .

kdk89

W "Były sobie Ameryki" na niektóre rzeczy poświęcali zbyt wiele czasu a o niektórych znaczących pozapominali. Dlatego też wystawiam tylko 7/10. No i też, dość irytujące jest to, jak jednostronnie przedstawiani są ci źli a tubylcy przedstawiani są jako ucieleśnienie dobra, nawet w wątkach o Aztekach.

Bilet95

O tak. Właśnie skończyłam oglądam odcinek "Niech żyje Meksyk". Podsumowanie odcinka, przez Mistrza mocno zajechało ideologicznym, lewackim bełkotem. Upadek Tenochtitlan, słusznie opisano jako koniec kultury Azteków. Mistrz, określił jak "okrutną, ale bajeczną". Kulturę zachodu określił jednoznacznie i wprost jako "wyzysk i niewolniczą pracę". Opowiedział tez o osadnictwie w Meksyku hiszpańskiej szlachty, która jak powiedział, brzydziła się fizyczną praca. Lubiłam wcześniejsze serie np. o odkrywcach. Późniejsze są coraz mniej obiektywne. Zamiast rzetelnie przedstawiać dzieciom fakty, przedstawiają je według polit-poprawnej wizji świata.

HotChocolate90

"Byli sobie odkrywcy" i "Były sobie odkrycia" są młodsze od "były sobie ameryki'.

Bilet95

Jestem po kolejnym odcinku, tym razem o koloniach na terenach dzisiejszych USA. I powiem ci szczerze, że to jakiś historyczny Matrix! W odcinku mówi się o Anglii w której ludzi wieszano, pod byle pretekstem, podczas gdy w koloniach amerykańskich, było liberalne prawo, które przyciągało imigrantów XD I to wszystko o koloniach, będących pod zwierzchnictwem Anglii w których panowało, purytańskie angielskie prawo. Pewnie słynne polowanie na czarownice w Salem, było jednym z przejawów tego, liberalizmu w amerykańskich koloniach? Chyba nie da się tego określić inaczej, niż lewackim obłędem?

HotChocolate90

Nic tylko, żałosne. Niech zgadnę, o USA będzie jak to chcieli równość dla wszystkich i był sukces a dwa odcinki później wojnie secesyjnej której jedynym powodem było niewolnictwo a potem będzie o biednych niewolnikach z lat 60-tych... A na końcu "mistrz" powie jaka cudowna była ta lekcja o przeszłości.
Nie dziwie, się, że kultowymi zostało było sobie życie, odkrycia i odkrywcy bo tam najmniej tego szajstwa PP wciskali.

Bilet95

Z ciekawości obejrzę jeszcze 2 odcinki, które puszczą w tv....już się boję XD

HotChocolate90

Ech, szkoda gadać, ja nie dałem rady obejrzeć w całości. Do teraz mnie dręczy myśl, że ktoś mógł napisać fabułę wychwalającą zabijanie dla bóstw a potem mieć problemy za wieszanie przez europejczyków...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones